EKV

U suštini, opcija nije ponuđena nikome. :confused: Ni nama koji pišemo na ovoj temi, opcija nije nigde servirana, televizijski eksponirana, predočena, kako god. :confused:
Kako onda ipak neki znaju ko je Milan M., a neki slušaju npr. Viki, jer nemaju opciju? :confused:

Mislim da dominacija tih određenih izvođača na TV-u uopšte nije razlog niti opravdanje za aktuelnu kulturološku situaciju. :confused: Neki ljudi ipak pronađu put do dobrih stvari, neki se izgube u opšteprisutnom neukusu... Ali, to onda znači da je stvar ipak do individue. :neutral: Šteta je samo što onima koji imaju ukusa, put do onog što predstavlja ukus nije lakši. Već moraju silno da kopaju, traže i "blamiraju" se priznavši pred drugima šta vole da čuju. :roll: Šteta je što izvođači koji su sinonim za ukus nisu zastupljeniji. Ali to što nisu non - stop na TV-u, ne znači da ne mogu biti otkriveni. Već na ovom forumu, npr., više je tema o svim tim drugim izvođačima, nego o Viki, Miki, i ostalima.


:super::ok:
 
Ne mislim na bukvalno serviranje i nametanje ukusa... Vise mislim na propagiranje umetnosti uopste... Ako ti detetu u osnovnoj skoli ne ponudis vise opcija i ukazes mu da postoji i pozoriste i opera i muzej, i sta je to interesantno u svemu tome, i da postoji muzika koja je kvalitetna iz tog i tog razloga, objasnis sta je umetnicki vredno i bacis ga na vise razlicitih strana, dok se samo ne pronadje u necemu, ono ce retko na sopstvenu inicijativu kopati po drugim opcijama...
Uvek polazim od svoje price, jer meni da nije bilo pozorista, hora, silnih sekcija u skoli u kojim sam se oprobavala, mozda bih i ja sad izlazila po fensi klubovima i prijavljivala se za Zvezde Granda...
Budimo realni, niko se nije naucen rodio i sa izgradjenim muzickim ukusom, svi smo uz nekoga poceli, od nekoga culi za neki bend ili pravac, pa tragali dalje...
Danas vecina nema od koga da cuje drugi zvuk sem turbo-folka, jer prvo u sopstvenoj kuci slusaju isti taj turbo-folk, a onda se krecu u krugovima u kom je zastupljen isti zvuk i tako se samo utope u vecinu... Nije svima muzika najveca ljubav, pa da im je glavno pitanje za koji ce se pravac opredeliti, vec se samo stope sa okolinom ne razmisljajuci mnogo o tome... Problem je samo sto malo njih shvata koja je vaspitna uloga iste te muzike, ali to je vec druga tema...

Mislim da je generalno veliki problem u kucnom i skolskom vaspitanju, uz neizbezan medijski momenat... Upravo mediji su ti koji diktiraju pravila, a njih pokrece novac i tako u zacarani krug...
Najmanje sto svako od nas moze da ucini, jeste da utice na svoju okolinu, zato se trudim da nikad ne budem umorna da nekome iznova objasnjavam sta je to EKV i sve sto ide u paketu... Toliko mogu jos da ucinim, kad vec nisam zadovoljna ovim sistemom...
 
Skroz sam otisla od odgovora koji sam imala na umu, ali mrzi me da sad ponovo pisem :)
Samo smatram da ima tu jos nekih bitnih faktora koji odredjuju muzicki ukus nacije, nije sve stvar individue... Samo bi se neke stvari morale iz korena menjati, ali to vec nije u mojoj moci... ;)
 
Kad bi to prebacio na dr Zorana Đinđića (o čijem pragmatičnom delovanju sam radio maturski rad 2007. godine) ja sam opet govorio ne smao o čoveku koji je bio doktor filozofije i premijer republike Srbije već i o čoveku koji je radio na tome da se afirmiše sistem vrednosti iza kog je on stajao.

