farbanje kose

kako nema? pa prakticno svaka lokalna prodavnica ima hidrogen a ne one vece.....

nema ovde u Becu, verovatno se tretira kao toksicni materijal, pojma nemam, premda je nelogicno, jer u ovim novim lorealnovim kompletima 2u 1, za pramenove postoji kesica plavicastoh praha, prepoznajem blans i razvijac, hidrogen naravno, u nekoj emulziji:roll:
 
Izvlačim plave pramenove svakih 6 meseci, a stavljam preliv svaka 3 meseca, moja frizerka koristi keune farbe. Pre sam koristila l'oreal excellence 01 i imala zlatno plavu kosu, iskreno svetliju nego sad. Nikad nisam uspela da se izveštim da sama farbam kosu, a pošto okolina nije bila raspoložena za pomaganje, osuđena sam na frizera. Mada nije da ne uživam kad odem u salon, pijem sokić i prelistavam časopise;)
 
Farbam se farbom bez amonijaka. Italijanska, Martis. Super je. Nažalost, te farbe ne pokrivaju sede, mada neki kažu da su uspeli. Ne znam. Farbam se sama. Jedina mana je što se brzo ispira. Već nakon dve nedelje (svakog dana perem kosu) želim da se ponovo farbam. Dobra stvar je što to nisu velike nijanse, ne možete da pravite prevelike razlike u nijansama u odnosu na priodnu boju, pa se ne vidi kada izraste. Nekako se uklopi, nije strašno kao sa pravom farbom. Te tako izdržim tri nedelje, a ponekad i duže.
 
Farbam se farbom bez amonijaka. Italijanska, Martis. Super je. Nažalost, te farbe ne pokrivaju sede, mada neki kažu da su uspeli.

Primetila sam neku novu Schwarzkopf RE-NATURE farbu za repigmentaciju, mozda bi ti ovo pomoglo. Naime sam u proslonedeljnoj akciji pazljivo proucila kompletnu ponudu, iz svojih, gore opisanih potreba, pa sam btw primetila i ovaj nov proizvod.
 
Farbam se farbom bez amonijaka. Italijanska, Martis. Super je. Nažalost, te farbe ne pokrivaju sede, mada neki kažu da su uspeli. Ne znam. Farbam se sama. Jedina mana je što se brzo ispira. Već nakon dve nedelje (svakog dana perem kosu) želim da se ponovo farbam. Dobra stvar je što to nisu velike nijanse, ne možete da pravite prevelike razlike u nijansama u odnosu na priodnu boju, pa se ne vidi kada izraste. Nekako se uklopi, nije strašno kao sa pravom farbom. Te tako izdržim tri nedelje, a ponekad i duže.

:confused: ja mrzim salone, uzasno me smaraju....jedva se nakanim da odem....zato se sve trudim da radim sama, sve sto mogu: pedikir, manikir, farbanje, depilacija, pilinzi....znaci, frizer za sisanje i pramenove, kozmeticar za lice.....i to sve na par meseci.....
 
Farbam se farbom bez amonijaka. Italijanska, Martis. Super je. Nažalost, te farbe ne pokrivaju sede, mada neki kažu da su uspeli. Ne znam. Farbam se sama. Jedina mana je što se brzo ispira. Već nakon dve nedelje (svakog dana perem kosu) želim da se ponovo farbam. Dobra stvar je što to nisu velike nijanse, ne možete da pravite prevelike razlike u nijansama u odnosu na priodnu boju, pa se ne vidi kada izraste. Nekako se uklopi, nije strašno kao sa pravom farbom. Te tako izdržim tri nedelje, a ponekad i duže.

probala sam novu farbu od shwarzkopf-a, onu 10-to minutnu....slabo pokriva sede i ne boji jako....mada, drukcije pise na kutiji....lazu bre.....:roll:
 
:confused: ja mrzim salone, uzasno me smaraju....jedva se nakanim da odem....zato se sve trudim da radim sama, sve sto mogu: pedikir, manikir, farbanje, depilacija, pilinzi....znaci, frizer za sisanje i pramenove, kozmeticar za lice.....i to sve na par meseci.....

I ja sve radim sama, ko velika, ali na farbanje i sisanje idem kod frizera - od onda kad sam sebi ukapala farbu u oko pa corila tri dana cekajuci da mi oko iscuri. La Biostetique je i farba i sve ostalo sto mi stavlja na glavu i moram priznati da sam zadovoljna - sede doduse budu isprane posle tri pranja ali posto ih imam dosta, izgledaju kao dve nijanse svetliji pramenovi.
 
prosla sam sve od mainstream i vratila se na palette V87,
ima neka maxitone koja ostavlja odlicnu nijansu ljubicaste ali na nju sam alergicna :roll:
blah
farbam se sama, u svom kupatilu, akrobatski sa dva ogledala... kada sam doma smotam tetku

