Ferka i tako to

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не. Зависи све како ти ко западне, може и не мора. На пример ми цигани из НС-а, опуштено са НС гробарима идемо возом на текме. Нико никог не дира, јер се сви знамо и годинама заједно идемо на дербије. Тако је увек било. Док је то у Београду незамисливо, тога тамо нема.
 
Ok, nisam bio bas precizan, vise je ovo kritika Tommyevog posta sa prethodne strane.
Evo ti si tu lepo rekao u NS-u nema frke kad se navijaci zajedno voze. I ja onda mogu onako uopsteno da postavim pitanje, cemu uopste shibanje? Tommy na prethodnoj strani pise o tome ko da je maltene normalna stvar.

Ako si navijac moras da se bijes... e jes' bole me qurac. A svi takvi likovi mogu kolektivno da me povuku za onu stvar sa pricama kako drugi ne znaju sta je zivot. Ne znaju oni.
 
Постоји више врста навијача. Имаш и навијаче који само иду на утакмице, навијају и враћају се кући. Имаш и хулигане које само туча интересује, а за клуб му се ****. Имаш и нешто између, по мени праве навијаче, који воле свој клуб али ако треба спремни су за тучу са противничким навијачима. Потпуно је нормално то да се 2 супарничка навијачка табора потуку.
 
Па не можеш остати равнодушан, када се сретну 2 највећа клуба у земљи и 2 највеће навијачке групе. Традиционално ривалство, па играчи на терену хоће да се побију, а не навијачи. Па они нама певају песму ''нижа сте раса'', па ми њима ''ћале ти у ђубретарима'', понесу те емоције, још ако твој тим изгуби па мораш бес да усмериш негде. То се мора осетити, мораш имати воље за то, не могу сви да буду навијачи. Једноставно ви то никада нећете разумети и ту нема шта да се прича...
 
Nixx je rekao da da iz Novog Sada vozom grobari i cigani idu zajedno bez frke!Dok kod Radovca nije bas tako!Pre nekoliko meseci usli su nekoliko navijaca Rada i Novog Pazara,sve huligani,Radovci su usli u njihov kupe i izboli kao nista!Jedan je preziveo i sere kroz stomak!
 
То је лоше скроз... Радовце мрзим из протог разлога, што су паљевине и убице. :roll: Некада су били зајебани, али сад су *****!
 
moje drusto se sastoji od anti navijaca kojima je glupo loziti se na neke kapitaliste koji nebi ni igrali da ne dobiju gomilu para.vecina su skinsi(i nazzi i nesortirani)ima i metalaca...nebitno
nama je naj stvar sibanje sa fenserima i sa takvim ko sam sta sam "elitom"
mada u bg vec smo pokaceni sa dosta njih.sa navijacima zemuna smo se par puta zakacili...
standardna slika:idem ja i ortak i u susret nam idu 3-4 nekih umisljenih tipova pa kao jednog zakacim s ramenom onako zesce.ako krenu da se tuku tu ulecu svi(standardno 9-11 nas sa cokulama)
jbg malo je pickarski ali sta ces....jebbeni fenseri
 