Da samo sa borinim sepsama bi se moralo dobro paziti, ja delim njegov period rada pre respada i posle raspada. Pošto je čovek totalno puk'o za u toku rata pa je i napravio pesmu sa onim fašistom bajom malim knindžom (
) i ostale njegove bljuvotine koje je izdao u poslednjih 10 do 15 godina.
Uz to je on pravi primer širenja mržnje,a to je radio i u ono vreme kada su Milan, Gile, Cane i ostali napravili "Rimtutituki"!!!!!!


Boze koliko gluposti na jednom mestu...:klap:
 
Ne mislim na bukvalno serviranje i nametanje ukusa... Vise mislim na propagiranje umetnosti uopste... Ako ti detetu u osnovnoj skoli ne ponudis vise opcija i ukazes mu da postoji i pozoriste i opera i muzej, i sta je to interesantno u svemu tome, i da postoji muzika koja je kvalitetna iz tog i tog razloga, objasnis sta je umetnicki vredno i bacis ga na vise razlicitih strana, dok se samo ne pronadje u necemu, ono ce retko na sopstvenu inicijativu kopati po drugim opcijama...
Uvek polazim od svoje price, jer meni da nije bilo pozorista, hora, silnih sekcija u skoli u kojim sam se oprobavala, mozda bih i ja sad izlazila po fensi klubovima i prijavljivala se za Zvezde Granda...
Budimo realni, niko se nije naucen rodio i sa izgradjenim muzickim ukusom, svi smo uz nekoga poceli, od nekoga culi za neki bend ili pravac, pa tragali dalje...
Danas vecina nema od koga da cuje drugi zvuk sem turbo-folka, jer prvo u sopstvenoj kuci slusaju isti taj turbo-folk, a onda se krecu u krugovima u kom je zastupljen isti zvuk i tako se samo utope u vecinu... Nije svima muzika najveca ljubav, pa da im je glavno pitanje za koji ce se pravac opredeliti, vec se samo stope sa okolinom ne razmisljajuci mnogo o tome... Problem je samo sto malo njih shvata koja je vaspitna uloga iste te muzike, ali to je vec druga tema...

Mislim da je generalno veliki problem u kucnom i skolskom vaspitanju, uz neizbezan medijski momenat... Upravo mediji su ti koji diktiraju pravila, a njih pokrece novac i tako u zacarani krug...
Najmanje sto svako od nas moze da ucini, jeste da utice na svoju okolinu, zato se trudim da nikad ne budem umorna da nekome iznova objasnjavam sta je to EKV i sve sto ide u paketu... Toliko mogu jos da ucinim, kad vec nisam zadovoljna ovim sistemom...

:klap:
 
Ako ti detetu u osnovnoj skoli ne ponudis vise opcija i ukazes mu da postoji i pozoriste i opera i muzej, i sta je to interesantno u svemu tome, i da postoji muzika koja je kvalitetna iz tog i tog razloga, objasnis sta je umetnicki vredno i bacis ga na vise razlicitih strana, dok se samo ne pronadje u necemu, ono ce retko na sopstvenu inicijativu kopati po drugim opcijama...

Sa ovim boldovanim se ne bih složila. :confused: U nekoj deci prosto postoji crv radoznalosti, u nekoj ne. :neutral: U ljudima uopšte. Svi smo različitih potreba, želja, aspiracija, interesovanja... Da nije tako, svi bismo bili doktori nauka vrhunskog ukusa i smisla za kvalitet i umetnost.

Neki klinci/mladi idu na koncerte da bi se malo "prognječili" i "išutali" u gomili :neutral:, neki jer ih stvarno interesuje konkretan izvođač. Neki klinac ili mlad čovek celu godinu čeka da određeni izvođač dođe u njegov grad, i štedi pare za to, a neki drugi ide na sve live svirke i koncerte redom, jer mu je važno s kim je, a ne gde je. :neutral:

