Quantcast

Elder Scrolls V:Skyrim

NaraYan

Iskusan
Poruka
6.286
Ma... bez 68768187 modova Skajrim je šit, a ionako nije posebno zanimljiv, brzo smara i i dalje ima mnogo prostora za exploit.
Do 20 i kusur levela mož da one/two shoot protivnike kad namunjiš smithing i enchanting.
A druga stvar, naviko sam u TES da skačem i šljuskam, ovo kretanje u Skyrimu je retardirano do debilnosti, ne možeš da skačeš i makljaš/kastaš pa to je bre mogo još SuperMario...
A da ne pominjem konzolaške boljke i idiotski interfejs... uštogljene/idiotske stanovnike, izbori bez posledica, nikakav loot...

No, najgore od svega je što su izbacili kraftanje spelova, to je bio najčarobniji deo TESa.
Ovako, u celoj igri imaš petnaestak spelova i ćao.
Kako li sam izdržao do 40 i nekog lvla ne znam ni sam, igrao kao hibrid magic-one hand-heavy armour.
Sve u svemu 6/10, dovoljno da ne padne ali ništa posebno, moglo je to mnoooogoo bolje.

markons82

Elita
Poruka
16.079
Skyrim- jos jedan mass media project za neoprane mase. Igra totalno banalizovana,prelaka,plitka i nadsve retardirana (level scaling za pocetak).

Kamo srece da lvl scaling radi kako treba, npr u Oblivionu je fantastican pa kada si lvl20 imas osecaj da je i protivnik lvl20+ a ovde sam na lvl38 jednim udarcem ubijao zmajeve i ostala cuda a za glavnog mi je trebalo 4sekunde!!!!!

Bratislav_90

Iskusan
Poruka
5.523
Kamo srece da lvl scaling radi kako treba, npr u Oblivionu je fantastican pa kada si lvl20 imas osecaj da je i protivnik lvl20+ a ovde sam na lvl38 jednim udarcem ubijao zmajeve i ostala cuda a za glavnog mi je trebalo 4sekunde!!!!!

to jeste tacno igra je svedena na najlaksi moguci nivo,pogotovu jer je prelako syebati sistem sa enchantingom i blacksmitingom. Ali me sama ideja da se svet vrti oko tebe i tvog nivoa toliko revoltirajuce glupa da odbijam da igram igru koja me tretira kao da sam dete od 10 godina... Msm takve su igre danas generalno napravljene za debile... Bas sam sada skoro gledao neke starije igre i covek se stvarno zapita da li mogu jos vise banalizovati igre.

akutasame94

Iskusan
Banovan
Poruka
5.566
Oblivion?!

Možda zato što nisi igrao Planesape, Gothic, NWN, KotOR, Baldure...
Oblivion nije loš, tek nešto iznad proseka a u odnosu na ove gorenavedene - srpska liga. :)

Ajde ne lupaj....

Gothic meni jeste najbolji, ali Oblivion je jednako dobar... Potpuna nelinearnost...

A nijedna igra nije kao Baldur, a bogami ni Planesape.... NWN je dobar, ali ne toliko...

Od novijih RPG igara po meni se izdvaja Skyrim i Dragon Age....

akutasame94

Iskusan
Banovan
Poruka
5.566
Ti ni ne znaš šta je "Planesape" jer ja napravih slovnu grešku, pojeo sam slovo, al ti ponavljaš da je to Planesape :lol:

Ok, ok... čuj... NWN ne toliko dobar...

promasio sam slovo jer sam kopirao da ne kucam nisam ni provalio da fali slovo... Odigrao sam vise RPG igara nego sto ti mozes da zamislis...

NWN je dobar ali meni se ne dopada koliko i Baldur's Gate.... Icewind Dale mi je takodje bolji od NWN...

NaraYan

Iskusan
Poruka
6.286
Da da, sigurno te mrzelo da kucaš jednu reč, gejmeru.

Najbolji RPG novijih vremena jeste Dragon Age Origins!
Dobar je skroz DA:O, ja sam ga vala dva puta kopletno odigrao :)

to jeste tacno igra je svedena na najlaksi moguci nivo,pogotovu jer je prelako syebati sistem sa enchantingom i blacksmitingom. Ali me sama ideja da se svet vrti oko tebe i tvog nivoa toliko revoltirajuce glupa da odbijam da igram igru koja me tretira kao da sam dete od 10 godina... Msm takve su igre danas generalno napravljene za debile... Bas sam sada skoro gledao neke starije igre i covek se stvarno zapita da li mogu jos vise banalizovati igre.

