Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

FAKULTET POLITICKIH NAUKA

lorkica

Zainteresovan član
Poruka
110
ljudi koliko strana procitate za 1 sat?
sve imam utisak da mnogo sporo citam ne mugu vise od 20 str za sat da procitam a ucim ih ceo dan
nemam koncentraciju......video sam neko pominje tablete za koncentraciju pomaze li to i gde ima da se kupi?
Pa ja pijem MEMOACTIV i inace sam od onih sto se tripuju da piju ista, al sam u tolkom stanju ocaja da sam ih kupila :( i na biljnoj su bazi, skupe su, oko 800 din, i nekima pomazu bas a nekima i ne, recimo meni pomazu da ostanem budna i to dugooo ali ne nesto specijalno da se skoncentrisem, ima ih u apotekama... a postoje i neke guarana pilule koje sam cula da su bas dobre, al nisam sigurna kolko su bas zdrave...niti znam gde ima da se nadju :confused: :zper:
:rtfm: smajli koji uci :zcepanje:
hahahahhaha lekcija obicaji, u australiji mladozenja onesvesti mladu hahahahahaha :hahaha: ova soc postaje zanimljiva :eek:

I meni sporo ide uzasno, a nikada nisam u zivotu ovako sporo ucila i znam da mi je to zbog velikog perioda nerada,jednostavno se izgubi navika... Ne znam kolko predjem za sat, nisam merila, ali ocigledno dosta...Ali ja zato ne odustajem, ucicu dok ne riknem :eek: Au, zamisli, zatvoris knjigu i kazes *** konacno sam naucio i padne plafon i umres sa knjigom....:gace:

lorkica

Zainteresovan član
Poruka
110
e mozda ti sporo ide bas zato sto tolko forsiras, zato sto ti je frka da stignes... ja sam psiho, ja soc brze radim od ustava, za sat vremena procitam 30ak strana ustava i smuci mi se zivot :D dnevno predjem oko 50 strana soc a naucim oko 30-40 strana, a ustav procitam 10 strana i smorim se... najjace je sto srpski nisam uopste radila, al dobro, znam ga inace dobro, za njega racunam 1 dan da obnovim gradivo xD

-Aleksandra-

Obećava
Poruka
55
Ah ja sam izvukla celu sociologiju, ima oko 80 strana male sveske,crnjak :zcepanje: I naucila sam prve 3 oblasti, tj oko 50 strana iste, eto to sam postigla za jedno 3,4 noci nespavanja:eek:
bez tabela! :rumenko: ne znam, glupa sam, a pritom imam osecaj da sam sve pozaboravljala... I mnogo vremena mi je otislo na pisanje al tako sam bar upamtila neke stvari i bilo mi je lakse..aaa :( ne znam kakav je vas metod ucenja...
ne! ipak ne idem da spavam, ne smem, obecala sam sebi da cu danas nauciti soc! idem da pravim kafu! ne smem da zaspim:dash:
Sto se tice ustava, ja stvarno ne znam dal je to trip u mojoj glavi zato sto su mi svi rekli da je lak i da se nauci za 2 dana, pa sam ja stvorila neki otpor prema tom predmetu,ali meni nije lak...mislim nije ni tezak ali me ubija u pojam... gori mi je od sociologije... jedino mislim da je Tadic car jer je tako otvoreno isprozivao kroz knjigu socijalisticki sistem da je objasnio xD Hahaha kralj, dobro je da nije jos i imena krenuo da pominje :rotf:
Ej jel ste izvalili recenicu u knjizi za soc. Sjasi Kurta da uzjase Murta :hahaha: Joj izvinite, prsla sam, nisam spavala skoro 24 h, malopre sam se smejala sama sa sobom i imenu Mirc :zcepanje:
Kurta i Murta su genijalci,smejala sam se 3 dana :D
A ima i onaj deo ''kako prica omladina'' tako nesto :) Tek ono je padanje :D

nista mi ne pada na pamet

Zainteresovan član
Poruka
154
Ljudi,a kako stojite sa psidzom? Ja sam je presla i sad ucim soc... Imam osecaj da nista ne znam, sve mi je nekako pomesano u glavi... Mislim da cu skroz da se pogubim :(
Ma ti si odlicna bar si presla psih. a ja tek stigo do 199str imam jos 100 pokusacu to do srede da zavrsim pa ako mogu da procitam i nesto iz soc i ustava mada mi je cilj da sto bolje naucim psih. zato sto nosi najvise poena a ako probam da naucim ostalo samo cu sve da pobrkam tako da se necu mnogo truditi da ucim ostalo pogotovo ne soc. ....UZASNA JEEE!!!!
za kolko vreme si presla psih i kako si ucila sve ili samo najvaznije?

