F dijagnoza i posao

ljudi ukratko ja objektivno sam tesko bolestan jedna od tri dijagnoze su u delu f20 i imam tesku depresiju i pijem 5 lekova srednje doze i imam veliku zelju za poslom a toliko bi se trudio na poslu ali me mnogo muce te sifre glupe
Sam osećaj i potreba da radiš je nešto fenomenalno dobro i pozitivno.
Da li si pitao svog lekara psihijatra nešto o tome , njegovo mišljenje o tvom radnom angažovanju?

Malo mi je bezveze da za posao skladištara imaju tako stroge medicinske kriterije, pa nećeš pobogu letjeti space shuttleom u svemir. Ovdje kod mene u HR postoji doduše nekakav pravilnik o poslovima s posebnim uvjetima rada. Uglavnom se odnosi na zanimanja u kojima radnik radi na velikoj visini, radi pod vodom, izložen je kemikalijama itd. Kod takvih poslova ako se ne varam liječnički pregled treba obavljati jednom godišnje a on uključuje obično i psihotest. Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali ako se u tom skladištu gdje bi trebao raditi nalaze opasne kemikalije ili slične opasne stvari onda nije ni čudo da te traže liječničko uvjerenje za posao.

Mislim da ne možeš smuljati da nemaš psihijatrijsku dijagnozu jer ti tvoj liječnik obiteljske medicine prvo mora izdati uvjerenje sa kojim ideš na medicinu rada a na njemu će ti pisati F dijagnoza. Znači kad dođeš na medicinu rada vidjet će uvjerenje od tvog liječnika i vjerojatno ćeš morati pisati psihotest i razgovarati sa psihologom koji je zaposlen na toj medicini rada a on će na osnovu toga procijeniti da li si sposoban za taj posao ili nisi.

Malo mi je bezveze da za posao skladištara imaju tako stroge medicinske kriterije, pa nećeš pobogu letjeti space shuttleom u svemir. Ovdje kod mene u HR postoji doduše nekakav pravilnik o poslovima s posebnim uvjetima rada. Uglavnom se odnosi na zanimanja u kojima radnik radi na velikoj visini, radi pod vodom, izložen je kemikalijama itd. Kod takvih poslova ako se ne varam liječnički pregled treba obavljati jednom godišnje a on uključuje obično i psihotest. Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali ako se u tom skladištu gdje bi trebao raditi nalaze opasne kemikalije ili slične opasne stvari onda nije ni čudo da te traže liječničko uvjerenje za posao.

Mislim da ne možeš smuljati da nemaš psihijatrijsku dijagnozu jer ti tvoj liječnik obiteljske medicine prvo mora izdati uvjerenje sa kojim ideš na medicinu rada a na njemu će ti pisati F dijagnoza. Znači kad dođeš na medicinu rada vidjet će uvjerenje od tvog liječnika i vjerojatno ćeš morati pisati psihotest i razgovarati sa psihologom koji je zaposlen na toj medicini rada a on će na osnovu toga procijeniti da li si sposoban za taj posao ili nisi.
Možda u Hr, vi ste EU, ovdje uplatiš, daš uplatnicu i dobiješ ljekarsko uvjerenje.

Ajde smiri se, šta si se razmahao. Ostavi dečka ne miru
jaka mu pomoć od vas, sve skače od sreće

stres na poslu i mobing uzrokuju F šifru
i ponosan sam vlasnik

nije to ništa novo
i na Zapadu uspaljeni menadžeri driluju radnike radi "plusića za ovaj mesec", pa sledeći ponovo ..

toga u socijalizmu nije bilo

takodje, dobro dodje za invalidsku
realno invalidska penzija jeste mala ali kao da će "demokratska petooktobarska" biti par hiljadarki veća za 25 godina ukupnog radnog staža pošto se sa firmama trange frange...

bar nisi ustajao svako jutro da te jaše menadžment menadžmenta
Američki milijarderi ne znaju kako da srede dolar i budžet a ovamo će napaljena provincija da ostvari sukses u biznisu...

ne biva...

momak, vadi invalidsku i grabi sezonske poslove
kurton sistem pa igraj i ti tako

zdrav oa se razboli po firmama danas...

da mi je znati Teta Daninu šifru da se prekvalifikujem...

beše nešto - može te iznabada a sutra se valjda ne seća ili tako nekako...

pa Vuka gadjala šerpom, koji crni atentat u Budvi, morao mučenik da laže da mu se ne smeju ortaci što ga žena mlati...

Back