ЕУ: Телефонима и нано-чиповима у телу да се сузбије корона!

комшија

Stara legenda
Poruka
96.548
1587885403600.png




ВИШЕ И НЕ КРИЈУ! ЕУ: Телефонима и нано-чиповима у телу да се сузбије корона!


У Европској унији и Америци се, по узору на неке азијске земље и Израел, припрема увођење телефонских апликација за праћење и упозоравање грађана на претњу лица заражених коронавирусом у њиховој близини.

07:00 26.04.2020.

Истовремено се, засад с умереном пажњом, у Белгији и Француској развила расправа о томе да ли ће вакцина против коронавируса, на чијем проналаску раде многе земље, садржати и микроскопски нано-чип који би у циљу поузданијег праћења и зауздавања коронавируса био уграђен у тело људи који се буду вакцинисали.


За сада су стручни кругови већином уздржани и чекају на довољно оцена и сазнања о могућим типовима вакцина.


1587885485500.png


Белгијски доктор Тијери Шмиц, педагошки директор Европског инситутута за природне медицине, снажно скреће пажњу и тврди да, у сарадњи са Светском здравственом организацијом, фондација мултимилијардера Била Гејтса финансира седам пројеката вакцине против коронавируса, међу којима и уношење нано-чипа у људски организам.


Нано-чип би омогућио „надлежним установама“, здравственим и другим властима, да прате у потпуности шта се дешава у организму грађана, као и куда се крећу и с ким су у додиру, мада би идентитет грађана морао остати скривен.


Белгијски лекар мисли да се ту граница између контроле заразе вирусима и надзора над грађанима уопште лако може прећи и посебно указује на чињеницу да се већ одмакло у трагању за вакцином која би у људски организам била усађивана као „тетоважа“.

Бил Гејтс већ уложио 250 милиона

Др Шмиц тврди да је Бил Гејтс у истраживања за проналазак вакцина против коронавируса већ уложио 250 милиона долара и каже да би лица која се вакцинишу с нано-чипом добила и неку врсту „пасоша“ који то потврђује…а наводи и да је експеримент с таквом чип-вакцином већ извршен на три хиљаде избеглица у Тајланду.


Велика забринутост због здравствених, економских, социјалних, па и политичких последица епидемије коронавируса приморава власти у целом свету да се посвете свим средствима борби против ове пошасти, јер су непознанице око тога и даље велике.


Водећи амерички вирусолог Енди Гаучи упозорава да ће епидемија коронавируса поново напасти свет на јесен, немачка канцеларка Ангела Меркел је поручила у парламенту да „још ходамо по сасвим танком леду…а и даље смо на почетку пандемије“.

Епидемија се вратила и тамо где је нису очекивали

Немачка је отуд одлучила да кроз две-три недеље уведе могућност да грађани, који то желе, у своје смартфон и друге мобилне телефоне уграде управо развијену апликацију за праћење њиховог кретања и добијања информација лицима зараженим коронавирусом у њиховој близини.


Као и Гугл и Епл у Америци, на увођењу оваквог програма за смартфон и мобилних телефона раде још неке чланице Европске уније у којој је уз сарадњу научно-технолошких фирми из више земаља већ развијена апликација „Пан-Еуропеан Привацy-Пресервинг Проxимитy Трацинг (ПЕПП-ПТ)“.


Ово би, по угледу на искуство нарочито Јужне Кореје, Сингапура, Кине и још неких азијских земаља и Израела, требало да осетно помогне у сламању ширења коронавируса.


Али светски медицински стручњаци упозоравају да се епидемија коронавируса вратила у неке земље Азије које су сматрале да је болест практично заустављена.


У Сингапуру стављају до знања да није само праћење апликацијама преко смарт и других мобилних телефона „спасоносно“ утицало на зауздавање епидемије, већ су то биле такође итекако озбиљне ране мере изолације, као и друге мере предузете у циљу спречавања ширења заразе.

Медији у ЕУ подељених мишљења

Медији у Европској унији су подељени око тога колико ће праћење кретања вируса и блискости грађана са зараженим лицима преко телефонских апликација заиста бити битно за сузбијање болести, а колико то собом носи претњу да неке власти то искористе за шири надзор становништва.


Тако ирски дневник „Ајриш тајмс“ сматра да то због делотворности мора бити под надзором власти, националних здравствених установа, али да мора бити временски ограничено тако да корисник апликације може сам да је поништи кад епидемија прође.


Немачки лист „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ мисли да у суштини нема опасности од „орвеловског сценарија“, јер би, у случају да главно немачко здравствено тело-Роберт Кох институт на неки начин злоупотреби телефонско праћење вируса и грађана, немачки уставни суд ступио у дејство и ставио ван снаге цео поступак, док би Роберт Кох институт доживео прави слом свог угледа и утицаја.