ludjakinja91

Zainteresovan član
Poruka
412
Hahaha opusteno ni ja nisam jos izvukla licnu a uskoro cu i 19 da napunim xD dobro, ne bas uskoro al ono... moze pasos, ja se nadam da moze i stari pasos jer ja nemam novi xD
LJUDIIII sada je 7 ujutro nisam spavala celu noc i necu da zaspim dok ne zavrsim mrtvu sociologiju :/

ludjakinja, kapiram te skroz i kapiram da ti ne ide i da ne mozes i da pizdis, jer ni meni ne ide uopste, sve mi uzasno sporo ide i sve mi je uzasno dosadno, ali barem iscitavaj iznova i iznova nesto ce ti uci u glavu, tabele prepisuj i prepisuj, mislim tako ja radim sociologiju,ustav sam citala i ukapirala ga, al je dosadan u pm i ne mogu to da ucim, nemoj da odustanes, napravi plan, i nemoj da legnes da spavas dok taj plan ne ostvaris...Ja sam popizdela danas, posvadjala sam se sa deckom i ceo dan nisam mogla da ucim al sam sebi obecala da necu da spavam dok ne naucim sociologiju...
Kafa, 2 pakle cigara, tablete za koncentraciju i 2 guarane i lorkica je budna i uci i dalje xD
Uostalom ako dobro znas psihologiju ona ti nosi pola prijemnog imas sanse da upadnes... Joj ajd srecno, pa javi kako ti ide, da se bodrimo zajedno! :)
da znam dobro psihologiju ne bih se brinula toliko..ma evo od jutros ucim soc..sad malo pravim pauzu pa da nastavim..ja to imam na papirima..kod mene to lepo ukratko na 11 str :zcepanje: to da naucim tabele i kraj,nego mi je i to MNOGO..smara bre osecam se kao glupaca ne mogu da zapamtim ni 2 str..kao naucim i kad krenem da ponavljam sve se pomesa onda mi dodje da vristim i placem..tabele su mi najgore onu prvu necu da ucim ne vredi ne razumem je jedino ako neko hoce da mi napise sta tu treba ha..ostale moram uglavnom bude oko 2 3 pitanja iz tabela...bar ja tako mislim
nego sto se tice tih tableta alo bre ljudi jel ste normalni sto se drogirate..posle prijemnog ima sve to da vas stigne..ok kafa (koju ja ne pijem) i tako to ali te tablete i gluposti kod mene ne dolazi u obzir :D
*** mesas te tablete sa guaranom koja nije zdrava..ne znam kako mozete da pijete to sranje odvratno je...au ovde sve ludaci:D
ma da ja budem poslednja nema veze samo neka upisem :zcepanje:
nego sve se bojim da cu biti poslednja od ovih sto nisu upali :dash: ne bi me cudilo :mrgreen:

Poslednja izmena:

brbljiva

Zainteresovan član
Poruka
171
ma daj droga je super stvar, to tek sad kontamo... uuuu...
otiso si sarmu probo nisi, tn ttrn tt sss, kuce laje a ja mislim ti si... suzama sam lepio tapete kad odvede ti meni deteee....
a u cemu je fora sa vama sa pravnog, ti si 5 osoba za koju cujem da se ispisuje sa pravnog i upisuje fpn...

etaoin

Zainteresovan član
Poruka
102
ma daj droga je super stvar, to tek sad kontamo... uuuu...
otiso si sarmu probo nisi, tn ttrn tt sss, kuce laje a ja mislim ti si... suzama sam lepio tapete kad odvede ti meni deteee....
a u cemu je fora sa vama sa pravnog, ti si 5 osoba za koju cujem da se ispisuje sa pravnog i upisuje fpn...
Velika vecina ljudi iz moje generacije je presla sa Pravnog na druge fakultete.Jednostavno uzasno dosadan fakultet koji trazi mnogo odricanja uz nezivesnu buducnost.Predmete da ne spominjem.Ustavno Pravo kad sam ja polagao je imalo 800 strana :dash:

mr Kiza

Aktivan član
Poruka
1.201
Gledam vase postove i smejem se... :)

Ljudi, opustite se malo, trema i strah su majka neuspeha, upascete, svake godine prosiri se kvota za SF, malo ljudi ostaje neupisano.
Nije taj prijemni nista u poredjenju sa onim sto vas ceka kada se upisete i pocnete da spremate ispite...

Srecno :ok:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.