Etničko porijeklo Albanaca

Sad pored falsifikovanja istorijskih izvora, još pored svega izmišljaš i dokumentarce koje si pogledao, ubacujući između redova kao svojevrsnu ogradu ukoliko te neki prozove za još jedno bullshitovanje foruma?

Ti se ponašaš kao da smo svi ovde retardirani i da niko ne kapira šta to radiš.
Govori u svoje ime. Link na pomenuti film sa tačnim vremenom je poviše na temi s moje strane predstavljen, tako da možeš da se posvetiš pasioniranom procesnom kverulantstvu vađenjem iz konteksta i bacanjem magle u oči.

Sad pored falsifikovanja istorijskih izvora, još pored svega izmišljaš i dokumentarce koje si pogledao, ubacujući između redova kao svojevrsnu ogradu ukoliko te neki prozove za još jedno bullshitovanje foruma?

Ti se ponašaš kao da smo svi ovde retardirani i da niko ne kapira šta to radiš.
Tako je. To ("između redova") znači da je to moj zaklljučak. Na njega imam pravo, a ti, koji nemaš ni jedan zaključak sem da proveriš šta u kojoj knjizi piše, osećaš se ugrožen pred tuđim zaključcima i zato se nerviraš. Opušti se malo. Možda i ti nešto zaključiš, dobiješ neku ideju. Mada, teško.

Tako je. To ("između redova") znači da je to moj zaklljučak. Na njega imam pravo, a ti, koji nemaš ni jedan zaključak sem da proveriš šta u kojoj knjizi piše, osećaš se ugrožen pred tuđim zaključcima i zato se nerviraš. Opušti se malo. Možda i ti nešto zaključiš, dobiješ neku ideju. Mada, teško.

Kao prvo, lažeš. To nije zaključak. Zaključak bi značio da si zaključio na osnovu nečega što je rečeno, a nisi. Jerbo, ništa nije rečeno, niti indirektno niti direktno, da bi mogo biti reč o ikakvim Albancima. Dakle, nije tvoj zaključak, već tvoja interpolacija. Prilično je ironično da meni, ili ikome drugome, prebacuješ da nema zaključke, zato što ih ni ti sam ne iznosiš, a čak i potpune fabrikate pokušavaš lažno da prikažeš kao nekakve, tobože, citiram te, „zaključke“.

Kao drugo, to je primer upravo onoga što ti ponekad nazivaš „muljanjem“. Pokušao si da izmanipulišeš kao da se se narativ Jovana I. Deretića, čiji ti slepo slediš, potvrđuje u tom dokumentarcu. I to je upravo ono što si pokušao; da napraviš još jedan falsifikat.

Tako da, imaš pravo na zaključke, ali ne na nešto što je samo još jedna u nizu od tvojih podvala. Na to nikakva prava nemaš. A ako ikada budeš počeo da donosiš iole ikakve zaključke, evo, ja ću te prvi podržati.

Kao prvo, lažeš. To nije zaključak. Zaključak bi značio da si zaključio na osnovu nečega što je rečeno, a nisi. Jerbo, ništa nije rečeno, niti indirektno niti direktno, da bi mogo biti reč o ikakvim Albancima. Dakle, nije tvoj zaključak, već tvoja interpolacija. Prilično je ironično da meni, ili ikome drugome, prebacuješ da nema zaključke, zato što ih ni ti sam ne iznosiš, a čak i potpune fabrikate pokušavaš lažno da prikažeš kao nekakve, tobože, citiram te, „zaključke“.

Kao drugo, to je primer upravo onoga što ti ponekad nazivaš „muljanjem“. Pokušao si da izmanipulišeš kao da se se narativ Jovana I. Deretića, čiji ti slepo slediš, potvrđuje u tom dokumentarcu. I to je upravo ono što si pokušao; da napraviš još jedan falsifikat.

Tako da, imaš pravo na zaključke, ali ne na nešto što je samo još jedna u nizu od tvojih podvala. Na to nikakva prava nemaš. A ako ikada budeš počeo da donosiš iole ikakve zaključke, evo, ja ću te prvi podržati.
To je samo tvoje mišljenje. Moj zaključak je moje mišljenje. Sve drugo je demagogija.

@guslar1389
Pa albanski uticaj se vidi na sav srpski narod, ako gledamo jezicki, slova ,,ć" i ,,đ" najvjerovatnije dosla preko albanskog ,,q" i ,,gj". ZvuЕво ти, како је ишао развој албанског под утицајем српског:ci Ć i đ ne postoje u ostalim slovenskim jezicima.

Evo ti, kako je išao razvoj albanskog pod uticajmem srpskog:

1685365499733.png

Dakle, staroalbanske grupe KL i GL pod srpskim uticajem postale su Ć I Đ (piše se kao "q" i "gj") "u većini albanskih dijalekata osim kod skadarskih Albanaca katolika."

EOD

"Moj zaključak" je moj zaključak. Moje ulazne informacije su drugačije od tvojih. Ja nemam obavezu da izvodim naučni dokazni postupak za svaki svoj zaključak koji poželim da iznesem. Kamo sreće kad bi u našoj istoriografskoj literaturi svaki zaključak imao dokazni postupak. Ti si umislio da je ovo komisija za naučni rad, a to sugeriše da ti se malo poremetio test realnosti.

Sve što možeš je da izneseš svoje mišljenje o mom mišljenju, ali ne možeš da juriš moderatore da mi brišu postove. Razumi, cenzura još uvek nije uvedena na ovaj forum.
Npr. Vladimir Orjol u svom etimološkom rečniku albanskog dozvoljava mogućnost da albanska reč za svinju ili vepra upravo dolazi od Normana:

1685374720950.png

Muslimani sa Sicilije tek su od Normana čuli šta je to prasećina... Logično.

Albanske reči koje Orjol povezuje sa ovim osetskim rečima nalaze se na zapisanim stranama njegovog etimološkog rečnika albanskog jezika izdatog u predvečerje bombardovanja Srbije i lako dostupnog u pdf formatu na više adresa na internetu:

1685424547097.png

Npr. Vladimir Orjol u svom etimološkom rečniku albanskog dozvoljava mogućnost da albanska reč za svinju ili vepra upravo dolazi od Normana:

Pogledajte prilog 1350173

Muslimani sa Sicilije tek su od Normana čuli šta je to prasećina... Logično.

Postavio si isečak iz rečnika u kojem se ta albanska reč poredi sa antičkom makedonskom glosom gotán, a ti pišeš da tu stoji da je moguće da ona dolazi od Normana?

Postavio si isečak iz rečnika u kojem se ta albanska reč poredi sa antičkom makedonskom glosom gotán, a ti pišeš da tu stoji da je moguće da ona dolazi od Normana?
Da, jezik Normana koji su stigli na Siciliju je bio zapadno franački, galo-romanski tj. francuski. Kao što vidiš kaže da je njemu reč gak slična sa grčkim dijalektalnim ("makedonskim") "gotan", ali kaže i

1685469372273.png

da Majer poredi sa francuskim coche i nemačkim Hacksch.

Ja zaključujem i povezujem: "Muslimani sa Sicilije tek su od Normana čuli šta je to prasećina... Logično."

A ti reaguj kako hoćeš, stavi smajlija, samo nemoj da se sekiraš.

Back