FAKULTET POLITICKIH NAUKA

@shinoda

ne znam koji si smer ali jesi li polagao ipt i upt i sta mislis o tim predmetima ...

mene su totalno obeshrabrili oni uvodni casovi doduse literaturu za prvi cas vezbi iz ipt-a sam vec naucio( neverovatno ali mnogo mi zanimljiva) a literatura iz upt-a mi je totalno neshvatljiva , sve neko filozofiranje :neutral::
 
treba da se procita par tekstova iz knjige teorija politike(simeunovic)

-pohvala teoriji 13str.
-politika i politicka nauka 54str.
-politicka teorija u okviru nauke o politici 57str.
-pojam teorije politike u poredjenju sa pojmom teorije drugih disciplina 60str.
-odredjenje teorije politike i njeno razlikovanje od politicke filozofije 63str.
-pojam i bitne komponente politike 79str.
-sustina politike 81str.
- politika kao umetnost iluzije 87str.

navodno ne treba da se uci tako je rekla asistentkinja ali treba da se procita kako bi mogli da razgovaramo na vezbi o tome

odmah da te upozorim SMOR je zivi
 
nevidljivi mod..jel to?!

to ;)

@shinoda

ne znam koji si smer ali jesi li polagao ipt i upt i sta mislis o tim predmetima ...

mene su totalno obeshrabrili oni uvodni casovi doduse literaturu za prvi cas vezbi iz ipt-a sam vec naucio( neverovatno ali mnogo mi zanimljiva) a literatura iz upt-a mi je totalno neshvatljiva , sve neko filozofiranje :neutral::
Polagao sam ;)

Upt je krajnje dosadan predmet, sa jos dosadnijim profesorima!
Mada, iako je dosadan ja sam ga smatrao relativno zanimljivim i bitnim predmetom samo sto mu profani ubiju svaku char.
Na predavanja profesora Simeunovica, a pogotovo Kecmanovica sam dolazio da malo odspavam i napunim baterije za neki od casova vezbi ili iz nekog drugog predmeta.
Dobra stvar kod UPT-a je sto ispit dajes preko kolokvijuma. Prvi ce te imati u novembru, a drugi odmah nakon nove godine. NAJISKRENIJE vam preporucujem da se ne zajebbavate sa tim kolokvijumima i da to ispolazete, da bi za januarski rok imali jednu brigu manje. Meni je to sve sebalo u januaru, jer sam racunao da cu dati ispit preko kolokvijuma i posle spremati ostalo, ali prc! Pamet u glavu...

Ipt mi je bio omiljeni predmet. Zanimljiv, Vujke koji je korektan i interesantan, Pavicevic koji je budaletina neopevana :lol: [u poz. smislu] i tacno propisana pravila i kriterijumi po kojima se dobija ocena...
 

Back
Top