Danas je sve generalno drugačije no nekad. Na planetarnom nivou. :neutral: Od toga da je pismo zamenio e-mail, pa nadalje... Nekadašnja muzika se prosto više nikad neće proizvesti. Više ne znamo to da proizvedemo. Tempo života je drugačiji, navike, stil, ciljevi... I u skladu sa tim, većina mladih i ljudi uopšte, ima pre potrebu da se uz nešto "opusti", da se negde "provede", "proveseli"... Prilično je iskorenjena potreba za udubljivanjem u nešto, i uopšte, za bavljenjem (duboko)umnim stvarima, umetnošću... Danas na prste možeš da izbrojiš ljude koje još uvek emotivno uzbuđuje traganje za vinilom, npr. Muzika se danas skida na kilo. Sa premium accountom. Izražava u kilobajtima. Čuva na hardu. Izrezuje. Narezuje. :neutral:

Dok sam bila kod učiteljice npr., ona nas je svaki čas vodila na lutkarske predstave, u muzeje i na slična mesta. Većine dece je, ipak, zevala, kikotala se i gađala papirićima. :neutral: Na isti način su se ponašala i u VIII razredu. I većina te nekadašnje dece danas, ipak, sluša muziku koja je aktuelno najpopularnija. I pored svog pozitivnog uticaja. A vidiš, za razliku od tih "zevača", tebi i meni je to pozorište već tad bilo zanimljivo.

jer meni da nije bilo pozorista, hora, silnih sekcija u skoli u kojim sam se oprobavala, mozda bih i ja sad izlazila po fensi klubovima i prijavljivala se za Zvezde Granda...

Sumnjam.

Budimo realni, niko se nije naucen rodio i sa izgradjenim muzickim ukusom, svi smo uz nekoga poceli, od nekoga culi za neki bend ili pravac, pa tragali dalje...

Naravno. Niko se nije naučen rodio.
I naravno, nije sve do individue. Ali, veliki deo, jeste.
Evo npr., pade mi na pamet Bree Hodge iz Očajnih domaćica. Ako je iko vaspitavao svoju decu - ona je. Ako je iko nastojao da svoju decu formira najbolje moguće - ona je. Ako je iko nastojao da svojoj deci ukaže na prave vrednosti - ona je. A njena deca na kraju ispadoše najveći tirani i najgora od sve dece. :neutral: Sve dok nisu sazreli, pa sami shvatili neke stvari. Više na to hoću da ukažem. Da pozitivan uticaj kao takav, neće doprineti ničemu, ako ne postoji sluh za taj uticaj. Ako ne postoji potreba za dobrim. Ako dobro ne ispunjava. Danas, planetarno, ne postoji omasovljen sluh za dobre stvari. Ni u inostranstvu generalno, muzika više nije kakvom je nekad bila. Ne samo u nas. Nekad je muzičar mogao da izda ploču i napravi bum i odmah po izlasku te ploče, bar 5 koncerata. Danas ne može. Nema mesta za tako nešto. Danas je i muzika i umetnost uopšte, šou biz. Ali, prosto, tako je. Ne možemo kontra vetrenjača. Niti možemo nazad u 80e. :neutral:

Ja recimo, imam prijatelja koji slušaju kvalitetnu muziku, ali nisu zainteresovani da otkrivaju nove izvođače, tj. one za koje nisu do sad čuli. Prosto ih mrzi. Znam i ljudi koji slušaju muziku koju ja ne mogu ni da nazovem tako, i ne interesuje ih jednostavno da se tu "zamlaćuju" sa nekim dubokomislenim tekstovima, jazz tonovima, magijom klavijatura... To je bit. Ko hoće - naći će i otkriti. Ko neće - neće. Mora postojati potreba i radoznalost u pojedincu.

