FDU

Pretpostavljam da ću negde upasti ali opet mislim da ima premalo mesta za sve zainteresovane. Naravno da neće svi koji to upišu danas-sutra uspeti kao glumci ali mislim da bi trebalo dati šansu većem broju mladih ljudi makar da studira, pa posle kako im bude. Ovako na svim fakultetima zajedno godišnje upiše 40-ak ljudi, od čega su pola antitalenti, dobar deo i ne završi itd. a ko zna koliko talentovanih otpadne zbog toga što nisu uhvatili vezu ili skupili pare.
 
Ja sam isplanirala da lijepo pitam jednog profesora, (zapravo j reziser, i daje nam casove glume) da li imam talenta za to, jer je jedno sta volim a drugo sta umijem :( I zato sanjam kako mi kojekakvi likovi gvore da nijesam za to :D
 
da, hocu, samo da skupim hrabrosti, jer se bojim reci ce-kao- pa znas kako, ok je sve to, ali... ( :( )
putuj mala :D
I nikako da se oslobodim, pa da pokazem da to mogu, kao sto mogu kuci, mada, improvizacije jako dobro radim. :)
 
Znaš kako - samo nemoj mnogo da se opterećuješ šta će ti ko reći. Sad ovako zvuči bezveze ali u suštini sve je to individualno pa i nečija procena tvog talenta. Ako ti misliš da nečim možeš da se baviš neće te sprečiti što neki tamo lik možda misli da nisi za to. A sve i da nisi to ne znači da ne možeš da se probiješ i glumiš ako to stvarno voliš. Meni npr. pola glumaca deluje grozno antitalentovano a opet neko u njima vidi talenat i zove ih da rade.

A što se slobode tiče daću ti primer : ja sam imala strašnu tremu kad sam počela da volontiram na TV-u, čemu nema ni dva meseca. Nisam imala iskustva sa kamerom i mislila sam da sam deset puta gora od svih ljudi tamo koji mahom imaju završen FPN. Išla sam svakodnevno na teren sa starijim kolegama da gledam kako oni snimaju. Non-stop sam gledala kako se prave uključenja uživo bez problema i umišljala kako ja to neću moći. Još gore od uključenja uživo mi je bilo kad se snima prilog i imaš kameru bukvalno na 5 minuta a ti treba da snimiš sebe kako stojiš negde i objašnjavaš šta se desilo i imaš samo jedan pokušaj. Večito sam mislila kako ja to neću moći, kako mi možda neće dati da čitam tekst u prilogu jer nisam prošla časove dikcije a oni svi jesu, jer ne umem da kažem slovo R (sad sam kao savladala, družim se sa logopedom z:lol:). I tako dok sam ja paničila i brinula se da nisam za to desilo se da treba nešto da se snima a nema ljudi u redakciji. Misliš da ih je bolelo uvo što ja imam tremu, što nemam dobru dikciju i što nisam spremna? Izjurili su me na teren sa sve kamerom, da još sama i snimim i izmontiram z:lol: z:D I ispalo je super skroz. Sad me ne bi bila frka ni da uđem u studio i čitam vesti, jedva čekam da dođe red na mene z:mrgreen: Doduše još uvek imam fobiju od emisija uživo :zstidljivko:

Tako je valjda i sa glumom. Jednom se usudiš i posle ide lagano. :sanke::sanke::sanke:
 
Opala :D
Ma, ja sam pocela da idem na casove u septembru, a kako tamo vecina njoh ide makar 2-je godine, tako su sigurni u sebe, da to obeshrabruje :( I stalno rade neke predstave...
Ali imam jos god-dvije da se oslobodim :)
Ili, znas kako, ljudi koji me znaju, kazu da sam originalna.
Nebitno sto ja to ne vidim, smeta mi sto to ne pokazem ako jesam tamo gdje treba :)
ali nema veze, pokusacu :heart:
 
Ti si barem počela da ideš na časove :D Ja ću sad u januaru da odšetam na onu audiciju u Dadov-u, čisto malo da vidim kako je tamo pošto već godinama ne idem ni na kakve časove glume.
 
