ЕУ отима од Мађарске милијарде евра због победе Орбана

Pacho Herrera

Ističe se
Poruka
2.326
mislis nisu hipnotisani kao ova sns banda sto nas hipnotise sa aljek musliu-ijem da je eu bogom dana
Е, ту је фора. Све власти од када нас ложе да ћемо возити мајбахе чим уђемо у еу, значи 22 године а знају да од тога нема ништа. ЕУ не жели да прими Србију и то је игранка која траје још од Краља Милана и трајаће заувек.
Са друге стране, мени нису јасни људи из србије који чекају то чланство а неће га дочекати њихови унуци.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.044
И Мађарска пуни буџет еу, тако да ће обустава, ако Орбан остане на власти бити обострана.
Или је еу усвојила ново правило да ако им не платиш ти си диктатор а ако платиш они теби не морају. Што није ништа зачуђујуће.
После тога може да следи излазак Мађарске из еу, што може да повуче још неке државе.
У сваком случају, изгледа да светској бирократији која живи на грбачи народа полако долази крај.
Изгледа да ни те визе нису више неки баук.
Sta je zajednicko za sve filmove katastrofe?
Uzurpacija tehnologije covecanstva za mali broj birokratskih glavesina...

To je toliko uvrezeno u psihi ljudi , da su i kod kovida vrlo lako opravdavali protekcionizam svojih politicara i ujeb ostalih gradjana...

Cini li se logicnim da su svi sve vise izdresirani da stite maticu , tj glavesine, a da ti pricas o padu birokratije, a plus si zadojen i za zastitu kapitala, tj kapitalista....?

Naravno da od toga nema nista....
Svaka drzava zivotari sa svojim robovima, tj gradjanima, koji su istovremeno i njeni robovi..

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.736
Са друге стране, мени нису јасни људи из србије који чекају то чланство а неће га дочекати њихови унуци.
eu nema alternativu. pa eu nam je najvazniji trgovinski partner, pa... sta je sledece?

ni meni nije jasno kako moze toni bler da bude savetnik vucicu, bio je

daj onda da ukinemo i skupstinu i predsednika i politicare, zasto da ih placamo ako nam stranci vode zemlju?

zasto su madjari birali, ako se eu ne svidja njhov izbor? isto, neka ukinu funkciju predsednika, pa neka im eu postavi kolonijalnog upravnika, kao nama

Pacho Herrera

Ističe se
Poruka
2.326
eu nema alternativu. pa eu nam je najvazniji trgovinski partner, pa... sta je sledece?

daj onda da ukinemo i skupstinu i predsednika i politicare, zasto da ih placamo ako nam stranci vode zemlju?
Ја сам мислио да нема горе од Шешеља, Ђинђића, Динкића и Бунде Живковића онда дођоше луди Тадић са резолуцијама о Сребреници и плачом широм сфрј и Ђилас поштени предузетник. Реко, јбт, види тек овог идиота. Вучић их је све на гомили зајебао да не набрајам, има стотине ситуација.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.044
Dijana hrkalovic razmislja o kandidaturi za predsednicu ....
Posle ovogodisnjih izbora sve izvesnije da ce sledeci predsednik Srbije biti zensko....
Hrkaloviceva tu vidi svoju sansu da poveca saradnju svih struktura u Srbiji..
Samo ujedinjeni mozemo protiv blokovske podele, izjavila je Hrkalovic...
Neka nam je bog u pomoci....

Dakle ljudi nemoj da ste toliko ozbiljni , jer onda i izmisljene vesti o Hrkalovicevoj izgledaju ostvarive...

Mr No

Buduća legenda
Poruka
46.691
Е, ту је фора. Све власти од када нас ложе да ћемо возити мајбахе чим уђемо у еу, значи 22 године а знају да од тога нема ништа. ЕУ не жели да прими Србију и то је игранка која траје још од Краља Милана и трајаће заувек.

zasto su madjari birali, ako se eu ne svidja njhov izbor? isto, neka ukinu funkciju predsednika, pa neka im eu postavi kolonijalnog upravnika, kao nama
Sve receno u dva posta.