Najmanje sto svako od nas moze da ucini, jeste da utice na svoju okolinu

Bog te, mini sekta. :cool: Šalim se. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa, slazem se, vecina nije zaintresovana za kopanje i istrazivanje. . .I kako ja mogu da pomognem nekom, ako mu kazem da je Milan svirao u Ekatarini i da je to jedan bend koji je imao poseban zvuk....verujte mi, imam iskustva u tome. Ne vredi.
Evo, ja sam npr. EKV pocela da slusam kada sam, pre jedno tri godine, ugledala njihov poster u Huperu i ne znam. . . izgledali su mi u isto vreme cudno i zanimljivo, htela sam da ih poslusam i tako je sve pocelo:)
 
justyce4ever i Night.Whisperer., malcice sam iznenadjena tim porazavajucim procentom. Sto kaze Night.Whisperer., odbijam da shvatim da neko toliko ne zna. Mogu da razumem da je neko preslusao album ili dva i da im se ne svidjaju, ali da neko nikad nije ni cuo za EKV (ili Haustor, Azru i sl.) - e to mi je vec... Pa to je ipak deo necega sto se zove opsta informisanost, opsta kultura. Al' dobro, zna se gde je kultura u ovoj zemlji kad najveci hit govori o pravljenju sina pod svetlima kazina. (Dobro, ne znam (hvala bogu) da li je bas to najveci hit, ali ta pesma je par puta pustena u busu kad sam se vracala kuci. :) Glasovne (ne)mogucnosti osobe koja to mekece... pardon, peva... ostavicu za neku drugu priliku.)

Složio bih se sa kompletnim tvojim postom.
Opšta informisanost je nešto što danas više i nije toliko zastupljeno među mlađim ljudima... Nekad ljudi koje uvažavam me jednostavno iznenade svojim izjavama.
O drugim ljudima i mlađima od mene ne želim ni da pričam. Jako su neinformisani,nezainteresovani za bilo šta. Ne moraš da voliš,ali kad ti pomenem EKV ne moraš da bleneš u mene kao tele. :thumbdown:

A ko ti je taj?
Pa Milan Mladenovic.
Hm,jer to neki pevac?

Vise se i ne trudim da se upustam u pricu oko toga, jer, sto ti kazes, bitniji su Viki , Miki i Stoja. :thumbdown:

Da,uobičajan dijalog.
A ko su ti tiii ? Šta bre oni sviraju?
I tako.. skoro uvek.
Kao što kaže moj profesor : odmah bi osetio prosvetiteljski svrabež da vam otvorim oči i krenuo bih da vam sa misionarskim žarom objašnjavam kako ste u krivu, sve verujući da ste prosto živeli u neznanju, da nije imao ko da vam rastumači... ali više ne.
Nemam ni volje.
Bitno je da je Mile Kitić jači nego ikad! :super:
To je tako full i to .. kako god. :roll:
 
Kako se to ti boriš protiv vrednosnog sistema 90-ih? :confused: :confused: Da ti nisi neki revolucionar za kog ne znamo? :)



A sad je vreme nacizma, pa da pripazim? :confused: Već je on meni naveo primer! Oh, Bože. :lol: :cool:

Pljuckam sa visine? :lol: Jel ti to počinješ sa nekim svađanjem, ili mi se priviđa? :think:

Kako god... Ako mi je išta nedopadljivo, onda je to ona. :D Ostrašćenost. Prisutna u tvom pisanju. Tako da, ipak, ostajem pri pljuckanju. :cool:

I apropo, vidim da te podstakoh na višednevno razmišljanje i elaboriranje argumenata, istorije i statističkih podataka. :)

P. S. Nisam neutralna jer nemam hrabrosti da pljunem. Ne vidim tome svrhu, niti imam vremena za ostrašćene rasprave bez konca. ;)

Na tvoje prvo pitanje sam ti već dao odgovor u prethodnom komentaru i nalazi se u zagradi, stoga ga još jednom pročitaj. Molim te.

Danas sam razgovarao sa šefom novosadske kancelarije Helsinškog odbor za ljudska prava o stanju u državi i potvrdio je tu moju konstataciju koju sam naveo u prethodnom komentaru. Takođe su to potvrdili novinari Dinko Gruhonjić (prof. kod tebe na FAXu- predaje na 1. i 3. godini Medijskih studija) i Teofil Pančić kolumnista vremena. (pričali smo o stanju unutar države pa smo došli do tog zaključka)

Ne, ne počinjem. Opet te pozivam da pročitaš sve primere koje sam naveo i dovedi ih u kontekst sa pljuckanjem sa visine, a ako ni onda ne bude vredelo nacrtaću (nije mi teško :lol:).