ne zamaraj se sta ce ti drugi reci,ne trudi se da budes originalan, samo treba da budes to sto jesi. realno pogledaj.takva kakva si-jedinstvena-bez konkurencije, nemas cega da se bojis :)
bitno je ne izigravati nista da bi se nekome dopao.ko je taj neko da sudi o tebi?i da kaze jesi ili nisi za ovo?i ako kaze to je samo njegovo misljenje...nije jedini na svetu.
talenat?da vam kazem ja nesto o talentu.mozes da ga smotas i bacis u kantu za smece ako mislis da ti je to u zivotu dovoljno.dace Bog upisacete se pa cete videti sta sve talenti moraju da rade (citaj FIZIKALISU) :)
ali to je odlicno,stalno radis na sebi,napredujes,postajes bolji....imam nekog smisla u tome zar ne?
:)

btw ispit je bio fenomenalan.jako sam zadovoljna :)
 
Auuuuuh, al sam ja ispala iz toka XD
Prvo, što se roditelja tiče, ja jedno vreme nisam imala maminu podršku, a tati nisam smela ni da priznam. Onda sam počela da se probijam po takmičenjima iz recitovanja, da se dokazujem, da se guram gde god mogu kao voditelj, recitator, veštačko drvo, bilo šta, samo da se pojavim, i onda je okolni narod počeo da govori " Zašto ti ne bi probala glumu?" i to je načuo moj tata, pa me lepo on sam to pitao, i ja onda rekla " Znaš, tata, pa ja sam i razmišljala o tome" i od tad je to sve sređeno :D
Inače, sa babama je bilo malo teže, one su zapele sa onim "Nećeš moći da nađeš posao", ali sam ih razoružala kontraargumentom kad sam rekla " Ni sa jednim fakultetom u današnjoj državi nemam garanciju da ću naći posao." i to je bilo to.
HIMHIMHIM, zaista mislim da ne bi trebala mnogo da se zanimaš šta ko misli imaš li talenta ili ne... Bože moj, kao što svako od nas ima drugačiji smisao za lepotu, tako imaju ljudi i drugačiji smisao za talenat ;) Ne mora značiti da nisi talentovana samo zato što je neki režiser to rekao ;)
Enchanted, negde upadaš sigurno :D Ja ću pokušati samo FDU ove godine... Ako ne prođem, onda ću dogodine izaći opet, tad ću možda uzeti u obzir i ALU i Novi Sad... Joj, što mene zanima kako je tamo u Dadovu, stvarno bih volela da živim u BGu pa da odem na tu kletu audiciju...
Luthiena, čestitam za ispit ;)
Vlaco, welcome :D Ako treba nešto, javi :)
 
Joj, što mene zanima kako je tamo u Dadovu, stvarno bih volela da živim u BGu pa da odem na tu kletu audiciju...
Luthiena, čestitam za ispit ;)
Vlaco, welcome :D Ako treba nešto, javi :)

Evo,aj ja da ti kažem kako je u Dadovu....Ako te "prime",onda te oderu za časove,na tebe ni ne obraćaju pažnju,već imaju jednog u klasi koga forsiraju,odnosno dete od nekog budzovana.....


Časovi kod njih mogu da pomognu ali ne puno.Mi u Dadovu radimo samostalne predstave,sa našom režijom(štedimo tako lovu).Dadov je divna institucija,ali i veliki biznis....:bob:
Procitajte "Audiciju" od Bore i koncentrišite se na radnju.Njima je to dovoljno!
Pored toga,morate i fizički da im se svidite....... :D
 
Isla sam na sajt fakulteta,nije bas ohrabrujuc!
Hvala vam svima,dosta sam i ovde saznala...

Sto se tice roditelja,tata se samo smeje kad mu ovo spomenem a mama ja kao puna podrske al joj se stomak prevrce od te ideje... :)
 
Ne sumnjam da je u Dadov-u dosta toga okrenuto ka parama i da se dosta toga otaljava i radi površno ali opet me nešto vuče i ka takvom iskustvu. Moram da probam, čisto da vidim gde sam ja tu i kako sve to podnosim :D Ako ne mogu da im se nametnem da me forsiraju u jednom amaterskom pozorištu kako onda danas-sutra da očekujem da se negde izborim za posao ;) Svako iskustvo je za ljude.
 
