Express Entry / Expression of Interest Canada

Mozes li mi reci da li treba ici u srednju skolu da oni potvrde i potpisu ili si samo odradila prevode i poslala.Za fakultet znam kako treba ali me buni kako za srednju skolu ide.
Otisli usrednju skolu sa formularom i prevodom i belom kovertom i smarala nas sekretar skole do besvesti. Popunila nam i zadrzala po 1 kopiju svega. Zena koja salje svu postu nam potpisala na 3 mesta na preklopu i stavila pecat. Ja sam poslala zatvorenu kovertu
 
Zdravo,zasto ne predate za vas za open work vizu a za decu study vize.Mi smo tako dosli u Kanadu,jer ako dodjes na Hr.pasos ovde nemozes raditi a za decu moras platiti skolu,a na studijskim vizama deca imaju sva prava kao i Kanadska deca.
Predali smo odmah. Pitanje iz mog posta je bilo da idemo odmah ili da čekamo tu vizu open work za mene. I na kraju u dogovoru sa advokatom koji je u Torontu i bavi se imigracijom odlučili smo da idemo svi odmah. Uglavno sve super i ispalo je bolje tako ;)
 
Predali smo odmah. Pitanje iz mog posta je bilo da idemo odmah ili da čekamo tu vizu open work za mene. I na kraju u dogovoru sa advokatom koji je u Torontu i bavi se imigracijom odlučili smo da idemo svi odmah. Uglavno sve super i ispalo je bolje tako ;)
Možete li napisati preporuku za advokata? Mi trazimo isto nekoga da angazujemo za sve nedoumice vezane za imigraciju.
 
Postovani,zamolio bih za neke info o isjenickoj vizi. Po struci sam veterinar,registrovan i radim u Srbiji vec par godina. Razmisljam sa zenom i sin(2) godine da se pripremim za proces. Tek bih krenuo sa pripremama.
Moje pitanje je da li da podnosim papire i aplikaciju u struci ili bih pre prosao kao neki zanatlija,tipa stolar.
Hvala puno na bilo kom odgovoru
 
Postovani,zamolio bih za neke info o isjenickoj vizi. Po struci sam veterinar,registrovan i radim u Srbiji vec par godina. Razmisljam sa zenom i sin(2) godine da se pripremim za proces. Tek bih krenuo sa pripremama.
Moje pitanje je da li da podnosim papire i aplikaciju u struci ili bih pre prosao kao neki zanatlija,tipa stolar.
Hvala puno na bilo kom odgovoru
Za iseljenicku kao stolar ne bi imao dovoljno bodova,ti kao veterinar si morao zavrsiti fakultet jer se boduje god.skolovanja i radno iskustvo a na prvom mestu da polozis jezik sa 7.Kao zanatlija bi mozda mogao uci na radnu vizu i da nadjes ovde poslodavca koji bi uradio LMIA za tebe za to ti ne treba polozen jezik ako poslodavac ne zahteva a ako trazi dovoljna je 5.
 
Za iseljenicku kao stolar ne bi imao dovoljno bodova,ti kao veterinar si morao zavrsiti fakultet jer se boduje god.skolovanja i radno iskustvo a na prvom mestu da polozis jezik sa 7.Kao zanatlija bi mozda mogao uci na radnu vizu i da nadjes ovde poslodavca koji bi uradio LMIA za tebe za to ti ne treba polozen jezik ako poslodavac ne zahteva a ako trazi dovoljna je 5.
Ok. Super. Hvala puno
 
Poštovani,
od nedavno sam u ovoj materiji, te ne zamerite ukoliko smaram sa pitanjem koje je već postavljeno (a pročešljao sam forum i mislim da nisam našao odgovor).
Od nedavno sam tek čuo za MPNP. Kad sam pokušao da submitujem EOI stao sam na IELTS, jer ga trenutno nemam položenog i sada sam u fazi spremanja. Onda sada vidim da možda treba i taj WES. Je li on neophodan za popunjavanje Expression of Interest za MPNP ili je on potreban samo za Express Entry?
Iskoristiću priliku da pitam i ovo - ponuda posla od strane poslodavca. Svi njihovi oglasi su tipa - Anyone who can legally work in Canada can apply for this job. If you are not currently authorized to work in Canada, the employer will not consider your job application. Kako da dobijem ponudu kada me ne uzimaju u razmatranje, a slao sam CV.
Ukoliko je neko otišao u Kanadu preko MPNP molim Vas za pomoć.
Da je je provincija Manitoba ta koja odlučuje ko je neophodan za određeni posao osluškujući potrebe poslodavca ili?
 
