ЕУ отима од Мађарске милијарде евра због победе Орбана

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.700
Упркос интензивном међународном ангажману у изборној кампањи подршке опозицији, Виктор Орбан и његова странка Фидес однели су победу против уједињене опозиције. Сада ЕУ спрема своју освету. Како пише мађарски лист Nepszava https://www.danas.rs/svet/pobeda-orbana-preti-da-zamrzne-finansije-eu-prema-madjarskoj/, очекује се да ће Европски парламент данас расписати поступак против Мађарске због кршења „принципа владавине права”. ЕУ је раније циљала и Пољску, али према Непшави, Пољаци ће избећи владавину права. То је последица акција земље током рата у Украјини, слања оружја Кијеву и добровољаца. Међутим, Мађарска, која се показала опрезнијом и, између осталог, одбила да пошаље оружје. Очекује се да ће процес против Мађарске трајати између шест и осам месеци. Након тога, плаћања ЕУ Мађарској могу бити заустављена. То могу бити вишемилијардске суме из буџета ЕУ и из такозваног фонда за опоравак. Како на ово реагују ЕУљупци? Јел Србија треба као Пољска водити пропаганду против Русије, послати оружје Кијеву? Шта ће Србија да ради са око 1000 Српских добровољаца Русима?
 
Poslednja izmena od moderatora:
И Мађарска пуни буџет еу, тако да ће обустава, ако Орбан остане на власти бити обострана.
Или је еу усвојила ново правило да ако им не платиш ти си диктатор а ако платиш они теби не морају. Што није ништа зачуђујуће.
После тога може да следи излазак Мађарске из еу, што може да повуче још неке државе.
У сваком случају, изгледа да светској бирократији која живи на грбачи народа полако долази крај.
Изгледа да ни те визе нису више неки баук.
 
И Мађарска пуни буџет еу, тако да ће обустава, ако Орбан остане на власти бити обострана.
Или је еу усвојила ново правило да ако им не платиш ти си диктатор а ако платиш они теби не морају. Што није ништа зачуђујуће.
После тога може да следи излазак Мађарске из еу, што може да повуче још неке државе.
У сваком случају, изгледа да светској бирократији која живи на грбачи народа полако долази крај.
Изгледа да ни те визе нису више неки баук.
eu je dobar koncept

ali su je birokratija i ludilo upropastile
 
eu je dobar koncept

ali su je birokratija i ludilo upropastile
Да, концепт је добар, као и концепти демократије, али и концепт комунизма.
Сви ти концепти су теоријски добри, проблем је реализација у којој долази до изражаја људска природа.
 
cudo da jos nema madjarskog majdana


ali hajka o toboz neliberalnom predsedniku je odavno u jeku...
pa jel Putin 2014 pred celim svetom rekao da se MAJDAN vise nikada nece nigde ponoviti u svetu. I stvarno, od tada ne pade nijedan anti-americki rezim u svetu.
Ajd da pogadjamo, zasto?
 
The timing makes obvious that what she asserts as... "we've carefully assessed" - is really more about we reject the man the Hungarian people voted for in their democratic elections.
https://www.zerohedge.com/geopoliti...ctory-eu-launches-punitive-rule-law-mechanism
People did "go vote" and now elites in Brussels and Washington are raging at the outcome.

vukovi u ovcijem ruhu, ili fasisti u demokratskom, isto je

eu ce da ''kazni'' madjarsku sto je izabrala orbana
 
Упркос интензивном међународном ангажману у изборној кампањи подршке опозицији, Виктор Орбан и његова странка Фидес однели су победу против уједињене опозиције. Сада ЕУ спрема своју освету. Како пише мађарски лист Nepszava https://www.danas.rs/svet/pobeda-orbana-preti-da-zamrzne-finansije-eu-prema-madjarskoj/, очекује се да ће Европски парламент данас расписати поступак против Мађарске због кршења „принципа владавине права”. ЕУ је раније циљала и Пољску, али према Непшави, Пољаци ће избећи владавину права. То је последица акција земље током рата у Украјини, слања оружја Кијеву и добровољаца. Међутим, Мађарска, која се показала опрезнијом и, између осталог, одбила да пошаље оружје. Очекује се да ће процес против Мађарске трајати између шест и осам месеци. Након тога, плаћања ЕУ Мађарској могу бити заустављена. То могу бити вишемилијардске суме из буџета ЕУ и из такозваног фонда за опоравак. Како на ово реагују ЕУљупци? Јел Србија треба као Пољска водити пропаганду против Русије, послати оружје Кијеву? Шта ће Србија да ради са око 1000 Српских добровољаца Русима?
Od nas zbog pobede Vučića mogu da dobiju Stojka
 
