FK Vojvodina

RickRoss

Buduća legenda
Poruka
31.862
Nakon očajne sezone koju je završila na 7. mestu Vojvodini sledi rekonstrukcija na svakom mogućem polju: uprava, sportski sektor, stručni štab i igrački kadar. Upravu kluba će po svemu sudeći preuzeti biznismen Dragoljub Zbiljić koji je već ranije bio član upravnog odbora, a trenutno je predsednik OK Vojvodina koja je pod njegovom upravom osvajala pet puta zaredom domaće prvenstvo. Priča se da će sportskim sektorom upravljati Lane Jovanović, a da će u klub ući i Miloš Krasić i Marko Jovanović. Novi trener je najverovatnije Milan Rastavac. Što se igrača tiče Kinezi pišu da je njihov mladi fudbaler Tan Kaiyuan već dogovorio sa Vojvodinom sve i da na leto dolazi. Priča da su klupske želje Poletanović, Boaći, Golemić i Malbašić za sada.

zbilja.png
 
Na kadetskom evropskom prvenstvu za reprezentaciju Srbije igraju i četiri dečaka iz Vojvodine (trojica u prvoj postavi). Najbolji utisak do sada je ostavio Jovan Milošević koji je direktno učestvovao kod sva 4 gola reprezentacije (3 dao, 1 asistirao).

hqdefault.jpg
 
Vojvodina odavno nije imala ovako talentovane napadače iz svoje škole. Milan Vidakov sa 21 godinu ubedljivo prvi strelac Prve lige, Mihailo Ivanović sa 17 godina drugi strelac omladinske lige i Jovan Milošević sa 16 godina 23 gola u kadetskoj i omladinskoj ligi i sada je glavni igrač kadetske reprezentacije.
Vojvodina jako dugo nije imala kvalitetnog napadača iz svoje škole (ne znam ni koliko tačno), a godinama ni kvalitetnog napadača uopšte. Nadam se da će ovi klinci to promeniti i da neće nekako u skorije vreme na ovaj ili onaj način završiti u Beogradu.
Treba spomenuti i da je odbrana kadetske selekcije prošle sezone bila najbolja u ligi sa 25 primljenih gola, iako je značajniji rezultat izostao (4. mesto). Ipak u mlađim kategorijama rezultati su sekundarni i najbitnije je da svaka generacija izbaci nekoliko talentovanih klinaca od kojih će klub da profitira.
 
Vojvodina odavno nije imala ovako talentovane napadače iz svoje škole. Milan Vidakov sa 21 godinu ubedljivo prvi strelac Prve lige, Mihailo Ivanović sa 17 godina drugi strelac omladinske lige i Jovan Milošević sa 16 godina 23 gola u kadetskoj i omladinskoj ligi i sada je glavni igrač kadetske reprezentacije.
Vojvodina jako dugo nije imala kvalitetnog napadača iz svoje škole (ne znam ni koliko tačno), a godinama ni kvalitetnog napadača uopšte. Nadam se da će ovi klinci to promeniti i da neće nekako u skorije vreme na ovaj ili onaj način završiti u Beogradu.
Treba spomenuti i da je odbrana kadetske selekcije prošle sezone bila najbolja u ligi sa 25 primljenih gola, iako je značajniji rezultat izostao (4. mesto). Ipak u mlađim kategorijama rezultati su sekundarni i najbitnije je da svaka generacija izbaci nekoliko talentovanih klinaca od kojih će klub da profitira.

2,3 godine i onda su bomba
Slazes se ?
 
Pa sa ovom mladom ekipom, mogu li da napadnu vrh lige
Ne može Vojvodina i niko treći da napadne vrh lige dok god Zvezda i Partizan imaju 10 i više puta veće budžete. Ne samo da mogu da dovedu proverene strance, pa čak i domaće reprezentativce, već sa tim parama i klincima iz drugih klubova mogu da ponude mnogo veće stipendije. Ovaj Nikolašević mali iz Zvezde je bio najveći talenat kojeg je Vojvodina skoro imala. Došli ljudi iz Zvezde, ponudili mu stipendijska primanja veća nego što platu ima većina prvotimaca u Vojvodini i dečko naravno otišao. Mene čudi da je i ovaj dečko Milošević došao u Vojvodini i da je i dalje tu. Pogotovo što čak i nije iz pokrajine već je iz Čačka. Sad se probio imenom u javnosti. Ne znam kako će ga Vojvodina zadržati ako Zvezda, Partizan, pa i Čukarički odluče da ga dovedu. Jedino profesionalnim ugovorom, a pitanje je dali bi on potpisao taj ugovor ako se otvori mogućnost da ''ispuni dečački san''.
Što se Vojvodine tiče ona ima talentovane klince, ima ime i novac da privuče nekoliko iznad prosečnih srpskih igrača poput Vukadinovića, Simića, Čovića... Ali joj fali novac za jedno 2 stranca koja bi pravila razliku. Ne za osvajanje titule (od toga nema ništa), već za ulazak u grupnu fazu Evrope. Navijačima bi to mnogo značilo. Za titulu su svi svesni da je nerealna. Fudbal i košarka kao dva najpopularnija i najprofitabilnija sporta su ostavljena Zvezdi i Partizanu, Vojvodini rukomet i košarka. Taj poredak traje već više godina.
A u vezi para glavni je problem što Vojvodina već jedno vreme ne može da napravi jedan vredan transfer. Ne znam da li joj igrači nisu traženi ili su ljudi koji vode klub nesposobni i korumpirani. Čukarički svake godine od prodaje zaradi milione, a oni su i igrački i rezultatski tu negde sa Vojvodinom i zato mi nije jasno otkud tolika drastična razlika u rezultatima poslovanja.
 