Mogu dragi Bratislave i to je posledica konzolaškog zatupljivanja, niš drugo tzv konzolitis, dok god je toga tako portovane igre na PC neće biti dobre.
Radi se o tome što je igra prilagođena nečemu čemu ne bi trebalo da bude, takva stvar nikada ili ekstremno retko može biti dobra.

Meni stvarno nikako ne ide u glavu kako su uspeli da 2011. godine naprave lika koji skače a ne može u skoku da uradi ništa. Aj da nije bilo do sad u TESu...
Skyrim je vizuelno najbolji TES ali je tek na trećem mjestu franšize, nisam verovao da će biti gori od Obliviona...

Lingua Latina

Obećava
Poruka
98
Pričajte vi šta hoćete Elder Scrolls III: Morrowind je najbolja igra. To su zadaci, to je priča, to su velike kuće i gildi, a ne ovo dođeš rokneš vratiš se i kraj. Ponovo sam kao i za Oblivion morao da lečim komplekse propale igre na Morovindu od ovog Skajrima.

akutasame94

Iskusan
Banovan
Poruka
5.566
Pričajte vi šta hoćete Elder Scrolls III: Morrowind je najbolja igra. To su zadaci, to je priča, to su velike kuće i gildi, a ne ovo dođeš rokneš vratiš se i kraj. Ponovo sam kao i za Oblivion morao da lečim komplekse propale igre na Morovindu od ovog Skajrima.

Oblivion je dobar koliko i Morrowind po meni.. Skyrim s druge strane jeste dobar, ali mi se ne dopadaju sve one promene...

Iz istog razloga mi se nije dopao Gothic 4 iako Gothic serijal obozavam...

Sad igram Dragon Age 2, nije kao prvi deo ali je dobar... A skida mi se Baldur's Gate, mora se ponovo odigrati...

Bratislav_90

Iskusan
Poruka
5.523
Oblivion je dobar koliko i Morrowind po meni.. Skyrim s druge strane jeste dobar, ali mi se ne dopadaju sve one promene...

Iz istog razloga mi se nije dopao Gothic 4 iako Gothic serijal obozavam...

Sad igram Dragon Age 2, nije kao prvi deo ali je dobar... A skida mi se Baldur's Gate, mora se ponovo odigrati...

Salis se nadam se...? Ili mislis na oblivion+1000 modova da ga ucine igrivim

fortyfiver

Primećen član
Poruka
777
Eh ovako,imao sam nedavno prilike da isprobam planescape,divine divinity i baldurs gate znaci to je totalno drugi smek,to se ne moze opisati :) jedno 50x bolji od npr. Gothica 3 i njemu slicnih koji su smorili za 2 nedelje a sto se tice vase rasprave za Oblivion nisam ni trebao da pisem x),ali eto sta je tu je Oblivion je po meni vrhunsko rpg ostvarenje ali se ne moze uporedjivati sa Planescape-om ipak shvatate sta hocu da kazem,igrao sam ga jedno 3 meseca cak i tada je bilo ne zavrsenih questova itd exploration nevidjeno zanimljiv itd i kada bi napravili expanziju za Skyrim Cyrodil bilo bi extra ali shvatam da bi onda to bio masivni poduhvat skoro kao pravljenje cele igre ponovo i to bi to onda dodalo jedan novi ukus igrici :).

akutasame94

Iskusan
Banovan
Poruka
5.566
Eh ovako,imao sam nedavno prilike da isprobam planescape,divine divinity i baldurs gate znaci to je totalno drugi smek,to se ne moze opisati :) jedno 50x bolji od npr. Gothica 3 i njemu slicnih koji su smorili za 2 nedelje a sto se tice vase rasprave za Oblivion nisam ni trebao da pisem x),ali eto sta je tu je Oblivion je po meni vrhunsko rpg ostvarenje ali se ne moze uporedjivati sa Planescape-om ipak shvatate sta hocu da kazem,igrao sam ga jedno 3 meseca cak i tada je bilo ne zavrsenih questova itd exploration nevidjeno zanimljiv itd i kada bi napravili expanziju za Skyrim Cyrodil bilo bi extra ali shvatam da bi onda to bio masivni poduhvat skoro kao pravljenje cele igre ponovo i to bi to onda dodalo jedan novi ukus igrici :).

A vidis koliko su stare igre bolje... :)

Meni je mnoooogooo dugo trebalo da ih odigram sve.

