Филолошки факултет

Шта студирате?

  • неолатинске језике и књижевности

  • германске језике и књижевности

  • словенске језике и књижевности

  • општу књижевност са теоријом књижевности

  • оријенталну филологију и књижевности

  • општу лингвистику

  • библиотекарство и информатику

  • неохеленистику или хунгарологију или албанологију


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Da,evo sramota me...stidim se...crvene mi ushi :D
Inache,hvala ti shto si me prosvetlila. Da tebe nije bilo ko zna gde bih ja sad zavrshila i u kojoj bih zabludi bila. Divna si zaista.
Evo klanjam ti se.....Uf 1.jer ti je bolje sad? Lakshe?
I da,evo gushim se u svojim komplexima....zamalo da me ubiju. Ne izlazim iz kuce jer imam haos u glavi. Ako ovako nastavim postacu neki 2.pscyho killer ili shta vec.
Ali naravno,imam tebe "glas razuma" da me izvede iz tog lavirinta. :D
1. je l'
2. psycho
 
E,ovako stvari stoje: Ovi opisi filoloskog fakulteta su uzasni! Verujem da ce svako ko procita ovo odustati od svoje namere da upise ovaj, po meni, odlican fakultet. Sva sreca pa ja nisam citao ovo ranije jer sam upisao arapski i super mi ide. Ne vidim zasto se neko zali na Mejsun, koja je super i kao lik i kao predavac. Uvek sa entuzijazmom odlazim na njena predavanja, cak i kad ne naucim reci koje je trebalo za to predavanje jer znam da cu sve sto mi nije jasno nauciti na predavanjima. Mozda se ljudi zale zato sto nisu krenuli po Bolonji jer je to jako dobar program i znatno ubrzava proces ucenja i povecava kvalitet onog sto je nauceno. Sto se tice Ade i Marije, i njih dve su zaista super i uvek nam objasne ono sto ne znamo. Mi imamo jos i Almira koji isto tako dobar. Andjelka s vremena na vreme izgubi misao, ali pretpostavljam da joj je toliko dozvoljeno s obzirom na zvanja koja je u zivotu stekla, a do sad se niko nije zalio da ne razume ono sto ona govori. Jedini predmet koji je stvaaaaaaaaaaaarno dosadan je srpski jezik, ali dobro, to je nesto zajednicko svim smerovima na filoloskom, tako da ga je nemoguce izbeci. I ja bih zaista svima koji su za arapski zainteresovani preporucio da ga i upisu jer je jezik jako dobar i profesori su super. Ovde se izgleda skupila grupa nezadovoljnih studenata koji su svojim misljenjima ucinili da stvar izgleda kao da je katastrofa kad ni izbliza nije tako.
 
ok, treba mi mala pomoc. Da li ima nekog s filozofskog fak u Nishu. Odsek za anglistiku? Treba mi nekoliko informacije oko prijemnog. Prvo da li se rade esej i usmeni deo a drugo, gde mogu da nabavim primere testova od ranijih godina (za prijemni, naravno)? Na skriptarnici, ili? hvala
 
Polazhesh srpski i nemachki, srpski [gramatika] ti nosi 20 bodova a nemachki [gramatika i vokabular, pretpostavljam] 40.
Po Bolonji mozhesh da uzmesh koliko god jezika hocjesh, to ti je izborni predmet, koji u principu mozhesh da uzmesh sa bilo koje katedre. U praxi nije bash 100% tako, ali shto se jezika tiche, mozhe, mozhe, s tim da onda svaki jezik osim nemachkog ili koji vecj upisujesh slushash po dve godine.
 
ok, treba mi mala pomoc. Da li ima nekog s filozofskog fak u Nishu. Odsek za anglistiku? Treba mi nekoliko informacije oko prijemnog. Prvo da li se rade esej i usmeni deo a drugo, gde mogu da nabavim primere testova od ranijih godina (za prijemni, naravno)? Na skriptarnici, ili? hvala
Ja sam danas procitala na njihovom sajtu da se polaze samo pismeni deo (ne esej) i to traje 120min.
 