Kako god... Ako mi je išta nedopadljivo, onda je to ona. :D Ostrašćenost. Prisutna u tvom pisanju. Tako da, ipak, ostajem pri pljuckanju. :cool:

Nije mi jasno zbog čega moje pisanje iz glave, a energiom iz srca nazivaš "ostrašćenim"? Stoga mi je veoma drago da se oseti da sa punim žarom pišem moje komentare ;), možda se u prvom trenutku pogrešno imenuju ali OK ;).

Usput nije višednevno razmišljanje već trenutna inspiracija u nemogućnosti dolaska sna ;), a
( Cogito ergo sum) mislim dakle postojim
reče Dekart iz čijeg je empirizma kroz dalje tokove istorije proizašao pragmatizam.

P. S. Nisam neutralna jer nemam hrabrosti da pljunem. Ne vidim tome svrhu, niti imam vremena za ostrašćene rasprave bez konca. ;)

Ja uopšte nemam ostrašćenost prema tebi, već nudim racionalne odgovore na stavove debelog i kucane ih žarom iz srca.

Konkretno mislim na ove stavove (i mnoge druge), ali hajde da se zadržimo na delu EKVa:

* Treba da se čisti govori o, je li, heroinu;
* Vrt i stihovi: „Samo rade i samo beže i sve im je teže“ o sve većoj potrebi narkomana za heroinom;
* Kad krenem ka je njena pesma o sastanku s dilerom;
* Radostan dan je Milanova pesma u kojoj on kaže kako je lepo biti čist;
* Aut govori o devojci koja pod dejstvom heroina hoda kroz grad i misli da je najpametnija;
* Jesen je dolazak kriziranja;
* Oči boje meda preko stiha: „The torture never stop“ govore o teškom životu pod heroinom; „Ja sam dečak iz vode“ objašnjava narkomana koji krizira i kupa se u znoju; „Imam trag pod levom miškom“ poslednji ubod heroinske igle;
* Zaboravi ovaj grad o otuđenju narkomana;
* Tattoo o skrivanju od spoljnog sveta u momentima krize;
* Hodaj je o heroinskoj sluđenosti;
* Ruke o delovima tela koje narkoman uvek krije;
* „Beli hodnik i beli sto“ iz Modro i zeleno su heroin, a ruke iz stiha te pesme: „Pleteš ruke od morskih trava“ su vene;
* To sam ja o heroinu kom se uvek oprašta;
* „Koža i čelik“ iz Olovnih godina jasno o čemu;
* kao i I`ve always loved you;
* nema potrebe objašnjavati Ti si sav moj bol („Svetla se pale, tinja želja u tebi“, kaže Magi, „govori da je droga počela da deluje“);
* za Kao da je bilo nekad kaže da je u pitanju „umor koji se javlja od višenedeljnog drogiranja“;
* a u Umoru, naravno, nije reč o klasičnom umoru;
* za Novac u rukama Magi kaže da EKV „takvih pesama ima malo i u njima droga nije u prvom planu“;
* zato je tu već Stvaran svet oko mene, koji „najbolje opisuje našu situaciju“. „Pušten s lanca i lakši od vode“ je slika slobode bez heroina, „zatvaram oči, gledam unutra“ govori da kreće stondiranje;
* za Sobu Margita kaže, a Ilić zapisuje, da slika: „U praznoj sobi nema vrata i tragovi zuba na prstima“ opisuje organizam kome je potreban heroin;
* „Pojeli svako zrno i ispili sve do kapi“ u Iznad grada znači da smo svu drogu uneli u organizam, „suve usne su stanje izbezumljenosti neposredno posle uzimanja droge, jedra su malje na grudima, što znači da sedimo pogureni duvamo“;
* za Srce je Milana inspirisala Margitina izjava da se više neće drogirati;
* „Zamoliću sunce da otopi ljubav“ u pesmi Sinhro označava sveću ispod kašike koja topi heroin;
* Nisam mislio na to je Margitina pesma, a „gledam tamnu vodu jezera, pesak na dnu“ je heroin smešten u kašiku;
* za Samo par godina za nas kaže da govori o kraju EKV-a, a da su kritičarske interpretacije o pesmi kao preteči ratova smešne, „igračke“ su igle, „sve one igre na sreću“ je uzimanje heroina, „da li znaš kako želim da te nađem, da li znam šta trebam da znam“ po Margiti simbolizuje želju za znate već čim;
* Amerika govori o zemlji koja kontroliše kompletan protok droge, „i gore i dole i levo i desno u meni“ opisuje ubode iglom;
* „Neću da kopam po đubrištu sreće, ne bih da zaprljam ruke“ u Dum dum „predstavlja heorin i krv posle uzimanja opijata“;
* „Ljubav si prodala za kratko vreme“ u pesmi Hladan govori o kratkom trajanju fiksa;
* „Bolje da nisam saznao“ u Odgovoru o danu kad VD odlazi lekaru i saznaje da je HIV pozitivan, a nastavak bolesti i dolazak smrti je: „Seti se s kim si seti se gde“ u Just Let Me Play…

