EU se definitivno raspada i puca po svim savovima

,,Sine''' ja u toj EUropi zivim i dok ti sheruckas iz nekog seoceta ....

Iz Novog Zelanda ( tako makar kaze ) .... sto ne znaci da ne pise iz kakve prasume ... i sto puta sam ga pitao jel tamo predsednik kralj .. ili je jos suveren ona kraljica sto ima vise ovlastenja od predsednika Severne Koreje .. ili mozda funkciju predsednika obavlja kapiten ragbi reprezentacije - do prvog poraza ? ... cak sam dozvolio mogucnost da tamo vlada neki i poglavica .. ili saman ... al nikako da mi odgovori ....

Tema : nasladjujem se problemima EU - jer u tim turbulencijama zapadnog losa i novoprimljenih satelita sanse da se ostvari moj geopoliticki projekat - stvaranje Rusko Srpske Imperije dobija nove pristalice i nove impulse ... :D
 
Poslednja izmena:
Iz Novog Zelanda ( tako makar kaze ) .... sto ne znaci da ne pose iz kakve prasume ... i sto puta sam ga pitao jel tamo predsednik kralj .. ili je jos suveren ona kraljica sto ima vise ovlastenja od predsednika Severne Koreje .. ili mozda funkciju predsednika obavlja kapiten ragbi reprezentacije - do prvog poraza ? ... cak sam dozvolio mogucnost da tamo vlada neki i poglavica .. ili saman ... al nikako da mi odgovori .... Tema : nasladjujem se problemima EU - jer u tim turbulencijama zapadnog losa i novoprivljenih satelita sanse da se ostvari moj geopoliticki projekat - stvaranje Rusko Srpske Imperije dobija nove pristalice i nove impulse ... :D
Obicno su oni koji na TV prate zivot u EU ,,daleko bolje upuceni'' od nas koji smo deo svega toga..:D...Sirom EUrope ljudi iskljucivog krivca za krizu vide u EU i zato i glasaju za desnicarske partije koje nemaju nimalo ljubavi za tu zajednicu....
 
Poslednja izmena:
http://www.dw.de/dw/article/0,,15973532,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

Ukrattko sve veci broj zemalja, ukljucujuci i Francusku nakon ustolicavanja Olanda se zalaze za uvodjenje tzv evroobveznica po kojima bi centralna banka EU izdavala te obveznice. Za to se zalazu slabije ekonomije EU, a izricito protivi najvise Nemacka Austrija i Svedska, jer se one zaduzuju po malim kamatama dok se Spanija Italija Francuska Grcka Portugal Irska Belgija zaduzuju po velikim.

Uvodjenjem evroobveznica, svi bi se zaduzivali po odprilike jednakoj stopi, sto bi znacilo olaksanje za slabe EU drzave, ali i poskupljenje zaduzivanja za jace prvenstveno za Nemacku

Sve u svemu, dogovora nema, a svi su slozni da ako Grci na novim izborima izaberu isto to ce definitivno znaciti izlazak Grcke iz EU i pocetak kraja ove tvorevine jer se ocekuje da je nakon toga sledi i Spanija.

Sve u svemu u tamnici naroda EU stvari stoje nikad gore :super:

Jel idemo u Evropu? Idemooooo... :hahaha:
 
тзв еу је озбиљан стратешки дугорочан пројект направљен од стране кругова који имају велику моћ е да би се направила каква - таква равнотежа у односу снага исток - запад. данас, после толико година, јасно је да еу није у основи добро пројектована а то потврђује пропаст у грчкој док су само питање времена исти сценарији у португалу шпанији италији ирској бугарској румунији и још неким државама.
 
sad citam dug EU zemalja prosek 430% BDP-a . Grcka 890% BDP-a :lol:

Rotsildi izgleda preuzimaju sve njihove drzave u svoje ruke

Opasni Jevreji


1. Hellenic Motorways - практически все магистрали Греции, за исключением Афины-Салоники и Эгнатии.
Приватизировать их будет Barclays Capital, Rothschild и Ernst&Young.
2. “Egnatia Odos” Motorway - крупнейший инфраструктурный проект Греции. Транспортный коридор, соединяющий переход н турецкой границе с портом на западе Греции Игуменица. Приватизаторы те же самые: Barclays Capital и Rothschild.
3. Thessaloniki Water Supply & Sewerage SA (EYATH) - водопроводная компания Салоник. Приватизаторы HSBC и EFG Equities (группа Евробанк).
4. Athens Water Supply and Sewerage Company (EYDAP) - водопроводная компания Афин. Здесь французы - Credite Agricole со своей дочкой Emporiki и снова группа Евробанк.
5. Public Power Corporation - национальная электроэнергетическая компания. Тут они имеют 15%ный пакет, который должны будут продать по рынку. Очеь кстати за прошедший год цены на ее акции упали практически в три раза http://www.capital.gr/q.asp?s=ΔΕΗ . "Правильный" покупатель как всегда придет на лоях )))
6. Public Gas Corporation SA (DEPA) - практически монопольный импортер и дитрибутор натурального газа в Греции. Держит 90% рынка.
Приватизировать его будут UBS, Rothschild и полудохлый греческий Alpha Bank.

