Fetiš na štikle

Možda nisam objasnila bas najbolje situaciju i izgubila sam se u cijeloj priči…ali zapravo bi također volila da mi muško koji ima isti fetis pokuša to objasniti, jer kako kažem, moj dečko tu temu izbjegava…
Ako tebi taj njegov fetiš smeta, (a normalno je da ti smeta jer on nije veran, niti je iskren prema tebi), džaba gubiš vreme sa njim.

Pre ili kasnije ta veza mora da propadne, jer će se njegova situacija i zavisnost fakat pogoršavati.

Glupo je oko ovakvih stvari tražiti savet drugih, ali na tvom mestu ja bih ga odavno šutnuo(la).
 
Po tvojoj prici mislim da se volite . Pokušaj mu se uvući u njegove vijuge , ima nešto još sto ga u štikli pali, ali ti zo moraš otkrit. Vidim po tvoj prici da se srami pričati o tome fetišu , znaci postoji i riješivs formula koju bi ti trebala otkriti. E sada kako ? To se ide korak po korak dok ne dodje on na tanak led.
Ljepo je kada covvjek ima fetiš Ali nekada drugu stranu zna izludit. LP
Ja se stvarno trudim ga razumiti i ne osuđujem ga i ne smatram taj fetis kao nešto nenormalno…kažem stvarno sam otvorena sa njim ali ta otvorenost nije obostrana, otvoren je oko tog fetiša samnom jedino kad sam ja u pitanju npr zadovoljavanje njegovog fetiša, ali nedaj boze da se pokrene tema zašto ta opsesija za javljanjem drugim djevojaka i ženama i to tolko konstantno i zašto mu nije dovoljno to od mene, kada pokrenem tu temu proradi neki njegov obrambeni mehanizam i kao da se okrene za 360 postane ko druga osoba kada dođe u pitanje zašto druge žene toliko…
 
Suština je da ne treba mišljenje tražiti od drugih da li mi mislimo da je ok i da li nama smeta, već da li je tebi to ok i da li tebi smeta?

Tu leži jedini ispravan odgovor. Fetiši nisu problem dokle god ne ugrožavaju druge, s tim što po mom mišljenju čovek ima problem ako ne može da suzbije neke potrebe i želje. Ne kažem da treba da ih suzbija, ali ako ti ne kontrolišeš svoje strasti, one kontrolišu tebe i treba potražiti pomoć.

Generalno nema neke razlike između šmrkanja belog i toga na šta je on navučen.
Meni treba više mišljenje ljudi koji su se susreli sa tim ili koji vole isto da mi pomognu razumiti…kažem ništa mi nije problem osim tog konstantnog dopisivanja i javljanja drugim ženama u vezi toga, možda mi tu vise i smeta zbog moje ljubomore, možda je tu problem kod mene, ali opet me malo vrijeđa to sto kolko god se trudila zadovoljiti njegov fetis i dalje mu nisam dovoljna samo ja nego i druge
 
Suština je da ne treba mišljenje tražiti od drugih da li mi mislimo da je ok i da li nama smeta, već da li je tebi to ok i da li tebi smeta?

Tu leži jedini ispravan odgovor. Fetiši nisu problem dokle god ne ugrožavaju druge, s tim što po mom mišljenju čovek ima problem ako ne može da suzbije neke potrebe i želje. Ne kažem da treba da ih suzbija, ali ako ti ne kontrolišeš svoje strasti, one kontrolišu tebe i treba potražiti pomoć.

Generalno nema neke razlike između šmrkanja belog i toga na šta je on navučen.
On definitivno ne može suzbiti tu svoju potrebu za javljanjem i dopisivanjem…pokušao je par puta i nikada to nije potrajalo, a opet možda je razlog sto zapravo nema neku ni želju prestati to jer ne smatra to “problemom”
 
Meni ovo nije ok. On polako pomera granice i ona polako pristaje na stvari sa kojima se ne slaže.
Ja bih izašla iz ove veze, lično mislim da to nije fetiš nego opsesija kod njega koja prerasta u nešto što ugrožava njihovu vezu.
Meni je u zadnje vrijeme postalo jako teško to i zamorno, ali opet ne želim odustat od njega i nas… jer je pored toga sve dobro…zato se i tolko trudim nešto rješiti po tom pitanju, ali ispada da na kraju sam ja jedina koja želi rješiti taj problem..
 
Ako tebi taj njegov fetiš smeta, (a normalno je da ti smeta jer on nije veran, niti je iskren prema tebi), džaba gubiš vreme sa njim.

Pre ili kasnije ta veza mora da propadne, jer će se njegova situacija i zavisnost fakat pogoršavati.

Glupo je oko ovakvih stvari tražiti savet drugih, ali na tvom mestu ja bih ga odavno šutnuo(la).
Mislite stvarno da to može ići samo na gore a ne na bolje?
 
On definitivno ne može suzbiti tu svoju potrebu za javljanjem i dopisivanjem…pokušao je par puta i nikada to nije potrajalo, a opet možda je razlog sto zapravo nema neku ni želju prestati to jer ne smatra to “problemom”

Zato i rekoh ono da je tu zapravo jedino bitno da li ti smatraš to problemom. Ako smatraš onda nema razloga da budeš više tu. Jer taj problem u tvojoj glavi neće biti manji ili nestati.
 
@Klaraupit
Radi ti stvari iza leđa kojih u ljubavnom odnosu ne smije biti. Njegova opsesija je ogromna, veća od ljubavi prema tebi.
To što ne želi pričati je samo veći problem, jer negacija problema stvara veći pritisak, i problem.

Iskreno, po mom mišljenju- žao mi je što si u tako lošoj vezi, loše je što nemaš povjerenje. Mnogo stvari tolerišeš, koje ja lično nikada ne bih. Ko god odgovara, odgovara iz svoje perspektive.
Ti i ja smo različite. Ja recimo ne bih mogla poštovati muškarca koji je sebi dozvolio toliko sebično odsustvo samokontrole. To je veoma infatilno. I svi smo mi zavisni od nečega ili nekoga, ali bar imamo svijest da je to pogrešno i trudimo se sazrijevati i kontrolisati, a tvoj partner se to ne trudi uopšte. Mene brine to odsustvo morala, da li će te jednom prevariti itd.

Čini mi se da vas dvoje nemate ni svjest da je ta zavisnost sama po sebi loša, ti mu čak ispunjavaš štošta, a njegova strast raste.
Ne ulazim u to sve, dešava se svašta u životu. Sve je uredu, kada je sa mjerom.

Ali moje konačno mišljenje je da ti sama sa sobom trebaš ići iskusnom psihologu, jer upitno je koliko ti sebe poštuješ kada možeš trpiti nepovjerenje.
To je ono savjet univerzalan, bez svjesti sa kime pričam.
 

Back
Top