Eurosong 2015

Čestitke za Bojanu i ulazak u finale :klap:

A što se tiče pevanja na srpskom, ne treba zaboraviti da je Marija Šerifović pevala na srpskom i pobedila
Željko Joksimović je pevao na srpskom, jednom bio drugi (sa pesmom Lane moje) jednom treći (Nije ljubav stvar),Hari je pevao na maternjem jeziku i bio drugi (pesma Lejla).

Što se tiče razumljivosti, običan narod, koji glasa preko mobilnog, i na engleskom razume tek po koju reč,( i to možda).

..al ajd sad kako je tako je.
Sad čekamo finale u subotu i navijamo za Bojanu..:ok:

Izgleda da na ovom forumu samo ja i ti navijamo za Bojanu :hahaha:
najezio sam se kad je pustila glas u drugom delu pesme :ok:
 
Prvo polufinale: Belgija, Srbija, Estonija, Rusija. :klap: Albanska pesma nije losa, ali je lose otpevala, steta za Dansku.
Juce su mi se samo Svedska, Slovenija i delimicno Izrael dopali.
Svedska ubedljivo favorit ali ne verujem da mogu da pobede 2 puta u 4 godine. Poslednjih 15 godina sve razliciti pobednici.
Iz tog ugla pobednika treba traziti izmedju Italije i Belgije, mozda Estonija? :think:
Iz politickog ugla jedino se namecu Rusi? Putin je opet zabranio gej paradu i uopste gej propagandu pre nekoliko godina.
Ako dodje ESC sledece godine u Moskvu opet ce da mu igraju ispred nosa, pa bih voleo da vidim kako ce da reaguje.
Nikada se nisam zamarao preterano tim plasmanima, to nije bitno, vazno da uzivamo u subotu :zurka:
 
Srbija prva nego šta.
Najbolju pesmu ima, nije što je naša..:manikir:
Stvarno to mislim

A da li ste znali da Evrovozija može da se prati uživo na YouTube? - prvi put od ove godine?
Toje bolje nego na tv prekida sa glupim reklamama.
 
Našla na YouTube.

Evo i linka.


- - - - - - - - - -

Na tom linku biće prikazano uživo, diretkan prenos.
tako sam gledala i 2.polufinale, (dakle radi - provereno.;))za prvo nisam znala.
 
Ma,čisto sumnjam,iskreno.
koliko se poklapalo stanje u kladionicama sa realnim plasamnom?

Poslednjih par godina su dosta pogadjali posto pratim. Kad je Marija pobedila nisu bili ni blizu :cool: ni za Azerbejdzan.
Ali Dima, Ribak, Lena, Loren, Natali i Concita su bili izraziti favoriti.
Ja takodje ne verujem da ce Svedska da pobedi, videcemo.
Ti ako verujes u nasu pobedu na 1000din ulozenih uzimas 34000 :per:

- - - - - - - - - -

Gledao sam raspored, od TOP10 favorita, 9 u prvoj polovini, jedino Rusija nastupa kasnije.
 
Redosled nastupanja finalista:

1. Slovenija: Maraaya - Here For You
2. Francuska: Lisa Angell - N'oubliez Pas
3. Izrael: Nadav Guedj - Golden Boy
4. Estonija: Elina Born & Stig Rästa - Goodbye To Yesterday
5. Ujedinjeno Kraljevstvo: Electro Velvet - Still In Love With You
6. Jermenija: Genealogy - Face The Shadow
7. Litvanija: Monika Linkyte i Vaidas Baumila - This Time
8. Srbija: Bojana Stamenov - Beauty Never Lies
9. Norveška: Morland & Debrah Scarlett - A Monster Like Me
10. Švedska: Mans Zelmerlow - Heroes
11. Kipar: John Karayiannis - One Thing I Should Have Done
12. Australija: Guy Sebastian - Tonight Again
13. Belgija: Loïc Nottet - Rhythm Inside
14. Austrija: The Makemakes - I Am Yours
15. Grčka: Maria Elena Kyriakou - One Last Breath
16. Crna Gora: Knez - Adio
17. Nemačka: Ann Sophie - Black Smoke
18. Poljska: Monika Kuszynska - In The Name Of Love
19. Letonija: Aminata - Love Injected
20. Rumunija: Voltaj - De La Capat/ All Over Again
21. Španija: Edurne - Amanecer
22. Mađarska: Boggie - Wars For Nothing
23. Gruzija: Nina Sublatti - Warrior
24. Azerbejdžan: Elnur Huseynov - Hour Of The Wolf
25. Rusija: Polina Gagarina - A Million Voices
26. Albanija: Elhaida Dani - I'm Alive
27. Italija: Il Volo - Grande Amore

http://www.rts.rs/page/rts/sr/pesma...a+pod+rednim+brojem+8+u+finalu+Evrosonga.html
 
Odkad je Australija u Evropi ili ja nesto nisam dobro procitala :dontunderstand:

Ne znas geografiju :rtfm:

2ccp6jt.jpg
 
Ne,sagrađen je most od Evrope do Australije..;)

Ovogodišnja jubilarna 60. Pesma Evrovizije ima 40 zemalja učesnica, među kojima je prvi put, kao presedan i veliko iznenađenje, i Australija. Evropa je ove godine napravila izuzetak i, vodeći se sloganom "Gradimo mostove", pozvala daleku Australiju, koja već 30 godina milionskim auditorijumom prati Pesmu Evrovizije, da ravnopravno učestvuje i glasa u oba polufinala i finalu.

http://www.rts.rs/page/rts/sr/pesma...a+pod+rednim+brojem+8+u+finalu+Evrosonga.html
 
Biće večeras opet tradicionalno komšijsko glasanje...Eurosong je odavno izgubio sav kvalitet i onu draž koja je ljude širom Evrope (osim pravog uživanja u muzici) držala u neizvesnosti do samog kraja takmičenja...ovo takmičenje treba ukinuti i iz razloga jer su ga oni "pozadinci" prisvojili kao svoje takmičenje,uz blagoslov EU.
 

Back
Top