Ипак праву узбуну је изазвала одлука европског конзорцијума „ПЕПП-ПТ“ који довршава посао на тој апликацији, да на сајту о техничким својтвима овог програма без образложења избрише став да се „обавезује да ће користити децентрализовани протокол у технологији“, дакле дати пуни увид у цео ток израде и садржај апликације.


Швајцарски епидемиолог, један од водећих људи у овом подухвату, др Марсел Салате је саопштио да се зато повлачи из конзорцијума, белгијски универзитет у Лувену је изразио „крајњу забринутост“.


Италијанска ИСИ фондација и немачки Хелмхолц центар за информациону безбедност су предочили да је реч о „двосмислености у руковођењу и комуницирању“.

Коме служи приватни надзор?

Академске личности из 25 земаља ЕУ су такође ставили до знања своју велику забринутост и затражили од влада да не прихвате примену апликације која без увида централизује податке.


То би могло, стоји у саопштењу, да омогући „некој врсти власти или приватном сектору да спроводи надзор и катастрофално наруши поверење у примену такве апликације у друштву“.


Европски парламент се такође огласио и у резолуцији о „усаглашеном одговору на коронавирус кризу“ нагласио да високо технолошко праћење лица и заразе мора бити „децентрализовани модел података“.


Власти Француске, Немачке, Велике Британије и Италије су већ ставиле до знања сагласност да преко сателитског система ГПС прикупљане информације не смеју бити усмераване у само један центар. link





Да ли је прави циљ вакцине против коронавируса заправо уметање у наша тела микроскопског нано-чипа путем кога ће се пратити не само куда се крећемо већ у будућности вероватно и шта мислимо? Да ли ће таква "вакцина" ускоро бити обавезна?! Да одговор не би добили у виду позива на обавезну "вакцинацију" (читај: жигосање) у организацији СНС-а, морамо на изборима оборити гпобалистичку марионету Александра Вучића.
 
Комша се некад представљао као комуниста, а данас је стопостотни србино.инфовац.

:ok:

Komsha je meni licno simpa lik, bori se protiv sile i nepravde, obicno postavlja linkove iz nekih relativno normalnih izvora,
al i njega uvatila korona histerija pa je presao na opskurne izvore.

Ovaj je Shmitz belgijski Miroljub Petrovic, nudi i on onlajn kupovinu svojih proizvoda, samo je njegova kesa
trave 10x skuplja od proizvoda srpskog sharlatana.
 
Комша се некад представљао као комуниста, а данас је стопостотни србино.инфовац.

:ok:
a tko bi reko cuda da se dese evo neoliberal rifke stao uz kineski metodi a grigorijevic se odreko brka lukasenka jer ne priznaje virus
 
Да ли је прави циљ вакцине против коронавируса заправо уметање у наша тела микроскопског нано-чипа путем кога ће се пратити не само куда се крећемо већ у будућности вероватно и шта мислимо? Да ли ће таква "вакцина" ускоро бити обавезна?! Да одговор не би добили у виду позива на обавезну "вакцинацију" (читај: жигосање) у организацији СНС-а, морамо на изборима оборити гпобалистичку марионету Александра Вучића.
sto bi rekli neki moji pravoslavni - sve je to sa Bozijim dopustenjem, a ja vam kazem lepo da ni jedno zlo nije sa Bozijim ''DOPUSTENJEM'', vec vi svi ste saucesnici u prevari i lazi [vidi moj potpis], i ja nemam drugog nacina nego da preuzmem medije, kao sto jesam, i metodom kontraefekta, i paradoksa, vam dokazem. Dakle, lazno zigosanje je neminovnost, jer ste vi ostavili do dana danasnjeg lazno otkrivenje u bibliji, a da nikad nije uslo u svetu liturgiju, samo kod nas prvoslavnih se nikad ne cita ta knjiga, o zigosanju. E pa sada se necete moci vise izvlaciti i glumiti, vec ce biti ILI - ILI. Moj Bog Gospod Isus Hristos mi vas je dao u ruke, da budete pritisnuti, i opredelite se, necete se izvlaciti vise i glumeti, to vam je neminovnost od koje necete pobeci. Garantovano cemo se obracunati.

A izdajnika Vucica cemo zadrzati, necete ga oboriti, kasno ste se setili. Nateracemo ga da se [po]kaje za svoje grehe, ima da place, Bog sveti zna da li se moze POKAJATI.
 
Poslednja izmena:
o danasnjoj kini najvise govori teror koji se sprovodi nad sopstvenim stanovnistvom
samo kompletan bolesnik moze da se divi ovoj i ovakvoj kini, bas kao i turskoj
sve sto vredi iz kine i tusrke a tu mislim na mislece ljude je pobeglo u svet
kina je bila zanimljiva samo u onom periodu kada je amercki kapital poceo da ulazi u nju.. tada su pocele drasticne promene u odnosu na komunisticku kinu
 

Back
Top