Fender STRATOCASTER .VS. lES PAUL Gibson

Mislim da svako treba sebi da priusti obe :) :) jer ipak je to velika razlika, te dve gitare su bukvalno dva sveta....zavisi i od toga da li volis humbuckere ili singlecoil....i ne znam ni ja.....ovo mi je kao da me pitaju da li vise volim mamu ili tatu :) Ajde neka bude Stratocaster, jer Les Paula sam se malo zasitio,a Stratocastera nemam vec godinu dana,pa sam se uzeleo :( ali obe gitare su odlicne....
 
Mislim da svako treba sebi da priusti obe :) :) jer ipak je to velika razlika, te dve gitare su bukvalno dva sveta....zavisi i od toga da li volis humbuckere ili singlecoil....i ne znam ni ja.....ovo mi je kao da me pitaju da li vise volim mamu ili tatu :) Ajde neka bude Stratocaster, jer Les Paula sam se malo zasitio,a Stratocastera nemam vec godinu dana,pa sam se uzeleo :( ali obe gitare su odlicne....

pa da ko ima par 'iljada evritja tje da priushti sebi obe ... :)
ehhhh... sto nemam te pare :lol:
 
pa da ko ima par 'iljada evritja tje da priushti sebi obe ... :)
ehhhh... sto nemam te pare :lol:

Mislim da za nekih hiljadu evra mozes da priustis obe,ako nisi opterecen time da ti na headstocku pise FENDER ili GIBSON....imas mnogo stratolikih i lespolikih gitara koje rade kao i originali....samo kod nas je problem sto je vecina opterecena time sta ce da im pise na gitari.... :) Kada kazem stratolika mislin na gitaru sa dva "roga" singlecoil magnetima, 5-way switchom, civijama sa jedne strane i tri potenciometra...a kad kazem lespolika mislin na gitaru sa jednim rogom 3way switchom, dva humbuckera, 4 poteciometra....i po 3 civije na svaku stranu :)
 
on ima neku gitaru koja LICI na les paul (nekome ko nezna sta je les paul) od 600 eura valjda, a imao je nekog Squiera, al po njegovoj logici svaka gitara koja lici na Stratokaster je stratokaster....tako da mu je squier ustvari stratokaster.

i ako na temi jasno pise gibson LES PAUL(a ne nesto DASFAKSFK) i fender STRATOKASTER (a ne fender squier)
 
Mislim da za nekih hiljadu evra mozes da priustis obe,ako nisi opterecen time da ti na headstocku pise FENDER ili GIBSON....imas mnogo stratolikih i lespolikih gitara koje rade kao i originali....samo kod nas je problem sto je vecina opterecena time sta ce da im pise na gitari.... :) Kada kazem stratolika mislin na gitaru sa dva "roga" singlecoil magnetima, 5-way switchom, civijama sa jedne strane i tri potenciometra...a kad kazem lespolika mislin na gitaru sa jednim rogom 3way switchom, dva humbuckera, 4 poteciometra....i po 3 civije na svaku stranu :)

SUPER, znaci imam les paul, je....:roll: samo da okinem jedan rog
 
on ima neku gitaru koja LICI na les paul (nekome ko nezna sta je les paul) od 600 eura valjda, a imao je nekog Squiera, al po njegovoj logici svaka gitara koja lici na Stratokaster je stratokaster....tako da mu je squier ustvari stratokaster.

Mislim si ti u zivotu probao dva stratocastera u zivotu a les paula jos manje.... prvo fender i squier su poznati po tome da im kvalitet varira od modela do modela....ja sam kupio odlicnog Squiera kojeg sam prodao skuplje nego sta sam ga ja kupio novog..a drugo ako malo bolje pogledas videces da pored Squier pise velikim slovima Stratocaster,tako da to i jeste stratocaster,treba da naucis da razlikujes model od prozivodjaca...pa ti sad vidi....a sto se tice moje sadasnje gitare, ako ti smatras ljude iz Harmony Centrala kao ljude koji ne znaju sta je Les Paul i koji se ne razumeju u gitare onda mi se cini da je problem u tebi...jer za tu gitaru oni sami kazu da je bolja od Gibson Les Paula,ali to ne vredi pozerima kojima je bitno da im na gitari pise gibson i fender....:rolleyes:
 
i ako na temi jasno pise gibson LES PAUL(a ne nesto DASFAKSFK) i fender STRATOKASTER (a ne fender squier)

Ne znam da li si cuo za opciju izmeniti text, umesto sto sabe nabijas vroj postova na ovako glup nacin..... ako je stvarni mislio na Fender Stratocastera i na Gibson Les Paula,onda je trebao navesti i tacne modele,jer glupost je porediti Strata mexikanca i Les Paula Standarda...
 
ovo nije les paul, cisto da se zna
(sarkazam)

2003759737094243799_rs.jpg
 
Ne znam da li si cuo za opciju izmeniti text, umesto sto sabe nabijas vroj postova na ovako glup nacin..... ako je stvarni mislio na Fender Stratocastera i na Gibson Les Paula,onda je trebao navesti i tacne modele,jer glupost je porediti Strata mexikanca i Les Paula Standarda...

idiotume trebao bi da naucis da citas, "gibson" "fender" u nsalovu pise, jeli ti mama gibosonka ili fender, kolko rogova ima?
 
po tvojoj teoriji po kojoj je les paul sve sto ima 2 hbkera a ovo drugo sto ima 3 svirao sam 50 lespaulova i 683 fendera.

mislim da ne vidis dobro, pise ti lepo GIBSON les paula i FENDER stratocastera ... a moja teorija ide za lespolike i stratolike gitare, ako ti je tesko da razumes razliku izmedju te dve stvari trebalo bi da se zapitas kako si uopste uspeo da se konektujes na internet....
 

Back
Top