Fring

Aktivan član
Poruka
1.575
Zasto Orban drzi etnicke mape Bosne u svom uredu

b_181103067.jpg

F. Chief

Elita
Poruka
15.899
Упркос интензивном међународном ангажману у изборној кампањи подршке опозицији, Виктор Орбан и његова странка Фидес однели су победу против уједињене опозиције. Сада ЕУ спрема своју освету. Како пише мађарски лист Nepszava https://www.danas.rs/svet/pobeda-orbana-preti-da-zamrzne-finansije-eu-prema-madjarskoj/, очекује се да ће Европски парламент данас расписати поступак против Мађарске због кршења „принципа владавине права”. ЕУ је раније циљала и Пољску, али према Непшави, Пољаци ће избећи владавину права. То је последица акција земље током рата у Украјини, слања оружја Кијеву и добровољаца. Међутим, Мађарска, која се показала опрезнијом и, између осталог, одбила да пошаље оружје. Очекује се да ће процес против Мађарске трајати између шест и осам месеци. Након тога, плаћања ЕУ Мађарској могу бити заустављена. То могу бити вишемилијардске суме из буџета ЕУ и из такозваног фонда за опоравак. Како на ово реагују ЕУљупци? Јел Србија треба као Пољска водити пропаганду против Русије, послати оружје Кијеву? Шта ће Србија да ради са око 1000 Српских добровољаца Русима?

Ne, najbolje da ti Europa daje pare a da ti radiš protiv nje, to bi bilo normalno, pače poželjno, ceniš?

skura58

Stara legenda
Poruka
99.698
Madjarska mnogo više daje EU nego što prima od nje.
A šta mislite. šta bi se desilo da Madjarska podnese zahtev ua izlazak
iz EU, koji bi se povukao kad prestanz ucene iz EU. A u sve je upetljan i jedan madjar.
Koga je Orban proterao - Satanista Džordž Soroš.
Koji neometano rovari po Srbiji preko "Žena u crnom" i slićnih mrzitelja.
Koje finansira Srbija.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.103
Врло непријатно изгледа, нама посматрачима са стране, да је за пријем на "запад" довољан само један услов - да мрзиш Русе.
Џаба нама што имамо оно премијерку... али не испуњавамо кључни услов.

По томе шта све спроводе према земљама које им се не свиђају, неко би очекивао да би Саудијска Арабија била прва на листи за претварање у ништавило.
Али... имају нафту, а имају и дебеле уговоре са САД о куповини оружја тако да могу да остану у свом задртом мрачном средњем веку.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.044
Pa posmatraj sta ljudi rade, moze da prica sta hoce, obican covek mesa novac i kapital , mesa kapital i trgovinsku razmenu, tako da kad mu kazes mora to i to da se cuva, kapital da se cuva, on skoci i kaze naravno da se cuva....bez da razmislja o tome..

Kazem kapital i kapitalizam mogu da se ukinu za 1 dan, ali ljudi koji racunaju na eksploataciju drugih preko svoje imovine i kapitala ne mozes da umiris tako brzo od zelje da sacuvaju kapital, iako a nemaju, tj njihova imovina je vrlo malo kapital....
Ko brani lopovisanje u drustvu , onaj ko krade kamionima ili onaj ko krade prsticima...?
Onaj ko krade kamionima nece braniti licno taj sistem kradje, nego ce kad se promene okolnosti promeniti i pristupnu tacku i opet krasti kamionima....Sirotinja nema opciju tako brzog menjanja pristupne tacke lopovisanju...
Poruka je automatski spojena:

Madjarska mnogo više daje EU nego što prima od nje.
A šta mislite. šta bi se desilo da Madjarska podnese zahtev ua izlazak
iz EU, koji bi se povukao kad prestanz ucene iz EU. A u sve je upetljan i jedan madjar.
Koga je Orban proterao - Satanista Džordž Soroš.
Koji neometano rovari po Srbiji preko "Žena u crnom" i slićnih mrzitelja.
Koje finansira Srbija.
U ovom trenutku iako je to blizu , desilo bi se da bi madjarska bila procenjena kao ruski upad u nato teritoriju, tj okolne zemlje oko madjarske...

linch

Ističe se
Poruka
2.372
Mađarska je članica EU, koja je uređena na konfederalno - federalni način (zavisi od područja). EU zakonodavstvo je nad nacionalnim zakonodavstvom pojedinačnih država članica (područje, koje je uređeno po federalnom sistemu), to znaći, da moraju sve države članice, da implementiraju EU pravni sistem u svoj nacionalni pravni sistem . Ako im ne paše, da su u sustavu EU, uvek imaju mogučnost, da aktiviraju članak 50 pristupnog ugovora, te izađu. Niko im to ne brani. Isto ko i Poljacima. Ili bilo kojoj drugoj članici. Inaće EU komisija vodi pred EU sudom na stotine procesa protiv članica, jer nisu implementirale EU zakonodavstvo u svoj zakonodavni sistem u roku, ili nije implementiran u potpunosti.