Itd...

Izvor sam naveo još onda kad si me pitala što za ilića koristim nadimak debeli, a navešću ga opet http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7111 .

Kako se to ti boriš protiv vrednosnog sistema 90-ih? Da ti nisi neki revolucionar za kog ne znamo?

Polako, strpi se. Tek se penjem uz merdevine, a videću da li ću se popeti. Naravno, penjem se veoma oprezno pošto pazim da ne padnem na nos i da ne tresnem glavom o patos.

Što se tiče manje revolucije nju sam već napravio baš te 2007. pošto su mi razredna i direktor zabranjivali da radim maturski iz filozofije o dr Zoranu Đinđiću koji je bio doktor filozofije. Rizikovao sam da me izbace iz škole ali na kraju mi se borba isplatila, a u toj borbi sam stekao prave prijatelje koji mi pomažu u daljem radu. Usput i dr Zoran Đinđić je izdao četiri knjige i uradio je veoma veliki broj prevoda, 10 godina se borio protiv miloševića pa je postao premijer, ali ni tad ga većina javnosti nije smatrala revolucionarem, ali to ga nije sprečilo da radi na sprovođenju reformi. Većina je tek 12.03.2003. shvatila da je dr Zoran Đinđić bio revolucionar, a to je ona "fina i tiha većina" (taj termin se upotrebljava u medijima) koja "pljucka" sa visine jer ne želi da "pljuje" iako je to njen stav ali nema hrabrosti da ga iznese.
 
Poslednja izmena:
@ekv_ns_m, jeste, dobro kažeš. Stvarno, baš treba imati petlju, pa na forumu izneti svoje mišljenje. Fakat, nije svejedno. Svi smo licem u lice, može tu svašta da se desi.

Živ bio! :bye:
 
Boze koliko gluposti na jednom mestu...:klap:

Ako je za tebe glupost to što su se Milan Mladenović i dr Zoran Đinđić borili protiv rata i zaostavštine (obrati pažnju na taj gornji citat) i na poslednju boldiranu rečenicu. Uostalom, pesma "Treba da se čisti" govori o uvođenju reda kao u svoj lični život tako i o uvođenju reda u društvu,a o tome je govorio i dr Zoran Đinđić.

Ti što je bora radio nisu budalaštine (suviše je blago to nazvati tako) i zato sam to naveo kao primer onoga protiv čega se treba boriti, to je pravi turbo-folk,a turbo-folk je ravan sa fašizmom.

Ako te zanima moj kompletan stav o bori pročitaj ga na ovom linku ( http://www.myexit.org/node/59448 ) .
 
@ekv_ns_m, jeste, dobro kažeš. Stvarno, baš treba imati petlju, pa na forumu izneti svoje mišljenje. Fakat, nije svejedno. Svi smo licem u lice, može tu svašta da se desi.

