Fender P-bas

videla, držala i čula kad sam bila u Holandiji

na primer, basiste Gojire i Devin Townsend benda voze dingwall kao prvi izbor
nisam video uživo, sad kad si pomenula, pogledao sam po netu, vidim svira ga i Toni Levin koga sam gledao sa King Crimsonom. Sećam se basa sa "lepeza" pragovima, ali se nikad nisam udubljivao.

Ono što mi je više privuklo pažnju je da se bas prodaje u americi nov za $2800, plus porez i poštarina, a napravljen u Kini!?!?
To je priča za posebnu temu!

Image1.jpg
 
nisam video uživo, sad kad si pomenula, pogledao sam po netu, vidim svira ga i Toni Levin koga sam gledao sa King Crimsonom. Sećam se basa sa "lepeza" pragovima, ali se nikad nisam udubljivao.

Ono što mi je više privuklo pažnju je da se bas prodaje u americi nov za $2800, plus porez i poštarina, a napravljen u Kini!?!?
To je priča za posebnu temu!

Pogledajte prilog 1496969
dignwall proizvodi 9 različitih modela bas gitara
7 od njih se proizvode u njihovoj glavnoj radnji u Saskatunu (Kanada) dok se preostala 2 modela proizvode u Kini koristeći materijale iz Severne Amerike i ponovo postavljaju u Kanadi.
 
dignwall proizvodi 9 različitih modela bas gitara
7 od njih se proizvode u njihovoj glavnoj radnji u Saskatunu (Kanada) dok se preostala 2 modela proizvode u Kini koristeći materijale iz Severne Amerike i ponovo postavljaju u Kanadi.
Odavno sam prestao da gledam na kineske gitare kao ispod proseka. Naprotiv. Za mene je otkrovenje bilo kad sam naleteo na Eastman gitare koje su bile preko 2000 evra a napavljene u Kini. I ne samo to, nego je i kineski brend.
Mnogi poznati brendovi prave u Kini, uključujući i Fendera (ne samo Squier), mada je sve što sam do sada video retko prelazilo 1000 evra u maloprodaji.
Mnoge firme, tipa Fernandez, Hofner, Aria i sl. uopšte ne stavljaju zemlju proizvođača na svoje gitare, baš zbog predrasuda
 
Dakle, nisam mogao da se smirim pa sam naručio šta mi treba (novi bridger i ferule), stiglo danas i na brzinu sam izbušio rupe da stavim "žice kroz telo" jer to više nije moglo da se izdrži :)

Naravno, kad bušiš slobodnom rukom, i još bez libele, onda sa druge strane izlazi malo u šreh... praštam sam sebi :) Uostalom, hteo sam i da odignem žice još malo od tela što naravno zahteva i dizanje magneta, a ovi opet leže na nekoj penastoj gumi koja vremenom izgubi elasticitet pa mora i to da se rešava. A kad sam već rasturao sve, onda sam očistio i nauljio vrat. (ko razume, shvatiće)

I, sklopio sam. Za ton ne znam kolika je razlika ali mi je bolji za sviranje. Mislim se da li da mu stavim Seymour Duncan Quarter Pounder (imam) jer je to mnogo bolji magnet, a takav imam i u amerčkom P basu. Ne znam, videću.


20240226_192036_resized.jpg


20240226_192056_resized.jpg
 
Vidim da nisi mogao da izdrzis i da si na brzinu izbusio rupe. Sa tolikim neravnomernim razmakom izmedju rupa izgleda da si bio i "malko nabaren".... sto bi rekao Balasevic. Salu na stranu izgleda solidno. Nemam pravo da kritikujem sa obzirom da nikada nisam tako nesto uradio na gitari. Jos samo da skines ostatke lepka od nalepnica sa "pickguarda" da se to ne vidi...ili jos bolje zamenis sa novim pickguard-om...mozda drugacije boje....'tortoise" ide lepo na svetle Fendere bar ja tako mislim. Nisu ni skupi, mogu se naci za $20 CAD. Koji ti je taj "bridge" i zasto izgleda ruzicast? Je li to odsjaj od necega ili stvarno izgleda kao da je od bakra....
U svakom slucaju gitara izgleda dobro. Good Job.

