Ešerihija koli

Verovatno. Ja sam pila ovako:) Saznacete rezultate kada budem proveravala UK. Hvala na odgovorima.

Pozdrav svima! Htela sam samo da kazem da od tada vise nisam imala problema sa e.coli. U medjuvremenu sam ostala u drugom stanju i ocekujem bebu za nekih dva meseca. Proveravala sam na pocetku trudnoce urino kulturu i nalaz je bio sterilan. Puno uspeha u lecenju svima koji imaju problema sa ovom bakterijom. :)
 
Danas bila kod doktorice i zena kaze da je jedino rjesenje ( za sad ) za moj cistitis da poslije odnosa trcim u ambulantu i da dam urin da se vidi o cemu se radi.
Ja joj lijepo rekoh da sam vec to radila i da je svaki put nalaz bio 'malo bakterija' i da su to igre bez granica. Medjutim ona odbija da me uputi kod urologa uprkos mom 10-minutnom izlaganju o historiji mokracnih infekcija koje me prate od 17. godine. I decko ce se testirati isto, cisto da otklonimo sumnju da mi on nesto prenosi.

Pitam je 'pa sta da radim, da apstiniram, posto znam da ce mi se upaliti mokracni mjehur?' a ona se smije i kaze 'pij tecnosti' :eek:
Kao da to nisam probala .. :roll:

Elem, uradicu sad i vaginalni bris, sutra urin, pa ako sve bude sterilno i ako mi ne bude dala neko konkretno rjesenje, izvrsicu harakiri, snimicu i poslije ce se okaciti na youtube :|
 
Vec neko vreme vucem e.coli . Da nebi davio sa dugom pricom , konkretno..posle poslednjih (inace 2. po redu) odrađenih briseva uretre i prepucijuma antibiogram je izgledao ovako: Penicilin : ; Penicilin velika doza : ; Ampicilin : R; Cefalexin S; Cefaklor: ; Ceftriaxon: S ; Cefataxim ; Chioramphenicol: S; Erythromycin: ; Amikacin S; Gentamicin: S; Bactrim : S;

Dr. mi dao da pijem Panklav 2x ..
Nije li Panklav 2x Pencilin??? Za koga mi u antibiogramu ne pise nista (ni S ni R ni I , a koliko sam skontao da to oznacava da e.coli koja mi je pronađena nije imuna na te lekove a ta slova pokazuju koliko je delotvorno?) .

Molim vas resite me ove dileme da li se doktor malo presao i nije dovoljno dobro pogledao ( ko zna moze se desiti,mada nebi smelo) ili Panklav 2x nije pencilin mada me i sam pitao jesam li alergican na nega?! Unapred Hvala :dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Znaci doktor je pogresio ? Jer mi na antibiogram-u ne pise nista pored penicilina. ili ? ne kapiram najbolje te analize koje je mi je i dao. Ovo S i R, jel moze neko objesnjenje. Ovo sta je Panklav sam i procitao na kutiji i onom papiricu u kutiji ali tek sam tada poceo da razmisljam o tome da se nije doktor presao .
 
Poslednja izmena:
S- senzitivan, uzrocnik osetljiv na antibiotik.
R- rezistentan, uzrocnik nije osetljiv na antibiotik.

Ono sto nema oznaku pored sebe po pravili to znaci da taj antibiotik nije bio ukljucen u testiranje.
Sva ostala pitanja moraces da postavis svom lekaru.
 
Molim vas napisite mi sve sto znate o eserihija koli, kako se dobija, kako se leci, koji su simptomi, da li je prelazna, da li ostavlja posledice, koliko traje lecenja...
HVALA!!!

I ja sam imala esherihiju i to nekoliko puta u urinarnom traktu. Ono sto je JAKO vazno je da ne uzimas antibiotike na svoju ruku! (ja sam to uradila pa imala jos veci problem..)

Nego, ono sto treba da pijes je caj od brusnice i kapsule brusnice-sada mozes da ih kupis vjerovatno u svakoj apoteci, malo su skuplje (do 10eura), ali pomazu 100% i nema nezeljenih dejstava. Kapsule se uzimaju nekoliko puta dnevno. Za 7 dana trebalo bi da esherihija nestane.

Pozzz
 
Kao prvo oprostite mi za moj los jezik sigurno gresim jer ja sam makedonka pa razumem sve ali tesko mi e da pisem.I ja imam isti problem kao Bilja S no ja sam u 7 nedelji trudnoce a ta bakterija imala sam je i prethodno. Doktor mi je prepisao antibiotik Pancev i da pijem caj od brusnice.:sad2: Plasim se za moja beba dali steti antibiotik ali ako znate imena neke druge cajeve ili lekove koje so sigurnost ne stete pisi te mi! Pozdrav svima!:)
 
Pozdrav svima! Nedavno mi je otkrivena eserihija (br.bakterija 10 000) ali me brine nesto drugo, doktorka mi je rekla da to može biti posledica steriliteta, a od terapije mi je prepisala samo modural, jednom da ga upotrebim. Jos uvek ne planiram decu, ali ipak me ovo jako brine, pa me zanima u kojim slucajevima je to moguce, ako je uopste moguce...
 
Pozdrav svima! Nedavno mi je otkrivena eserihija (br.bakterija 10 000) ali me brine nesto drugo, doktorka mi je rekla da to može biti posledica steriliteta, a od terapije mi je prepisala samo monural, jednom da ga upotrebim. Jos uvek ne planiram decu, ali ipak me ovo jako brine, pa me zanima u kojim slucajevima je to moguce, ako je uopste moguce...

terapija je u redu....naravno moraćeš da ponavljaš testove jer je E. Coli bakterija koja se vrlo često vraća....unosi jako puno tečnosti...:D
 
Pozdrav svima! Nedavno mi je otkrivena eserihija (br.bakterija 10 000) ali me brine nesto drugo, doktorka mi je rekla da to može biti posledica steriliteta, a od terapije mi je prepisala samo modural, jednom da ga upotrebim. Jos uvek ne planiram decu, ali ipak me ovo jako brine, pa me zanima u kojim slucajevima je to moguce, ako je uopste moguce...

Pretpostavljam da si mislila - moze biti uzrok steriliteta (eserihija) a ne posledica.
 

Back
Top