FEJSBUK zavisnost?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jelena_1

Obećava
Poruka
69
Aktuelna tema poslednjih meseci... JA priznajem. Fejsoholicar sam. Pretpostavljam da je to prvi korak ka izlecenju. :)
Sve je pocelo kao razbibriga i koriscenje u trenucima dosade (kojih je, moram priznati, u mom zivotu vrlo malo, jer sam rastrzana od obaveza), do momenta kada stalno kasnim svuda zbog ovog sajta i zanemarujem pojedine obaveze, pa cak i osobe zbog istog. Ne znam koliko sati dnevno provodim tu. Mnogo. Ne znam gde to vreme prodje. Ne znam ni sta mi je zanimljivo. Ali, eto...
Kakva su vasa iskustva? Ima li i ovde zavisnika? Planirate da se lecite? Kako? :)
Zelim vam svima, a narocito sebi, da u sledecoj godini pronadju lek za fejsoholiju (mada je lek verovatno u nama samima)...! Ziveli! :)
 
Nemam...A primam svaki dan one pozive da me taj i taj poziva " da budemo prijatelji" ili kako već ide onaj tekst..I da znaš kako se iznova iznenadim koji sve ljudi ( za koje nikad ne bih rekla da imaju vremena za to...) nisu već stavili svoje profile...


P.S. kad bolje razmislim- mrzelo me prvi put da se registrujem...od tad takvu poštu šutiram u nepoželjnu...
 
Da... Imam nekoliko drugarica koje su zavisne. Jedna od 9 uvece do 6 ujutru ume da bude na fejsbuku. Ono sto meni nije jasno je STA JE TO ZANIMLJIVO? Videla sam profil jedne drugarice, postavljaju se slike, komentarisu slike, resavaju glupi testovi koje pravi svako kome se cefne, salju se neki pokloncici... Mislim kako je moguce da neko od toga bude zavistan?? Razumem da je interesantno, nedelju, dve pa i mesec dana. ALi da posle toga ne smori, e to mi nije jasno:D Ili ima jos nesto sto ja ne znam?:)

A gledala sam i neku emisiju na tv-u gde kazu da je broj zavisnika na lecenju od toga sve veci.
 
Ni ja nemam profil na fejsu. To mi je potpuno besmisleno, znam ljude koji imaju po 350 "prijatelja" na fejsu. Odakle, bre? Imam 10-ak prijatelja u zivotu sa kojima sam u kontaktu stalno, dosta poznanika sa kojima se srecem, i povremeno komuniciram, sve u svemu dvadesetak ljudi. Za ostale koji su mi prosli kroz zivot (u skoli,na faksu,..), iskreno, bas me briga. Da su mi odgovarali, ostali bismo u kontaktu i ovako. Primetila sam da se moja sestra (koja gubi dane i noci na fejsu) sve manje zapravo druzi sa ljudima, a ima stotinak "prijatelja". ja ipak vise volim da sednem i popijem kafu sa ljudima koji su mi dragi. A kad nemamo vremena, tu je telefon, mail,...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top