Faze odrastanja

Lilith89

Primećen član
Poruka
568
Svi smo prosli kroz to.Zanima me,sta ste sve zeleli i pokusavali da budete dok niste pronasli sebe!?Kako je izgledao taj vas put sazrevanja,pronalazenja tog nekog svoj ''ja'' ili kako bi neki rekli svog fazona?
Ovo se odnosi na sve one koji sebe smatraju odraslima ili su to vec postali.
I jos nesto:Koliko ste zaista zeleli da odrastete?Da li ste se pomalo plasili toga ili ste zeljno icekivali da to postanete i za sebe i za druge.....?
Evo da ja probijem led:
Moja prva faza bi se mogla nazvati kao ''faza razlicitosti''ili kontriranja celom svetu.
Bila sam cutljiva i povucena,zaludjena sama sobom,citala sam drugacije knjige nego moji vrsnjaci,zanimala se za drugacije teme,slusala muziku koju oni eto sticajem okolnosti nisu tada slusali...sve sam cinila da se razlikujem i polazilo mi je za rukom.
To je pocelo(ludilo,ludilo kako moja mama kaze:D)negde u sedmom razredu osnovne i trajalo je do kraja prvog razreda gimnazije.
Onda sam se zaljubila i pocela sa da se menjam,naravno sve u zelji da se dopadnem tom decku.A morala sam munjevito da se promenim jer je on bio naravno potpuno drugaciji od mene i malo vise stariji:roll:
To bi mozda bila neka faza''indetifikacije sa okolinom'' ili prilagodjavanja.
U toj fazi sam odrasla i malo pre no sto je trebalo sazrela,ali za to su neke druge stvari krive.
Nego,bas me interesuje koje su bile vase faze?kako je izgledalo to odrastanje.
 
Pa ovo ti je visa psihologija...Ne znam da l` cu bas da potrefim temu ali ovako je to izgledalo: Oduvek,daklem od samog vrtica sam hteo da budem lider u necemu,tj.da ne budem samo clan neke grupice vec njen lider...Da pojasnim u vrticu neka deca su igrala ono Laste prolaste,neka zmurke neka ovo neka ono i za svaku igru je neko dete bilo organizator,ja sam okupljao decu koja su htela da igraju one lavirinte u onim novinama,koji su hteli da pricaju o video igricama i tako...Poneki put sam se prikljucivao ovima sto igrali Laste prolaste,ali predhodno sugerisuci im sta treba da promene...Van vrtica sam okupio klince i podelio u grupe pa smo ratovali,naravno moja grupa je bila najjaca...Vec u skoli imao sam neku baksuzastu uciteljicu koju sam zvao Milanka Buzdovanka i koja mi je isla na zivce kao i ja njoj i izmedju nas se stalno vodio rat...Nisam joj nikad za osmi mart ili njen rodjus kupio poklon i to iz principa...U 6.razredu sam se zaneo Ajnstajnom,dinosaurusima i kosmosom i citao sam dosta knjiga o tome,i to je bilo doba mog naglog obrazovnog napredovanja.I u to doba sam bio lider i okupljao sam na casu fizickog decu koja igraju kosarku i organizovao sam turnire u kojima sam pobedjivao...Poceo sam da treniram u 8. odbojku ali me taj sport nije toliko interesovao i prekinuo sam.Ostao sam veran harmonici i bio sam vodja orkestra u osnovnoj...Upisao sam gimnaziju koja me je razocarala na mnogim poljima...Uporedo sam vanredno upisao srednju muzicku koju sam bas zavoleo.U mojoj okolini nema dobrih muzicara tako da ne bih mogao da sastavim neki bend u kome bi se ponovo istakao...Jos malo pa ce fax,a posle njega i zaposlenje...
 
Ljudi opustite se pisite ono ssto ste do sada prosli.........mozda niste jos zvanicno odrasli i mozda se tako i ne osecate ali ako imate nesto zanimljivo sto bi ste rekli...slobodno.......:-)
 
Ja sam zawrshila OsnOwnu ,sad sam krenula u srednju.......i tako,jeste,JMARINA mi smo josh male :D zatO i ne znam shta bix mOgla josh da napishem :) ...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANe zovite me jmarina nego samo Marina!!!!!!!!!!!!!
 
Sve mi se cini da vi nesto insinuirate,ali ajd` dobro,ja mislio da ce biti ozbiljna diskutabilna konferencija kojom bi se razbila totalitarna monotonija koja manje vise vlada ovim podforumom ;)

Hocu ja da bude ova tema ozbiljna naravno!Ali za sada samo ti i ja mozemo da pricamo.......za sada.Cekam da se pojave malo stariji clanovi pa da pocne prica i diskusija.Nadam se samo da nije preozbiljna tema.:-(
 
Pa ovo ti je visa psihologija...Ne znam da l` cu bas da potrefim temu ali ovako je to izgledalo: Oduvek,daklem od samog vrtica sam hteo da budem lider u necemu,tj.da ne budem samo clan neke grupice vec njen lider...Da pojasnim u vrticu neka deca su igrala ono Laste prolaste,neka zmurke neka ovo neka ono i za svaku igru je neko dete bilo organizator,ja sam okupljao decu koja su htela da igraju one lavirinte u onim novinama,koji su hteli da pricaju o video igricama i tako...Poneki put sam se prikljucivao ovima sto igrali Laste prolaste,ali predhodno sugerisuci im sta treba da promene...Van vrtica sam okupio klince i podelio u grupe pa smo ratovali,naravno moja grupa je bila najjaca...Vec u skoli imao sam neku baksuzastu uciteljicu koju sam zvao Milanka Buzdovanka i koja mi je isla na zivce kao i ja njoj i izmedju nas se stalno vodio rat...Nisam joj nikad za osmi mart ili njen rodjus kupio poklon i to iz principa...U 6.razredu sam se zaneo Ajnstajnom,dinosaurusima i kosmosom i citao sam dosta knjiga o tome,i to je bilo doba mog naglog obrazovnog napredovanja.I u to doba sam bio lider i okupljao sam na casu fizickog decu koja igraju kosarku i organizovao sam turnire u kojima sam pobedjivao...Poceo sam da treniram u 8. odbojku ali me taj sport nije toliko interesovao i prekinuo sam.Ostao sam veran harmonici i bio sam vodja orkestra u osnovnoj...Upisao sam gimnaziju koja me je razocarala na mnogim poljima...Uporedo sam vanredno upisao srednju muzicku koju sam bas zavoleo.U mojoj okolini nema dobrih muzicara tako da ne bih mogao da sastavim neki bend u kome bi se ponovo istakao...Jos malo pa ce fax,a posle njega i zaposlenje...

znaci tvoje faze su se sastojale iz jedne velike faze da tako kazem-kako postati lider.Ono,prvo predsednik razreda,skupstine stanara pa drzave:p
Dobro,dobro da znam za koga da glasam.:-D
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANe zovite me jmarina nego samo Marina!!!!!!!!!!!!!

Lepo , vidi se odsustvo mod-A...(:
Inace drustvo , posto je on e la france josh do nedelje(kako mislim) , ono nije da sam vam sad ja rekla da mu pravite posla ili sl...:lol:
 

Back
Top