FDU

Deki, nemoj pogresno da me tumacis. Ja nisam rekla da su Dadovci neki veliki talenti, veci od ostalih. Ja sam pricala o talentima samo u okviru dadova, a ne odnosu na sve ostale, ako me razumes? najmanje sam ja pricala o glumi, kada sam pricala o Dadovu. mozda sam se pogresno izrazila, ali da naglasim, nisam pricala o Dadovu u odnosu na bilo koga drugog, nego samo na Dadov i u okviru Dadova. nadam se da je sada jasnije sta sam mislila?
Meni dadov nije pomogao sto se akademije tice, niti mi tu nesto moze pomoci. Dadov me je naucio nekim stvarima, koje samo smatram korisnim, i uopste nisam ni mislila na FDU, ili bilo sta vezano za prijemni kada sam govorila o Dadovu. Boze koliko puta sam samo napisala Dadov:)
 
Napisala si "Meni dadov nije pomogao sto se akademije tice, niti mi tu nesto moze pomoci."
Nisam ja tebe loše protumačio,već sam hteo da napišem ostalima,da ne misle da je Dadovac "neko" i da mogu rame uz rame sa njim na prijemni,ako imaju smisla za glumački poziv....Ovde ljude interesuje da li si ti nešto naučila o glumi na tim časovima i da li bi tako spremljena bila primljena na Akademiju,a ne da li si se smuvala s nekim ili slično(Dadov te je naučio da budeš kolegijalna bla bla) :D

Ench želi da ode u Dadov kako bi uzimala časove glume i da tako spremljena ode na prijemni.U tvom postu piše "Meni dadov nije pomogao sto se akademije tice, niti mi tu nesto moze pomoci."....
Pa kakvo je onda to škola glume kada te nije otkrila čari i suštinu glume?
Ja verujem da Dadov to može,a ti ne....Izgleda da ja volim više Dadov od tebe......... ;)
 
Ја сам 2. разред електротехничке школе и планирам да упишем монтажу.
Е сад за пријемни испит ми је потребно добро познавање многих филмова, а тек скоро сам се заинтересовао за филмове, па да не губим време, хоћу да почнем полако да се спремам, односно да гледам филмове, али не знам одакле да почнем, које филмове да гледам? Шта ми препоручујете?
 
Javi mi se na private i dobijaš skripte iz montaže.....Kada to pročitaš,videćeš koji ljudi su dobra škola,pretražiš njihove filmove na netu i skines sa torenta :D
 
Irmice, ja sam iz Aranđelovca, što nije tako daleko od BGa, ali pare su mi velik problem tako da ne verujem da bih imala da plaćam i časove i prevoz... Mislim, nemam pojma, kolko koštaju časovi u Dadovu?
Ja trenutno idem u AR u nekakvu školu glume, i mogu vam reći da mi vredi, jer izgleda da imam dara za te stvari ( mislim, naravno da smatram da imam dara, da ne smatram to ne bih se ni trudila XD Jednostavno neću da se hvalisam XD Kako skromno s moje strane XD ) pa dosta toga mogu da skapiram sama, a i relativno čestim gledanjem predstava i filmova učim dosta toga, a u ovoj školi u ARu učim neku tehničku stranu svega toga, a to mi je i bilo potrebno... Za te časove mesečno plaćam 2000din... Mislim da je malo previše za dva dvosatna časa nedeljno, ali ***... Nemam baš neki izbor...
Sem toga, predstave gledam kad god mi se pruži prilika za to. a u ARu i nije Bog zna kakva prilika... Gledam revije pozorišnih predstava, koje su dvaput godišnje, tad gostuje po 5 pozorišta ( u jednoj reviji ) iz nekih drugih gradova, i uvek dođe i neko poznatije ( Jugoslovensko dramsko, Atelje 212..). Znam da bih mogla da se trudim i više, pa da idem u BG da gledam predstave, ali ***...
Ne mislim ja da su ljudi iz Dadova išta bolji od nas "običnih smrtnika", ali činjenica je da su malo pripremljeniji za to što nas na akademiji čeka i da imaju više iskustva...
 
Ma, lupila sam april, mada, nama je valjda pomjeren prijemni i to mjesec dana unaprijed ...
Nemam pojma.
Znas da moze ili prepostavljas ?:zstidljivko:
Pitam zbog sestre.