pb.jpg
 
Vidim da nisi mogao da izdrzis i da si na brzinu izbusio rupe. Sa tolikim neravnomernim razmakom izmedju rupa izgleda da si bio i "malko nabaren".... sto bi rekao Balasevic. Salu na stranu izgleda solidno. Nemam pravo da kritikujem sa obzirom da nikada nisam tako nesto uradio na gitari. Jos samo da skines ostatke lepka od nalepnica sa "pickguarda" da se to ne vidi...
Ne, to sam ja naknadno nalepio da mi ne bi pucketao statički. To radim na svim gitarama
ili jos bolje zamenis sa novim pickguard-om...mozda drugacije boje....'tortoise" ide lepo na svetle Fendere bar ja tako mislim. Nisu ni skupi, mogu se naci za $20 CAD.
Imam za sve vrste fenderovih gitara bar po tri "rezervna pickguarda. Menjam ih ko čarape :)

Koji ti je taj "bridge" i zasto izgleda ruzicast? Je li to odsjaj od necega ili stvarno izgleda kao da je od bakra....
U svakom slucaju gitara izgleda dobro. Good Job.
odsjaj. Od nikla je. Nije skup. Imam jedan bolji ali ovaj ima rupe taman gde i Fender pa sam zato pazario.

U medjuvremenu sam naručio alat da bušim vertikalne rupe kako treba :)
Uzeo sam i jeftinu gitaru da je preuredim, al me sada već mrzi ;)
 
Objasni mi ovo malo detaljnije. Nikada nisam cuo za to. Thanks.
Uključi gitgaru u amp i protrljaj prstima preko pickguarda na nekom Fenderu (dešava se i na Gibsonu, ali ređe, zavisi kako je instaliran pickguard) i čućeš kako pucketa. Ljudi svašta rade, stavljaju foliju ispod (ne pomaže) prave Faradejev kavez (ne pomaže). Jedino da staviš neku nalepnicu ili skineš pickguard (recimo kao Jaco Pastorius)
 
Znam za to pucketanje, ali nisam pre cuo da neko stavlja nalepnice sa spoljne strane. Znam da neko lepi izolir ili bakarnu traku ali obicno sa unutrasnje strane pickgarda kao izolaciju. Moj drugar koristi papir za elektricitet koji ide u masinu za susenje vesa. Samo istrlja pickguard sa tim papirom. Drugi opet obloze pickguard iznutra sa ovim papirom....
 
Znam za to pucketanje, ali nisam pre cuo da neko stavlja nalepnice sa spoljne strane. Znam da neko lepi izolir ili bakarnu traku ali obicno sa unutrasnje strane pickgarda kao izolaciju. Moj drugar koristi papir za elektricitet koji ide u masinu za susenje vesa. Samo istrlja pickguard sa tim papirom. Drugi opet obloze pickguard iznutra sa ovim papirom....
ništa od toga nije efikasno kao izolacija odozgore. Sada, mnogi ne vole da lepe išta...
 
Mnogo bolje nego na prvoj bas gitari. Ravnomernije i bolje izmeren razmak. Uglavnom izgleda odlicno. Svidja mi se...ili sto kazu "good job". Ovaj crni bas bi izgledao fenomenalno samo da ima maple vrat..barem ja tako volim. Tamno telo sa svetlim vratom.
 
Mnogo bolje nego na prvoj bas gitari. Ravnomernije i bolje izmeren razmak. Uglavnom izgleda odlicno. Svidja mi se...ili sto kazu "good job". Ovaj crni bas bi izgledao fenomenalno samo da ima maple vrat..barem ja tako volim. Tamno telo sa svetlim vratom.
imam dva crna JB, ali oba rosewood vrat... oh wait a minute, imam crveni američki Pbass sa "belim" vratom. Lepo mu stoji
 

Back
Top