Da ne poverujes!
xpatloop channelslarge.jpg
 
Чланица ЕУ лупа китом по челу политику ЕУ док држава која није чланица шени као кер. Ужас.
ima da pocrkate od gladi i zime, a prijateljske zemlje kao madjarska ce da uzivaju

Pogledajte prilog 1132239
politika eu je da ubacuje - stampa evre za svabe i i jos par zemalja, a ostale uvodi u duznicko ropstvo, samo prica ima tuzan kraj, za vas eurofile
 
ima da pocrkate od gladi i zime, a prijateljske zemlje kao madjarska ce da uzivaju

politika eu je da ubacuje - stampa evre za svabe i i jos par zemalja, a ostale uvodi u duznicko ropstvo, samo prica ima tuzan kraj,
Па, ок, нека је барем северним комшијама добро кад имају кичму. Ко нам крив што ми немамо.
 
Па, ок, нека је барем северним комшијама добро кад имају кичму. Ко нам крив што ми немамо.
malocas se cudis zasto narod bira koga hoce, umesto onoga koga mu postavi imperija?

narod je lud pa bira orbana, putina, itd, a imperija ce da ga kazni zato?

imperija ce da trazi smenu ili rusenje, ili hasku osudu?

imperija se zayebala, ima da je nema, glad i smrzavanje.
 
malocas se cudis zasto narod bira koga hoce, umesto onoga koga mu postavi imperija?

narod je lud pa bira orbana, putina, itd, a imperija ce da ga kazni zato?

imperuija ce da trazi smenu ili rusenje, ili osudu?

imperija se zayebala, ima da je nema, glad i smrzavanje.
Нисам се чудио мађарима него нама.
 
Нисам се чудио мађарима него нама.
onda sam se prevario, ali postavio si kao da je eu politika takva da odobrava ili ne demokratski izabrane predsednike, kao da oni trebaju da aminuju... ko im se ne svidi - kazna odmah

48 Hours After Orban's Landslide Victory, EU Launches Punitive Rule Of Law Mechanism


putin da ih baci na muke, nema druge, sankcije, nema energije, nema 'rane, neka crknu dusmani, a da idu u propast jasno je, samo ubacuju i povecavaju novcanu masu... za ranu i gas, samo zlato ili rublje, nikakvi vise papirici kojima korumpiraju vucice razne koji se uplase kada se pomene haski, i bataja
 
onda sam se prevario, ali postavio si kao da je eu politika takva da odobrava ili ne demokratski izabrane predsednike, kao da oni trebaju da aminuju
Можда је грешка у конструкцији реченице. Неки пут не пазим баш 100% :ok: Био сам 2017-е на северу мађарске, знам како живе и колико их заболе за ЕУ. Гледају људи свој интерес, било да су десно,лево или центар, Мађарска је на првом месту.
 
Можда је грешка у конструкцији реченице. Неки пут не пазим баш 100% :ok: Био сам 2017-е на северу мађарске, знам како живе и колико их заболе за ЕУ. Гледају људи свој интерес, било да су десно,лево или центар, Мађарска је на првом месту.
Pametni ljudi. I nece se zajebati, sigurno!
 
Можда је грешка у конструкцији реченице. Неки пут не пазим баш 100% :ok: Био сам 2017-е на северу мађарске, знам како живе и колико их заболе за ЕУ. Гледају људи свој интерес, било да су десно,лево или центар, Мађарска је на првом месту.
mislis nisu hipnotisani kao ova sns banda sto nas hipnotise sa aljek musliu-ijem da je eu bogom dana
 

Back
Top