1806091159f.jpg

na suncu to izgleda... ljubicanstvenije xD, ali ubijte me ako cu sad ic vani :p

Odlicna je boja:super:, i resila sam da prefarbam baksuzne plave pramenove i kupila ovu farbu, pa me zanima, kakva ti je bila podloga? Ako si bila tamna, da ja dodam malo crne da ne ispadnem kao Buba Miranovic:sad2::hahaha1::hahaha1:
 
Ja se od 18.te farbam u plavo.Imala sam izlete u neke nijanse crvene,bila sam i tamno smedja jedino nikad nisam bila crna.Elem,jednom mesecno odem u salon u komsiluku,ponekad povedem i cerku,pa dok cekam da farba deluje,moja devojcica se sisa ili pere kosu i fenira se.Ranije su me farbale drugarice,i to sve u neke sitne sate,al sad kad su deca malo porasla pravac salon!
Sto se farbe tice u poslednje vreme koristim Garnier 100% color,ali sam svojevremeno koristila Selective i Belle Color koje su bile extra.Sad ih slabo ima kod mene u kraju,a da obilazim pola grada zbog farbe,ne pada mi napamet!
 
da li neko moze da mi preporuci cime da ubijem crveni pigment, farbam se u najsvetlije pepeljasto plavo., uglavnom koristim Garnier jer sve ostalo je manje vise isto ili jos gore na mojoj kosi. Nisam zadovoljna jer nije dovoljno svetlo, a ono pepeljasto se ispere za par pranja i postane neka boja meda...
 
da li neko moze da mi preporuci cime da ubijem crveni pigment, farbam se u najsvetlije pepeljasto plavo., uglavnom koristim Garnier jer sve ostalo je manje vise isto ili jos gore na mojoj kosi. Nisam zadovoljna jer nije dovoljno svetlo, a ono pepeljasto se ispere za par pranja i postane neka boja meda...

:) boja kojom se ubija crveni pigment je ljubicasta ali to nemoj sama da radis.....
 
:) boja kojom se ubija crveni pigment je ljubicasta ali to nemoj sama da radis.....
meni i nakon ljubicaste ostaje crvena kada se ispere
Odlicna je boja:super:, i resila sam da prefarbam baksuzne plave pramenove i kupila ovu farbu, pa me zanima, kakva ti je bila podloga? Ako si bila tamna, da ja dodam malo crne da ne ispadnem kao Buba Miranovic:sad2::hahaha1::hahaha1:
srednje-smedja, dobijam bronzane i plave pramenove tokom ljeta, a nakon farbe bude skoro crna

ako su ti bas plavi plavi, ispasce jaca boja od ostatka kose - pod pretpostavkom da ostatak nije blajhan?
mada, ne vidim neki problem,
stavis crni eyeliner i pravis se da si goticarka a ne Buba :zper:
 
Ja korstim Kuene farbu .. jaka je, ali je najbliža nijansi koju ja želim, pošto definitivno imam problem da preslikam na glavu boju sa pakovanja. Farbam se na svakih 20 dana (pošto ne podnosim izrastak) i farbam se uvek sama.
 
Frabam se sama, schwartzkopf ima neku formulu za pokrivanje sedih, moja boja je 650, to je kao neka plava, ali posto mi je prirodna boja tamno smedja + sede, ofarbana kosa ima onaj lep braon sarenkasti izgled. Cini mi se da izgleda prirodno ( i nepresijava se crvenaksto na suncu, to mi je bitno), a mozda se samo tesim.
 
da li neko moze da mi preporuci cime da ubijem crveni pigment, farbam se u najsvetlije pepeljasto plavo., uglavnom koristim Garnier jer sve ostalo je manje vise isto ili jos gore na mojoj kosi. Nisam zadovoljna jer nije dovoljno svetlo, a ono pepeljasto se ispere za par pranja i postane neka boja meda...
mozes da koristis pakovanje u boji - ljubicasto ili dodas jos kap crne u farbu........
 
Koristim Loreal bez amonijaka od kako mi je frizerka prije skoro godinu dana unistila kosu trimerom.
Inace od petnaeste godine se farbam u plavo i od kada sam pocela da koristim ovu njihovu najsvetliju nijansu koju imaju stalno mi govore da mi je boja prelijepa i da izgleda kao da sam prirodna plavusa.
Jos jedna dobra stvar je sto ne isusuje vrhove tako da skoro po cetiri mjeseca ne moram da ih skracujem a to mi sada odgovara jer zelim malo duzu kosu.
Od farbanja kod frizera sam odustala prije neku godinu i sada moja baka obavlja taj dio posla tako da se zezamo da nam je baka bolja od Panjkovica :manikir:
 
Koristim iskljucivo Loreal i prezadovoljna sam... Ne ostecuje kosu previse(kao:mrgreen:) i ne ispire se brzo... :ok:

Boja kose mi je crna, nekad posvetlim za nijasnu, nekad se preliva na teget, nekad na crveno, al uglavnom je crna...
 

Back
Top