Kad već pričamo o family doktoru .. kakva je procedura da se isti izabere?
Primera radi .. sletite .. obavite inicijalne formalnosti oko aktivacije PR statusa .. prođe par dana .. počnete da kapirate gde ste stigli .. i .. na red dolazi i family doktor. Kako & gde izabrati nekog iole normalnog? :-)
Najbolje ako imas nekog da ti preporuci doktora. Mada u sustini nema velike razlike koga god da izaberes. Specijalistu svakako neces tako lako vidjeti.
 
Kad već pričamo o family doktoru .. kakva je procedura da se isti izabere?
Primera radi .. sletite .. obavite inicijalne formalnosti oko aktivacije PR statusa .. prođe par dana .. počnete da kapirate gde ste stigli .. i .. na red dolazi i family doktor. Kako & gde izabrati nekog iole normalnog? :-)

Na početku ne morate da brinete o ovome. Prva tri meseca nećete imati zdrastveno, a do tada ako vam niko ne preporuči nekog najbolje je uzeti negde gde vam je blizu (idealno na peške).
 
Poštovani,
od nedavno sam u ovoj materiji, te ne zamerite ukoliko smaram sa pitanjem koje je već postavljeno (a pročešljao sam forum i mislim da nisam našao odgovor).
Od nedavno sam tek čuo za MPNP. Kad sam pokušao da submitujem EOI stao sam na IELTS, jer ga trenutno nemam položenog i sada sam u fazi spremanja. Onda sada vidim da možda treba i taj WES. Je li on neophodan za popunjavanje Expression of Interest za MPNP ili je on potreban samo za Express Entry?
Iskoristiću priliku da pitam i ovo - ponuda posla od strane poslodavca. Svi njihovi oglasi su tipa - Anyone who can legally work in Canada can apply for this job. If you are not currently authorized to work in Canada, the employer will not consider your job application. Kako da dobijem ponudu kada me ne uzimaju u razmatranje, a slao sam CV.
Ukoliko je neko otišao u Kanadu preko MPNP molim Vas za pomoć.
Da je je provincija Manitoba ta koja odlučuje ko je neophodan za određeni posao osluškujući potrebe poslodavca ili?

Prvo potrazi CRS calculator, proveri koliko potencijalnih bodova imas. WES i IELTS General su obavezni, mada umesto WES-a mozes da uradis evaluaciju diploma u nekoj drugoj instituciji. To ti je dokaz da imas odredjeni nivo obrazovanja i jezika priznat u Kanadi. Da bi prosao preko EE ove godine izgleda da ces morati da imas preko 450 bodova, mozda padne mozda i ne (prethodno izvlacenje 470, sledece verovatno oko 465).

Provincijsku nominaciju nije lako dobiti, obicno i nju daju kandidatima sa preko 440 bodova, mada ima izuzetaka. Svaka provincija vodi svoju politiku i ima svoj spisak zanimanja koja zahtevaju isl. Za Manitobu, ako se dobro secam, jedan od uslova je bio da imas nekog rodjaka u toj provinciji, kao garant da kasnije neces otici u Ontario ili British Columbia, jer te u tome nista ne sprecava. Al opet, to se brzo menja, mozda vise to i ne traze.

Srecno.
 
Mozes li mi reci da li treba ici u srednju skolu da oni potvrde i potpisu ili si samo odradila prevode i poslala.Za fakultet znam kako treba ali me buni kako za srednju skolu ide.
Isto smo uradili kao za fax - sva dokumenta preveli, stavili u kovertu, u skoli se sekretar skole potpisao i stavili su pecat na praklop koverte, pa smo mi to poslali. Verujem da nisu znali o cemu se radi ni kad sam im objasnila, al bitno da nisu pravili problem :)
 
Evo da javim da smo tacno nakon 7 meseci od predavanja aplikacije (10 nov) dobili Ready for Visa mail jutros u 4. Olaksanje je nevidjeno, sto vam svima koji cekate od srca zelim da uskoro osetite. Sad krece ludnica druge vrste, al zeleli smo je, pa cemo izdrzati :)


Čestitam !!!!

Tačno znam kakav o kakvom osećaju pričaš jer i nas isti još uvek drži iako smo taj mail dobili pre par meseci :-)
Krenite lagano da gledate gde bi došli .. koji grad .. koji kraj .. i koji se stanovi nude.
Ozbiljan (pozitivni) haos vam se sprema ali sam taj adrenalin koji će vas raditi sve vreme će vam pomoći da pregurate celu priču oko dolaska bez problema.

Mi odbrojavamo sitno ... tj. za dve nedelje slećemo u Toronto tako da nama dani lete kao sekunde :-)
Ako treba neki info na temu šta & kako oko pripreme za odlazak .. tu smo ..

Pozdrav
 

Back
Top