Emocionalna preljuba - strast ili spas?

Ja licno nisam varala u vezi nijednoj
Ne zato sto nisam imala prilike
Vec zato sto to ne postoji kao opcija u mojoj glavi
Onog momenta kad pozelim drugog
Ja sam otisla iz te veze i nema me

Super, drago mi je.

E, samo mi još objasni kakve veze ima samopouzdanje i vera u sebe sa odlukom nečijeg dečka ili devojke da se kresnu sa nekim sa strane koja se inače donosi potpuno samostalno i u skladu sa ličnošću te osobe?
 
Bas zato sto je u skladu sa licnoscu
Labilni i mlaki karakteri varaju
The ende

Ako uzmemo i druga živa stvorenja na ovoj planeti osim ljudi, može se jasno videti da ima i primera gde neki biraju jednog partnera za života, neki imaju više, neki svaku sezonu imaju drugog partnera, jasno je da ni ljudi nisu ništa različiti. Prosto, imaš ljudi koji biraju jednog partnera, imaš ih koji menjaju, ima svega. To što mi imamo veći i funkcionalniji mozak samo znači da se sporazumevamo, vozimo kola, zidamo zgrade, priroda se ne razlikuje puno, jedemo, pijemo, nuždimo, krešemo i razmnožavamo se. Neki se i ubijaju, lanac ishrane, šta li je.

Tako da, to malo veze ima sa jakim ili mlakim karakterom, već sa potrebama koje su uslovljene sa xy stvari. Ali da to zanemarimo. Pričati da imam čvrst karakter jer nisam prevario devojku, ali zato padnem na xy drugih stvari tako što lupam popijem pivo ili imam čit dej u hrani ćešće nego što treba, ispalim za trening ili nešto peto, smešno je. Čvrst karakter se ne meri po jednoj stavci. No...

Ne reče mi i dalje kakve veze ima nečija odluka da prevari partnera sa samopouzdanjem i verom u sebe partnera koji je prevaren?
 

Back
Top