Živ bio! :bye:

To što iznesem na forumu kažem i u lice, zato nemam puno prijatelja ali imam prave prijatelje ;) . Nemoj da brineš !!!!!
Samo čekam da dođe debeli sa svojom promociom u NS, imam već spremna pitanja za njega, a forum služi za sučeljavanje stavova ako se ne varam (ili ga pogrešno doživljavam kad ga gledam kao modernu Agoru). Takođe, ovde na forumu ljudi mogu da pročitaju moje stavove koje svakako iznosim i kad govorim licem u lice, a nisam siguran da bi to mogli da učine samo ako iznesem stav u jednom lokalnom mestašcetu (meni veoma dragom) Novom Sadu ;) .

Nego, slažeš li se sa konstatacijama debelog koje sam naveo? Ja se ne slažem to već znaš ;) .

P.S. Nadam se da ćemo se videti na nekoj od silnih svirki u NSu pa da ćemo lepo porazgovarati o svemu vezanom za EKV pa da ne dolazi više do ovakvih zabuna ;).
 
Poslednja izmena:
Samo čekam da dođe debeli sa svojom promociom u NS,

Ipak ti dečače ne znaš gde stoji i j. :mrgreen:

imam već spremna pitanja za njega

Biće napeto.

P.S. Nadam se da ćemo se videti na nekoj od silnih svirki u NSu pa da ćemo lepo porazgovarati o svemu vezanom za EKV pa da ne dolazi više do ovakvih zabuna ;).

Ako ćeš daviti kao i ovde, ne, nemoj mi prići ako me vidiš. :mrgreen:
 
Pljuckam sa visine? :lol: Jel ti to počinješ sa nekim svađanjem, ili mi se priviđa? :think:

Ako ćemo po Vuku Karadžiću onda nije "Jel" već je "Jer", ali nisam hteo odmah da reagujem iako sam imao na umu ali kad ti meni zameraš za gramatiku imam i ja gramatičke zamerke. Možeš da kažeš da je to vojvođanski dijalekt, ali on se tako izgovara ali se ne piše (to ti dođe izuzetak kao i moja greška) :mrgreen:

Ipak ti dečače ne znaš gde stoji i j. :mrgreen:



Biće napeto.



Ako ćeš daviti kao i ovde, ne, nemoj mi prići ako me vidiš. :mrgreen:

Nije cilj sam po sebi da bude napeto ;), cilj je da sukobim stavove direktno sa autorom.

Nemoj da brineš u izlascima ne debatujem baš toliko opširno ;). :mrgreen:

Naranvo, srema me bilo za "j" :rumenko:
 
Poslednja izmena:
Vi vec odoste i offtopic i predaleko...

No, Forma, slozicu se da dosta zavisi i od same licnosti, i postoji bitna razlika izmedju pojedinca sposobnog da misli i mase koja tone u sivilo...
Nece se prosla vremena vratiti, na nasu srecu, jer nisu bila tako zlatna, bar po nekim drugim pitanjima, ali ima i sada more talentovanih ljudi koji stvaraju, samo jos nije doslo njihovih 5 minuta...
Zelim da verujem da je muzika koja je trenutno aktuelna samo produkt generacija jednog vremena koje je velika crna mrlja i nista drugo, a i to ce smeniti jednog dana, jer kako kaze Heraklit "Dva puta ne mozes sici u istu reku, jer stalno nove vode nadolaze." Pa, sto bi rekao nas narod, "Iz njegovih usta u Bozje usi!" :)

@Forma...........Citat:jer meni da nije bilo pozorista, hora, silnih sekcija u skoli u kojim sam se oprobavala, mozda bih i ja sad izlazila po fensi klubovima i prijavljivala se za Zvezde Granda...
........Sumnjam.

Hehe, shvaticu ovo kao kompliment! :)

@Forma......Svi smo različitih potreba, želja, aspiracija, interesovanja... Da nije tako, svi bismo bili doktori nauka vrhunskog ukusa i smisla za kvalitet i umetnost.

Da, hvala Bogu! Svi smo razliciti i bilo bi ubitacno da nismo... Potrebni su nam i Ajnstajni i Karleuse, i kraljevi i dvorske lude, inace gde bi nam bio kraj sa svim tim pametnjakovicima...