Zbiljić i zvanično predsednik FK Vojvodine. Bajatović ponovo izglasan za generalnog direktora.

- Jedinstveni nemamo čega da se bojimo i ne može nam niko ništa, a razjedinjeni nemamo čemu da se nadamo, možemo samo da spustimo glave i da se vratimo u neke loše trenutke. Zahvaljujem se svima i čast mi je i zadovoljstvo da predvodim FK Vojvodina, jednog od simbola Novog Sada. Simboli motivišu, simboli se poštuju i vole i to ću tražiti od svih članova svoje uprave, da na svakom mestu pokazuju jedan respekt i odnos koji klub zaslužuje. Siguran sam da ćemo da stvorimo jednu pobedničku atmosferu, da ćemo organizaciono, kadrovski i finansijski potpuno da ojačamo klub. Već za nekoliko meseci, a da ne kažem i za godinu, dve, Voša će da izgleda po svim načelima modernog fudbala i modernog biznisa. Ja znam put kojim ćemo ići, voleo bih da verujete u mene, i idemo zajedno u nove pobede rekao je novi predsednik FK Vojvodina Dragoljub Zbiljić.

zbilja.jpg
 
Zbiljić i zvanično predsednik FK Vojvodine. Bajatović ponovo izglasan za generalnog direktora.

- Jedinstveni nemamo čega da se bojimo i ne može nam niko ništa, a razjedinjeni nemamo čemu da se nadamo, možemo samo da spustimo glave i da se vratimo u neke loše trenutke. Zahvaljujem se svima i čast mi je i zadovoljstvo da predvodim FK Vojvodina, jednog od simbola Novog Sada. Simboli motivišu, simboli se poštuju i vole i to ću tražiti od svih članova svoje uprave, da na svakom mestu pokazuju jedan respekt i odnos koji klub zaslužuje. Siguran sam da ćemo da stvorimo jednu pobedničku atmosferu, da ćemo organizaciono, kadrovski i finansijski potpuno da ojačamo klub. Već za nekoliko meseci, a da ne kažem i za godinu, dve, Voša će da izgleda po svim načelima modernog fudbala i modernog biznisa. Ja znam put kojim ćemo ići, voleo bih da verujete u mene, i idemo zajedno u nove pobede rekao je novi predsednik FK Vojvodina Dragoljub Zbiljić.

zbilja.jpg
Ovog nisam pratio - kakav je on kao direktor ? Ti to bolje znas
 
Pa u početku je uleteo u klub sa nekim novcem. Čak je Vojvodina posle dužeg vremena imala novac i za transfere. Mislim da je Srbijagas izdvajao sam oko 700 000 evra, mada nisam siguran. To je bio valjda ugovor na 2 ili 2,5 godinem, ali je istekao. Sada ne znam da li je potpisan novi i kako stoje stvari. Ako ništa barem je od njegovog dolaska klub transparentniji i iznose finansijsko stanje u javnost.
 
Pa u početku je uleteo u klub sa nekim novcem. Čak je Vojvodina posle dužeg vremena imala novac i za transfere. Mislim da je Srbijagas izdvajao sam oko 700 000 evra, mada nisam siguran. To je bio valjda ugovor na 2 ili 2,5 godinem, ali je istekao. Sada ne znam da li je potpisan novi i kako stoje stvari. Ako ništa barem je od njegovog dolaska klub transparentniji i iznose finansijsko stanje u javnost.
Znaci ipak vredi ... jer treba ovu mladez izvesti na pravi put .. dodjose do polufinala
 
Jovan Milošević je završio kadetsko EP sa 5 golova i 2 asistencije i tako direktno učestvovao u realizaciji 7 od 8 golova reprezentacije. Videćemo šta će klub učiniti narednih dana sa njim: ostanak u mlađim kategorijama, prebacivanje u prvi tim, pozajmica... Najpre da potpiše profesionalni ugovor, da ne može niko da ga odvede tek tako.

Telegraf piše da je novi sportski direktor Marko Jovanović, a trener Milan Rastavac, ali da će Vojvodina morati da plati neko obeštećenje Asterasu.
https://www.telegraf.rs/sport/fudba...ortski-direktor-kog-je-lalatovic-preporucivao

Zbiljić je u intervjuu za Žurnal izjavio da će promocija sportskog direktora i trenera biti u sredu. Najavio je dosta pozitivnih dešavanja u narednom periodu i pohvalio prethodnu upravu koja je stabilizovala finansijsko stanje.
http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodi...redsednik-vojvodine-treca-titula-glavni-motiv

Dšan Bajatović: ''С доласком Драгољуба Збиљића, управа је добила менаџерски карактер и то је нешто што нам је недостајало. У почетку смо имали финансијске проблеме и дубиозе, које смо успели највећим делом да санирамо. Још нам фале добри потези у организацији, а управо је то добра и изазовна прича за менаџере. С друге стране, имамо потенцијал у нашој фудбалској школи, а не заборавите ни то да смо освојили пехар у Купу Србије, па бих, на основу тога, апсолутно подржао програм који је изнео нови председник клуба. Доласком људи који имају карактер и интегритет, убеђен сам да ћемо успевати да спороводимо одлуке, пре свега у организацији. Не верујем да ћемо имати финансијске проблеме, а то би нам омогућило да се супротставимо најбољима – Црвеној звезди и Партизану. Све то би нас даље водило ка освајању једне од титула, или у првенству или у Купу Србије и да заиграмо, што да не, и у Лиги шампиона.''
 

Back
Top