Pa što se tiče količine gradiva može sto posto, spremala sam mnogo više za kraći period.
Ali dosta to zavisi i od ličnosti a ti najbolje znaš kakva ti je sestra. Ako je sigurna da to želi sigurno će navaliti na spremanje.
 
pa jos ne zna sta ce, ali znam, je, ako bude u stanju da se spremi za prijemni(gledala je na internetu i misli da ne moze) onda ce da zapne, ako procijeni da moze :D
 
Mislim da ima vremena da se spremi...
I da, istina je, zbog univezijade je prijemni pomeren mesec dana ranije... tako sam bar ja čula. Što bi značilo da na prijemni izlazimo negde krajem maja. AAAAAAAAA, ****, imam još 5 meseci a još ne znam šta ću da obučem!!! XD
 
hahahah sredite sve to na vreme da ne bude frke.joj nisam znala da je prijemni ranije.idite na konsultacije obavezno!mada sam cula da je to tamo ocajno organizovano...ali ipak podjite da se raspitate :)
 
pozdrav svima,drugari...potrebna mi je pomoc...spremam prijemni za dramaturgiju...prelistao sam strane foruma i nisam nasao nesto mnogo o dramaturgiji...znam uglavnom ono sto je na sajtu fdu-a...treba mi vise informacija o tome kako izgleda prijemni-koji je najvazniji deo,kako izgleda usmeni,sta je bitno itd...itd...
p.s.da li je stvarno proverena inf. da je prijemni mesec dana ranije?
 
pozdrav svima,drugari...potrebna mi je pomoc...spremam prijemni za dramaturgiju...prelistao sam strane foruma i nisam nasao nesto mnogo o dramaturgiji...znam uglavnom ono sto je na sajtu fdu-a...treba mi vise informacija o tome kako izgleda prijemni-koji je najvazniji deo,kako izgleda usmeni,sta je bitno itd...itd...
p.s.da li je stvarno proverena inf. da je prijemni mesec dana ranije?

pogledaj ovo, a najvažnije je da budeš orginalan i opušten
 
Pa, Decko Koji Obecava, nisam sigurna kada je tačno prijemni, ali znam da su svi ostali prijemni ( za sev ostale faxove ) pomereni mesec dana arnije, to je proverena informacija, pošto mi sestra završava srednju ove godine i ide na prijemni za istoriju, pa znam da će njoj biti negde početkom juna, što bi značilo da je nama krajem maja ( ako se ne varam, prošle godine je prijemni za glumu bio 25- 26 jun... )
I o tome nikome ni reči, mwahahahaaaa XD
Ma, ja neću ni dobiti svedočanstvo za treću godinu kad budem izlazila na prijemni, meni će školska godina još uvek trajati XD I to će da bude u sred ključne tačke zaključivanja ocena XD
E, narode, zanima me kada se održava taj drugi krug ispita za glumu? Ono, za svaki slučaj, optimistički gledano ako prođem u drugi krug ;) XD
 
pozdrav svima,drugari...potrebna mi je pomoc...spremam prijemni za dramaturgiju...prelistao sam strane foruma i nisam nasao nesto mnogo o dramaturgiji...znam uglavnom ono sto je na sajtu fdu-a...treba mi vise informacija o tome kako izgleda prijemni-koji je najvazniji deo,kako izgleda usmeni,sta je bitno itd...itd...
p.s.da li je stvarno proverena inf. da je prijemni mesec dana ranije?

Btw, sad sam se setila, dečko drugarice moje sestre ( ne itmišljam, nije ovo jedna od onih priča "jetrva pašenoga moga brata od strica" i slično XD ) je upisao dramaturgiju prošle godine, i to kao prvi na listi, ako hoćeš zamoliću sestru da pita drugaricu da pita dečka kako prijemni izgleda ;) Jes da će dobijanje te informacije potrajati par nedelja, s obzirom na to da joj je drugarica iz BGa i da se čuju s vremena na vreme, ali ako imaš par nedelja za čekanje, pitaću obavezno :D
 
blago vama.nama je drugi krug bio krajem avgusta sto je jako glupo i bezobrazno jer tada prodju svi rokovi za upis na druge fakultete pa oni koji padnu drugi krug mogu da se slikaju....
 

Back
Top