Mystic+

Legenda
Poruka
69.768
Цениш да ће преко Мађарске границе да бежи у Србију кад се у Москви деси Мајдан?

Како ти замишљаш Мајдан у Москви?
Poruka je automatski spojena:

Mađarska je članica EU, koja je uređena na konfederalno - federalni način (zavisi od područja). EU zakonodavstvo je nad nacionalnim zakonodavstvom pojedinačnih država članica (područje, koje je uređeno po federalnom sistemu), to znaći, da moraju sve države članice, da implementiraju EU pravni sistem u svoj nacionalni pravni sistem . Ako im ne paše, da su u sustavu EU, uvek imaju mogučnost, da aktiviraju članak 50 pristupnog ugovora, te izađu. Niko im to ne brani. Isto ko i Poljacima. Ili bilo kojoj drugoj članici. Inaće EU komisija vodi pred EU sudom na stotine procesa protiv članica, jer nisu implementirale EU zakonodavstvo u svoj zakonodavni sistem u roku, ili nije implementiran u potpunosti.

То је недемократски и коминтерновски.

Зато и пропада.

ves.bole

Iskusan
Poruka
5.280
Ma, svakom normalnom u Srbiji je jasno da od članstva Srbije u EU nema ništa.
EU je pukla onog momenta kad je primila ciganiju kao Bugarsku i Rumuniju bez ikakvih pristupnih pregovora.
Zadnji ekser im je zakucala ova rvatska ciganija u kojoj se ustaštvo toleriše ili čak otvoreno podržava.
Ali zvanična Srbija mora na svakom koraku da ističe kako joj je članstvo u EU prioritet - a i šta drugo da priča?
Spoljnotrgovinska razmena, strane investicije, grantovi, pristupni fondovi - sve je to EU.
Znači, pričaj ono što budaletine sa Zapada žele da čuju, a radi ono što je najbolje za Srbiju i lepo svima.

linch

Ističe se
Poruka
2.372
То је недемократски и коминтерновски.

Зато и пропада.
Jeli ti poznato, kako se donose odluke i zakoni u EU. Ne izmišlja EU komisija nešto što moraju nakon toga države implementirati, nego je proces, te ima svaka država članica mogućnost staviti veto na taj zakon ili odluku te ga oboriti na referendumu, ako se ne slaže ljudstvo odlukom vlade, jelte, a proći mora i glasanje u EU parlamentu. Glupo je, da neka država ne želi da implementira neki zakon sa kojim se prethodno složila ili ga čak predložila.

linch

Ističe se
Poruka
2.372
Ma, svakom normalnom u Srbiji je jasno da od članstva Srbije u EU nema ništa.
EU je pukla onog momenta kad je primila ciganiju kao Bugarsku i Rumuniju bez ikakvih pristupnih pregovora.
Zadnji ekser im je zakucala ova rvatska ciganija u kojoj se ustaštvo toleriše ili čak otvoreno podržava.
Ali zvanična Srbija mora na svakom koraku da ističe kako joj je članstvo u EU prioritet - a i šta drugo da priča?
Spoljnotrgovinska razmena, strane investicije, grantovi, pristupni fondovi - sve je to EU.
Znači, pričaj ono što budaletine sa Zapada žele da čuju, a radi ono što je najbolje za Srbiju i lepo svima.
Misliš, da su zapadnjaci baš takve budale? Ako ne promenite vašu ljigavu politiku, nekog dana će te budale sa zapada od Srbije fino tražiti, da vrati sav taj novac, koji sad vuče kroz pristupne fondove. I to sa zateznom kamatom.

linch

Ističe se
Poruka
2.372
Lol.
rvat priča o ljigavoj politici...:hahaha::hahaha::hahaha:
Razgovaram ja jednom sa nekim Bosancem, kaže, Nemci ne znaju ništa da rade, rade striktno ono što im je posao, nisu kao mi Bosanci, mi možemo sve raditi. Pitam ja njega, što misli, jel to dobro ili loše, da vodoinstalater radi struju? Kaže, mi to u Bosni tako radimo, kakav vodoinstalater, mi svi znamo da radimo i vodu i struju. Pitam ja njega, zašto misliš vi Bosanci idete raditi u Nemačku, a ne nemci u Bosnu?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.