Ну и так далее. Кому интересно - жмите на сайт приватизационного агентства http://www.hradf.com/en и любопытствуйте.
Имена будут одни и те же - Rothshild, HSBC, UBS, BofA,CA с BNP и т.д.
Из греков - естессно Eurobank ну и Alpha. О их незавидной судьбе я писал в предыдущем посте. Они полностью на крючке и все сделают как надо.
 
Iz Novog Zelanda ( tako makar kaze ) .... sto ne znaci da ne pise iz kakve prasume ... i sto puta sam ga pitao jel tamo predsednik kralj .. ili je jos suveren ona kraljica sto ima vise ovlastenja od predsednika Severne Koreje .. ili mozda funkciju predsednika obavlja kapiten ragbi reprezentacije - do prvog poraza ? ... cak sam dozvolio mogucnost da tamo vlada neki i poglavica .. ili saman ... al nikako da mi odgovori ....

Tema : nasladjujem se problemima EU - jer u tim turbulencijama zapadnog losa i novoprimljenih satelita sanse da se ostvari moj geopoliticki projekat - stvaranje Rusko Srpske Imperije dobija nove pristalice i nove impulse ... :D

Evo ga Lepi Cane, sve zivo covek zna... Strucnjak od NZ do Severne Koreje!? Igra i ragbi, a za probleme Evrope, samo se njemu obratite. A tek sto se nasladjuje tudjim problemima! Pa kad ostvari NJEGOV geopoliticki projekat Rusko Srpsku Imperiju .....

Lepi Cane ima jedna institucija u Vrscu za takve, imam neke veze pa ako si voljan moze preko reda.....dozivotno
 
Boro
I sam znas da sam predvideo pobedu Olanda (i to dosta pre izbora).

Medjutim, ono sto se ne shvata je da Nemcima ne znaci puno je li na celu Francuske Sarkozi ili Oland, cak ima stvari zbog kojih im Oland odgovara, u tom smislu sto je "evropskiji" od Sarkozija i za samostalnost Evrope od Vasingtona.

Ono gde se ne slazu je te famozne austerity measures (mere stednje) koje Nemacka namece celoj Evropi, i koje po engleskim recima su sredstvo nemacke dominacije, medjutim ni Oland ne kaze cime ce to da pospesi rast za kojim prica, novim zaduzivanjem prezaduzenih evropskih zemalja? mislis da ce mu Nemci to dopustiti.

Nema Oland nikakvih keceva u rukavu, ni on ni niko drugi, svi kecevi su kod Nemacke, svi na kraju dodju kod nje da traze, koja je postala istinski gospodar Evrope, ima brojnih clanaka na tu temu ovih dana i analiticari (ali ne ti vasi, vec oni koji stvarno razumeju problematiku) se slazu da Oland ne moze bez Nemacke i da ce Nemci da daju malo 'dimnnih zavesa' ili 'placeba' tek tako da Oland ne bude ponizen, ali na kraju ce biti upravo onako kako oni zele.

Citaj temu, zapravo fascinantan dokument o razvoju odnosa dve buduce supersile Nemacke i Kine, i kako Kinezi nepogresivo znaju ko vodi glavnu rec u Evropi:

http://forum.krstarica.com/showthre...zvoju-odnosa-buducih-supersila-Kine-i-Nemacke

Migel , hoces da ja postavim i prokomentarisem propast danasnjeg susreta Olanda i Merkelove - ili da to prepustim tebi ??? ... :)
 
Sudeci po Tihom, EU se raspada svakog nedelje, a novi finansiski krahovi se desavaju dnevno! :D

Treba da putujem u Minhen sledece nedelje...citajuci ovde postove Tihog plasim se da cu zateci srusen grad i stanovnistvo koje je pribeglo kanibalizmu da bi prezivelo... uhhh :)

Slobodno idi i uveri se, Minhen je izvanredan grad, Nemacka je jedno od najboljih mesta za zivot na svetu, a postaje i sve mocnija u svetskim razmerama, pusti sta drugi pricaju.
 
Migel , hoces da ja postavim i prokomentarisem propast danasnjeg susreta Olanda i Merkelove - ili da to prepustim tebi ??? ... :)

Na forumu skoro da i ne ucestvujem, malo ovih dana sam bio aktivan ali vise ne, postavi i prokomentarisi temu, ali da znas EU ide ka stvaranju EU superdrzave pod dominacijom Nemacke.

Citaj ovaj clanak uglednog britanskog istoricara Niall Ferguson-a koji skruseno priznaje u kom pravcu ide EU sto Britaniji ne odgovara:

One nation (under Germany)

Jedna nacija (za EU u smislu, jedna drzava, naravno pod Nemackom)


Historian Niall Ferguson tells Ben Laurance the single currency will survive and the crisis will leave Berlin heading a federal Europe

http://www.langaa-rpcig.net/+One-nation-under-Germany+.html
 

Back
Top