ФК Борац Бањалука

Koje sadržaje najradije pratite na temi FK Borac:

  • Detaljne najave derbi utakmica

  • Aktuelne rezultate i izvještaje

  • Snimke utakmica u tekućoj sezone

  • Podsjetnik na istoriju Borca slikom i riječju

  • Snimke najvažnijih utakmica kluba u istoriji

  • Izdanja navijača Borca u slikama

  • Marketinške aktivnosti na promociji kluba


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
BIĆE 0:3, BIĆE 0:3... NASTAVLJAMO DA MELJEMO

:vatromet::vatromet:

LEŠINARI U TRAVNIKU

1112_travnik-borac_10.jpg


1112_travnik-borac_8.jpg


1112_travnik-borac_4.jpg


1112_travnik-borac_3.jpg
 
Evo jedan lijep klipić kako se navija u Boriku mada ovdje nije bilo Lešinara zbog preklapanja sa fudbalom




Mislim da će Borik imati najmoćniju atmosferu, doduše gledao sam ZG u LŠ kad dođu BBB u Dom sportova to je tarapana al čisto sumnjam da će oni dolaziti na regionalnu
 
Poslednja izmena:
Најновија вијест

Дисциплинска комисија ФСБиХ донијела одлуку поводом прекинутонг меча у Травнику

ТРАВНИК - БОРАЦ 0:3


Избијамо односно враћамо се на чело табеле :D

:vatromet::vatromet::vatromet:
 
KONAČNO!!!!

Na pomolu formiranje SD BORAC


Borcu potrebno sportsko društvo
Predstavnici vodećih banjalučkih klubova složni su u oceni da je formiranje sportskog društva Borac neminovnost!

Ova ideja već dugo je aktuelna u gradu na Vrbasu, jer uprkos titulama fudbalera i rukometašica, kao i uspesima rukometaša, problemi KK „Borac Nektara" jasno pokazuju da je udruživanje neophodno.
Značajno i za grad

Sportski direktor FK „Borac" Darko Ljubojević smatra da bi formiranje sportskog društva donelo mnogo pozitivnih stvari za sve klubove koji nose Borčevo slavno ime. Prema njegovim rečima, već su obavljeni razgovori na tu temu, ali je za realizaciju takve ideje potrebno najmanje godinu dana.
- Sportsko društvo Borac mnogo bi značilo i za grad i za sve kolektive koji nose to ime. Fudbaleri, rukometaši i košarkaši morali bi da budu na vrhu piramide kao tri simbola Banjaluke sa dugom istorijom i tradicijom. Upravo oni bi trebalo da naprave prve korake u osnivanju takvog društva, koje bi pomagalo svima, pogotovo onima koji su u krizi poput košarkaškog kluba - kaže Ljubojević.
Slično razmišljaju i u Rukometnom klubu „Borac M:tel", čiji predstavnici imaju i nekoliko konkretnih predloga.
- Jedini način da se ovako nešto napravi jeste da se radi zajedno sa gradom. Trebalo bi da zadržimo status udruženja građana i da ne žurimo sa privatizacijom, jer još uvek u dobroj meri zavisimo od pomoći javnih institucija. Takođe, neophodno je formiranje jedinstvenog menadžmenta. I marketinške aktivnosti prema sponzorima i poslovnim partnerima bile bi šire, pa kada tri ili četiri kluba iz društva igraju u Evropi, firme bi imale mnogo veći interes da nas finansiraju. Uostalom, uveli bi se red, rad i disciplina, što su i najvažniji aspekti - tvrdi direktor Boris Đogo.
Prvi operativac nekadašnjeg prvaka Evrope i osvajača Kupa IHF smatra da bi njegov klub, uz fudbalere i košarkaše, trebalo da bude nosilac ovog projekta.

Nenad Peruničić: Udružite se što pre!

Najveće sportsko društvo na prostoru bivše Jugoslavije i jedno od najvećih u Evropi, Crvena zvezda, proteklih godina bilo je u velikoj krizi, iz koje polako izlazi. Direktor rukometnog kluba Nenad Peruničić kaže da je SD „Crvena zvezda" odlično funkcionisalo za vreme Vladimira Cvetkovića, ali su se nakon toga klubovi okrenuli sebi, pa je Partizan preuzeo primat u gotovo svim sportovima.
- Zvezda je, uz Benfiku, najveće društvo u Evropi, a sličan model sam video i u Barseloni, čija organizacija je idealno rešenje. Polako slažemo stvari na svoje mesto - navodi Peruničić, i preporučuje banjalučkim klubovima da se što pre udruže i formiraju sportsko društvo Borac.

- Prilikom stvaranja društva trebalo bi se odrediti prema svakom klubu, utvrditi šta tačno znači biti deo sportskog društva i koje su to obaveze određenog kluba shodno nivou takmičenja. Moramo da težimo tome da društvo za pet ili deset godina bude profitabilna organizacija, koja neće zavisiti ni od koga, već će biti samofinansirajuća mašina - tvrdi Đogo.
I u KK „Borac Nektar" pozdravljaju ovu inicijativu. Direktor „pivara" Miroslav Dojčinović smatra da realizacija projekta treba da počne već na jesen.

- Moramo da napravimo kvalitetan projekat, da vidimo ko ulazi u društvo i šta u njega unosi. Imamo primere iz regiona kako to izgleda, tako da ta iskustva mogu da nam pomognu - kaže Dojčinović.
Rosić: To je preka potreba

Svi klubovi iz Borčeve porodice svesni su da bez pomoći grada teško mogu da formiraju sportsko društvo. Jovo Rosić, šef odseka za sport u Administrativnoj upravi grada Banjaluke, kaže da se dugo razmišlja o formiranju sportskog društva.
- Mislim da je to ovom gradu preko potrebno. Međutim, moram da napomenem da gradska uprava nema zakonske nadležnosti za to. Prema zakonu, ta nadležnost pripada sportskim organizacijama, a svi kvalitetni projekti koji doprinose razvoju sporta u Banjaluci i Republici Srpskoj biće podržani - ističe Rosić.
Prema njegovim rečima, formiranje sportskog društva objedinilo bi administraciju, a materijalno-finansijski poslovi vodili bi se na jednom mestu.
- Jedinstvenim marketinškim nastupom na tržištu efikasnije bi se obezbedilo finansiranje, dok bi planskim i efikasnim korišćenjem sportskih objekata klubovi bili na dobitku. To je samo deo onoga što formiranje sportskog društva donosi - tvrdi Rosić.
Ovu inicijativu bezrezervno podržavaju i svi klubovi sa imenom Borac. Reč je o rukometašicama, koje su petostruke šampionke BiH, članovi Atletskog kluba, košarkašice, odbojkaši i mnogi drugi.
Siniša Kotaraš

5un-1.gif
 
Najava koja ide na mnogim radio stanicama u BL ... Naš Borac treba našu podršku ... da se naježiž :D

U subotu je u planu da svaki navijač ima šal... očekujem gotovo pun stadion mada malo jbe rukomet pa koncert Riblje Čorbe pa direktan prenos meča, US open polufinale, sreća pa nema košarke

 
Poslednja izmena:

Back
Top