Sta, zivot vam je ispunjeniji kada se potucete sa nekim? Osecate se nadmocno kada isprebijate lika da ne zna za sebe? Do jaja vam je ako nekog izbodete, ili ga premlatite stanglom? Ako nosite noz u desnom, a bokser u levom dzepu? Mora da je super biti musko tada, tacnije pravi muskarac! Ili ako ste na mestu onog slabijeg (pa vi u tom trenutku nastradate), ako prezivite, zajedno sa svojom ekipom svetite se dok se sve ne ponovi? I tako u krug... A sve samo zato sto ste navijaci razlicitih klubova, zivite u dva razlicita kraja, drugacije se oblacite ili slusate drugu vrstu muzike... I zato sto vam je dosadno, pa ne znate sta cete od sebe. A kada neko zavrsi u urgentnom, iskrvari na smrt, ili ode na sudjenje, pa u popravni ili u zatvor, kazite sta onda? Pocinje se sa naizgled naivnim tucama u kraju, organizovanim ''ferkama'' (gde je dozvoljeno sve osim fer pleja), a posle slede mnogo gore stvari. Razumem ja da hocete da se dokazete, da budete neko i nesto u drustvu. Razumem i da ulecete u tuce za ortake, za kraj, zbog devojke... Ali zbog cega se od toga pravi nacin zivota... Mozda ja nisam osoba koja treba da komentarise ovu temu, mozda se nikada u zivotu nisam potukla. Ali povucena iskustvom mojih drugova, ortaka, kako god, koji su zbog takvih gluposti imali samo probleme u zivotu, ne mogu da ostanem ravnodusna...
 


sunshine:
Sta, zivot vam je ispunjeniji kada se potucete sa nekim? Osecate se nadmocno kada isprebijate lika da ne zna za sebe? Do jaja vam je ako nekog izbodete, ili ga premlatite stanglom? Ako nosite noz u desnom, a bokser u levom dzepu? Mora da je super biti musko tada, tacnije pravi muskarac! Ili ako ste na mestu onog slabijeg (pa vi u tom trenutku nastradate), ako prezivite, zajedno sa svojom ekipom svetite se dok se sve ne ponovi? I tako u krug... A sve samo zato sto ste navijaci razlicitih klubova, zivite u dva razlicita kraja, drugacije se oblacite ili slusate drugu vrstu muzike... I zato sto vam je dosadno, pa ne znate sta cete od sebe. A kada neko zavrsi u urgentnom, iskrvari na smrt, ili ode na sudjenje, pa u popravni ili u zatvor, kazite sta onda? Pocinje se sa naizgled naivnim tucama u kraju, organizovanim ''ferkama'' (gde je dozvoljeno sve osim fer pleja), a posle slede mnogo gore stvari. Razumem ja da hocete da se dokazete, da budete neko i nesto u drustvu. Razumem i da ulecete u tuce za ortake, za kraj, zbog devojke... Ali zbog cega se od toga pravi nacin zivota... Mozda ja nisam osoba koja treba da komentarise ovu temu, mozda se nikada u zivotu nisam potukla. Ali povucena iskustvom mojih drugova, ortaka, kako god, koji su zbog takvih gluposti imali samo probleme u zivotu, ne mogu da ostanem ravnodusna...
to lepotice moja...to nam kazi!:lol:
@tema
Evo sad ja setah Tashmajdanskim parkom sa ortacima i pili pivo,a preko puta njega je klub'Trezor"!Tu idu deca 93,94,92,91,90...i setih se tu ide i moj mali brat(od tetke)!Secam se da mi je pre rekao da se to zavrsava oko pola 11-11!Pogledam na sat ono dvadeset do 11 i vidim neku ekipu,rekao bih da su 93-91,ispred trezora!A vidim i neku ekipu u parku tashmajdanskom isto tako nesto godiste!Pridjem ja ovima kod parka i pitam ih odakle su oni kazu iz Zemuna!Ja se setim opasni su Zemunci!Predjemo mi ulicu pitamo ove koji su,oni nam kazu Wracarci!Meni su bile suze pune ociju i video sam sebe pre 8 godina!Prosunjam se ja tu kad ono vidim mog brata,e tu poludim i pridjem mu i pitam ga sta radi tu!On se ukenja i kaze mi da je tu sa drugovima,sad ce da idu kuci!A ja njemu na chelu vidim "LAZEM"!Opalim mu samar i kazem mu da nisam ja rastao na banani i odvedem ga kuci na chuburu!
Zabrinjava me!Necu da kazem tetki(njegovoj mami)ali ne zelim da jednom dodje kuci sav modar kao sto sam ja dolazio!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top