Vidim da vec neko vreme niko ne postuje na ovoj temi, ali imam par stvari da kazem, te se nadam da mi necete mnogo zameriti sto je ponovo podizem.

Elem, one rasprave uopste ne zelim da komentarisem, ali ima istine na obe strane.
Cinjenica je da nam je fakultet itekako neorganizovan i da je opste rasulo kad je administracija u pitanju (tu vrlo objektivno mogu da kazem da smo jedni od najgorih, posto paralelno studiran na jos jednom fakultetu, a pre svega toga sam promenila 2, tako da imam iskustva sa 4 razlicita fakulteta kao i informacije mojih prijatelja sa mnogo drugih - dakle nije samo prazna prica, vec suma vise razlicitih iskustava). To je istina. Ali, gde nije lose stanje? Svaki fakultet ima svoju losu stranu, neku po kojoj se istice. Kod nas je to neorganizovanost.
ALI, svakako moze da e nauci i to jako lepo. I da se nadje posao. To sve zavisi od licnih sklonosti, vidim da ste pominjali i pravnike i lekare bez posla i ne znam ni ja sta sve ne, poenta je da SVAKI fakultet ima i jedne i druge, to sto si na Filoloskom ne znaci da ces proci losije od onoga na PMFu. To iskljucivo zavisi od same osobe. Isto tako ima i onih koji fakultet nisu videli, i srednju jedva da su zavrsili pa imaju neke 'fensi' poslove samo zato sto su umeli da se snadju.
Mislim da ovo nikako nije mesto za 'pljuvanje', sto medjusobno, sto po fakultetu. Onaj ko je otvorio topic je trazio neke blize informacije o Filoloskom fakultetu, a dobio je sve osim toga.
Spominjala sam gore neorganizovanost i opste rasulo - sad je sve to kulminiralo, kad imamo "izmesane" generacije, i one stare i one prve 'Bolonjce' i ove sada "prave Bolonjce"(:confused: sta god da je to) ali se nekako nadam da ce se to uskoro srediti.
Dalje, mislim da je taj novi program itekako bolji od onog starog, iz prostog razloga sto ti je glavno ono za sta si se opredelio, a ne neka tamo filozofija ili socijalna ekologija zbog kojih mnogi izgube nit i prosto zaborave zbog cega su tu in the first place. "Bolonjci" imaju tzv. strune predmete i mali milion opstih od kojih mogu da IZABERU ono sto ih interesuje i to da polazu. Jedino im je zajednicki srpski (to mi, hvala Bogu nismo imali, mada ipak mislim da je vrlo korisno)
Dakle, za sve one koji zele da upisu ovaj fakultet - naoruzajte se strpljenjem, ali ako zaista zelite to da studirate, nemojte se obeshrabriti, jer zaista vredi. Na kraju krajeva, poenta i jeste u tome da studirate ono sto volite, a kad je tako, i posao se nadje lako ;)
 
Ja samo da 'prijavim' da u zhivotu nisam videla tako sjajne predavache kao shto su ljudi sa skandinavistike. Odushevljena sam njima. Ta atmosfera na chasu se ne da opisati. Ako ikom padne na pamet da upishe norveshki, shvedski ili danski - neka se, please, zadrzhi na toj misli. Nema shanse da zazhali.
:)
 
Hocu da upisem engleski na Filoloskom, jos davno sam na sajtu fakulteta pronasla da se polaze samo engleski (pismeni deo, esej i usmeni deo). Znam da su prethodne generacije polagale i srpski, ali kad sam procitala ovu informaciju, pomislila sam da su ga ukinuli.
A danas odem na sajt Infostud i tamo imam sta da vidim. Ne samo da polazem engleski, sa sve sastavom i konverzacijom, nego i srpski i knjizevnost.
Koja od ovih oprecnih informacija je tacna, pitam ja vas?! Koliko poena nosi svaki deo prijemnog?
 

Back
Top