Inace nije ti los ni Divinity 2: Ego Draconis... Nije kao prvi deo, ali svakako ima svoj smek i zanimljiv je.

Sto se tice Gothica, meni je bio zabavan od pocetka do kraja, s tim da na kraju imas tri razlicita izbora. Na kraju ispadne da Xardas i nije toliko los XD

Gothic je i izuzetno tezak i nemas kao u Elder Scrolls pointer koji ti pokazuje gde da ides.

E da i ako nisi igrao, obavezno da odigras Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, igra je neverovatna, pravo mali dragulj u svetu igara.

Takodje odigraj Hard To Be A God, igra kao igra nije nesto savrseno, ali je prica jako zanimljiva (zasnovana po prici nekog Rusa), naravno dok nisu dosli do kraja i usrali je. Inace dobila je dosta visoke ocene u Svetu Kompjutera i slicnim casopisima.

doc.smash

Domaćin
Poruka
4.205
Moje zapazanje nakon nedelju dana intezivnog igranja...
Krajnja ocena je 6 od 10.
Vidi se da je dosta ulozenu u samu igru.Kontrole su dobro prilagodjene,grafika mozda nije vrh vrha kao sto je bila kod Obliviona tada,ali je sasvim korektna,lepa,puna raznih detalja i ispunjena bojama.Svaki kutak igre,od hladnih,paucinom ogrnutih tamnica do toplih krcmi sa ljudima koji se okupljaju oko vatre i trubadurima koji po zelji igraca sviraju melodije( o kvalitetu pevanja necu komentarisati,trebali su da unajme onog koji svira harfu iz Asteriksa :lol: ) ukazuje na jedan bogat svet,kome je posveceno dosta paznje.Tu su i knjige,u kojima se moze naci i do 30 stranica nekog teksta.Lore sveta u kome se odigrava radnja Skyrima je uradjen poput dela nekog pisca epske fantastike.Za razliku od prethodne igre,konacno protivnicima ne raste level kao sto i samom igracu,sto je kvarilo utisak u Oblivionu.
Tu dolazimo do ogromnih problema.Na pocetku je jako tesko snaci se u obilju podataka.Ako pratite samo glavni quest,nece vam biti jasno ko koga placa.Sama borba je cudna,na pocetku odaje pozitivan utisak,kasnije postaje jako zamorna,sa tim pomeranjem kamere u prvom licu.Borba postaje uzasno smorena kada napadne vise protivnika,a ne zabavna.Nelogicno je to sto se sa konja ne moze napadati,pored toga,sami konji se vuku ko prebijene macke,moja baba bi prosla poput Useina Bolta pokraj njega.Tu je i najgora stvar-a to je katastrofalni konzolaski inventar.Bolnije snalazanje od ovoga je teze postici.Onaj sistem iz Morowinda je mnogo udobniji,a i to je svojevremeno bilo popljuvano.Sa kursorom je nemoguce nesto detektovati.Stvari su poredjane po abecednom redu u uskim redovima sa nazivom,i potrebno je dosta vremena da bi se doslo do izabranog itema.Cudi odstustvo hotkey-a .Jedini nacin da se olaksa pristup oruziju ili magijama jeste da se stave u Favorites listu,koja se aktivira sa tasterom F, i istu tu listu muci problem kao i gornji inventar ako ubacite vise od 7,8 stvari.Tu je cudan nacin levelovanja,koji je vizuelno atraktivan,ali jako rogobatan.Izgleda da su probali da uvedu sistem iz Fallouta,ali ne funkcionise najbolje.Tu je i apsurd da ako obicnom ljudskom protivniku zabijete punu zategnutu strelu u facu ,on ne umire,nego se isto gleda detekcija udarca,bez obzira da li je udarena glava ili noga.Na kraju,izbor magija je drasticno smanjen u odnosu na Oblivion,ali dragon shoutov-i donekle spasavaju stvar u tom polju.Zmajevi,koju su glavna novina i pocetni izvor odusevljanja u igri,kasnije postaju jako zamorni( skoro svaki put kad se fast-forwardujete negde,iskoci zmaj),posto bitke protiv njih postaju jednolicne.
Igra je imala potencijala da bude najbolji RPG do sada,ali sve je to upropasceno monotonom borbom,nedostatkom detekcije kolizije i najvise zbog katastrofalnog inventara,Sve to je nateralo pocetno odusevljenje kod mene da splasne posle 3 dana.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.