Slažem se sa Enchanted :D ***, danas se sve svodi na biznis, gde god da krenete oderu vas, zapostavljaju, na kraju se razočarate, ali šta ćeš... C'est la vie XD MIslim da vredi probati, zašto da ne :)

Vlaco, zašto kažeš da sajt nije ohrabrujuć?
 
Ma salim se...procitala sam o prijemnom,zvuci vrlo komplikovano ali sve je za ljude,zar ne?Nisam ni ocekivala da ce da bude lak samo ga nisam tako zamisljala! :D No dobro,sta je tu je,sad znam na cemu sam!

Ne brini Tara,nece me pokolebati... :)
 
Evo i ja da se javim kao Dadovac. Nije tamo bas sve biznis, ja sam tamo vec godinama, i ne bih ga menjala ni za sta u zivotu. Casovi se placaju, naravno. pa ne moze biti besplatno. Ali nije tacno da morate imati mamu i tatu budzovana, ili tako nesto. Na casovima sam puno naucila, zaista puno, a radeci predstave, takodje sam dosta naucila, i sto je jos bitnije, stekla prijatelje za citav zivot, i naucila sta su prave vrednosti u zivotu. Dadov ne stvara od nas samo dobre glumce, jer nemoze svako biti talentovan, ali stvara od nas dobre ljude, u to budite uvereni, i vaspitavana nas na izvestan nacin. Ja nemam roditelje budzovane, ili nekoga ko mi moze pomoci, a opet radim predstave, i osecam se u dadovu kao kod svoje kuce.radila sam sa mnogima odlicnim rediteljima, i profesionalnim rediteljima, i niko na tome nije stedeo, niti na bilo cemu drugom. Dadovaca je puno, ne mogu vi igrati u predstavama, jer bi tada bilo potrebno mnogo mnogo predstava, ali talentovani nisu uskraceni nikada, verujte mi. Uostalom svi koji poznaju Pedju Stojmenovica ili Vladu Mijovica, ne bi rekli da je dadov samo biznis. i zaista ima velikh talenata, velikih talenata koji su upisali FDU, potekli su iz Dadova, i nisu imali mame i tate iza sebe,ali kada vidite takav talenat, vise nije ni vazno imaju li ili ne nekoga iza sebe, jer njihov talenat govori za njih. toliko o Dadovu. ako vas jos nesto zanima,samo pitajte.
 
Nenemusha odakle si ti? Jedna devojka koja je isla sa mnom na glumu je bila iz Uzica, i svakog je vikenda dolazila u Beograd, samo zbog casova glume. tako da, ko ima volju, kilometri nisu problem.
 
Verujem da si dosta naučila u Dadovu,u to ne sumnjam,jer kada dodješ bez ikakvog glumačkog predznanja,to je pun pogodak...A i da igraš u predstavama i to verujem.....Ali da li nosiš repertoar kao neki?Dadov je sjajna institucija,mnogo volim to pozorištance.Ali ima protekcija...To se nekad i ne primeti jer se još i na časovima zadaju zadaci koji pojedine uzdižu a ostale kritikom spuštaju na zemlju......
E sad pitanje je,da li se praviš luda,ili samo želiš da pričom ovde dočaraš ljudima kako su Dadovci "talenti"... nisu oni ništa bolji od bilo koga od vas......Nemojte da razmišljate o tome da neko mora da vas "nauči" za debele pare,bolje se potrudite da u glavi sami razgraničite šta je gluma i kako se radi...
Najbolja škola vam je da malo odete u pozorište i da gledate!!!!!!!!!
Kada ste poslednji put otišli?Koliko puta idete mesečnoo?Gluma je zanat,a koliko znam,svi zanati se uče prvo gledanjem,pa onda drugim tehnikama :D
Ja jesam malo grub i mračim vas,ali ne radim za džabe,već zbog svih vas!!!Tek kada shvatite šta u kvalitetnoj glumi treba da radite,tada ćete razmisliti da li opšte želite da se bavite tim poslom....drugo je loženje na kamere,zvanje "glumac",na davanje intervjua,da vas neko gleda kao Boga itd.... :D
Svima srećni praznici! :DDD
 

Back
Top