Flash animations

Arkanto, sta bi sa tvojim sajtom, nista nema?
A i sta si to radio pa se ucitava u nedogled? Ucitava se 15 sekundi a na kraju nema nista na sajtu sem 4 dugmica sa leve strane na pocetnoj strani? 15 sekundi za 1MB brzinu na kojoj radim je ipak malo previse.... Sta je to ucitao toliko pa ni ne prikaze?
I dalje ti je okvir na glavnoj strani smaknut na dole (donja ivica)
Taj tvoj IV razred izgleda si batalio?
 
Hm...
Batalio sam za sada...
Radim maturske radove...
Pa ako to oces da vidis.... MOZE...
Inace, taj sajt sam POCEO da radim, ali ne znam zasto nece da ucita FLASH fajl ispod Banera....
Ne mogu to da skontam....

Takodje nece da mi ucita neke slike, koje su inace jako male (jpg) i ucitava najstrasnije dugo....
Problem je sto meni kuci sve radi savrseno....
Ali niko drugi ne moze da ga vidi... :(

U svakom slucaju, nastavicu da radim na tome, ali ne do kraja godine....
Moraju jedinice da se popravljaju....
 
ArkantoS-Vrbas:
Ma sajt je SOOPER... Nema sta vise...

Nadam se da si ga pravio sam, a ne pomocu nekog template-a ....
Da radio sam ga sam, s tim sto sam neke action scritp-ove skidao sa stranih foruma i sa malo prepravke, ali dosta muke i probe, iskoristio i primenio u mom sajtu.
Znas kako, naucio sam da citam action script i znam sta koja komanda znaci, radi, moze, itd., ali ne mogu jos da pravim neke kompleksnije scriptove sam.Treba imati iskustva, a iskustvo mozes steci samo radom, samo sto je meni neizvodljivo gubiti vreme na nesto sto mi ne treba za neki konkretan posao, vec savladavam stvari kada se ukaze potreba da nekom klijentu treba nesto specificno,itd.
Ali ja sam se zaneo, ovo je tema za druge stvari, nego Vrbas, neces zameriti ako pozovem ljude da ovde ostavljaju linkove i za neke animacije koje nisu sami pravili, vec videli po sajtovima?
Cisto da dube malo vise linkova ka flesh animacijama.
 
Imam jedno pitanje vezano za pravljenje animacija u flashu....
Ovako:

Hocu da napravim web button... Ok...
To nije problem...
Postavio sam efekte za taj button kada je kursor ne njemu...
E sada... Hocu da se, kada pomerim kursor sa button-a, ta animacija ponovi ali u nazad...

Znaci, ako stavim kursor na dugme, ono polako potamni, a kada sklonim kursor, dugme polako bledi...

HELP ME PLEASE...
 
Brate....
Pitao sam za rewind efekat....
Ali nesto sam probao i napravio ovo:

stop ();
this.onEnterFrame = function(){
if(rewind == true){
prevFrame();
}
}
this.onRollOver = function(){
rewind = false;
play();
}
this.onRollOut = function(){
rewind = true;
}
this.onRelease = function(){
getURL("http://www.something.bla/");
}

Po svoj prilici... OVO BI MORALO DA RADI....
Ali zasto mi onda....
Samo izbacuje:
Flash MX 2004 has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
 
Vrbas, vidim vec duze vreme se ne javljas pa evo ti mala pomoc:
Napravis Movi clip i unutar njega button koje li9nkujes kao i obicno sto se radi, a onda oteras na 25 frejm i stisnes F6 pa na 50 i opet F6 pa na 25 smanjis alfu na recimo 25 ili prosvetlis boju ili stagod pa napravis motion twin od 2 frejma pa od 26 a na 1 frame stavis stop.
Na movie clip ubaci ovu skriptu:


on (rollOver) {
gotoAndPlay(2);
}
on (rollOut) {
gotoAndPlay(26);
}

I to je to.Pitaj ako imas problema.
Mada ce ovako da imas nagle prekide kada prelazis preko dugmeta, ali videces vec ako probas.
 
Probaj da kazes fleshu da prati do koji kog je frejma dosao, pa posle rollout-a da od tog frejma vraca film unazad, sad bas nemam vremena da probam skript, ali ako se ne snadjes skoro isprobacu skripte pa ti posaljem.
 
Pa kazem ti...
Ova skrtipta koju sam naveo RADI na svim drugim button-ima koje sam napravio...
Znaci: skripta je 100% ispravna...

Jedini problem je to sto kada probam da testiram button, flash mi pukne i kaze Critical Error....
Why is that???
 

Back
Top