Eto, nadjosmo se negde na po puta...:pivce:

Inace, pomenuste Mileta Kitica... Tog coveka na javno streljanje, ima pesmu koja se zove "Oci boje meda" i na istom albumu "Karavan"... strasno nesto!
 
Joj joj joj! Moracu da reagujem na poslednji post...

Ekv_ns_m, nije jer, nikako i ni u kom slucaju, ne ne ne...nego jel, tacnije je l', skraceno od je li... jer je veznik, ne, nikada upitna recca...
Uh, to su samo pravopisne zablude verovatno jos iz vremena kada nastavnica to nije razjasnila kako treba...
 
Inace, pomenuste Mileta Kitica... Tog coveka na javno streljanje, ima pesmu koja se zove "Oci boje meda" i na istom albumu "Karavan"... strasno nesto!

Čovek je lopov, a da je ovo zemlja sa normalnim pravnim sistemom danas bi bio na sudu. To što je on uradio u narodu se zove krađa. Za sad je počeo sa naslovima pa ako prođe neće me čuditi da na naredom "kompaktonom CDu" (malo da se sprdam) ubogalji i koju melodiju. Eto i tu se radi o sistemu vrednosti, turbo-folk je dirketnan produkt devedesetih.
 
@ekv_ns
Bori se! Protiv komunista i fasista i turbo folka i "90ih" i zlih korporacija i tamne strane sile...
I za sistem vrednosti se bori... i to... samo napred, izdrzi, izdrzi za sve nas!
 
Istina je da neki ljudi istrazuju, a neki jednostavno prihvataju ono sto im se servira, ali ipak mislim da najveci deo potice iz porodice. Moja majka nikada nije cula za EKV, za Haustor...a zivela je u Beogradu 80ih. Zasto? Zato sto slusa klasicnu muziku i tih 80ih je isla na konerte klasicne muzike i u operu, kao sto cini i danas. Ali zato se u nasoj kuci nikad nije gledao Grand show niti su se slusale Ceca, Mira i Indira. Moja tetka je slusala Doorse, Stonse..... Kad su sve moje drigarice jos u osnovnoj skoli isle po splavovima, meni to nije bilo dozvoljeno(ja sam htela da idem, ne zbog muzike, nego zato sto je to drustvo sa kojim sam odrasla, meni dragi ljudi). Hvala mami na toj zabrani.:) Tako se razvijao moj muzicki ukus. Malo i pod uticajem oca koji slusa najvise Azru. Mada, nije ni muzicki ukus i ukus uopste nesto sto je presudno kada je necija licnost u pitanju. Moja najdraza prijateljica iz detinjstva ima dvoje predivne, vaspitane dece, vaspitanije od dece mnogih intelektualaca, a slusa trubace. :neutral:

Cinjenica je da ne mozemo da se borimo protiv medija i vremena, ali isto tako ne treba da gledamo na to kao na nesto normalno, tako je kako je. Bilo bi lepo da se neke druge vrednosti namecu putem medija. A mediji i marketing su jako mocni. Jedna moja poznanica nikad nije cula za Neverne bebe, dok nisu snimili onu kompilaciju. Kad je pet puta videla spot za pesmu Tuzna pesma, trazila mi je njihov cd. Isto vazi i za Revisited(ne znam kako se pise, mrzi me da trazim). Dosta ljudi me je pitalo Ko su ovi? kad se isti pojavio.
 
Iako se bavim klasičnom muzikom,imao sam jednu kratku fazu sa17 godina kad sam slušao Joksimovića i sl......mnogo me blam kad se toga setim:rumenko:

A teže narodnjake nikad,jednostavno mi sluh ne dozvoljava,osećam neopisivo gađenje...
 
Uzecu licno naoruzanje
Odo' u grad da napravim sranje
Ima da smanjim brojno stanje
Kada upotrebim naoruzanje

Ako me popreko pogleda neko
Taj se zauvek gadno opek'o
Jos kad bi nesto o meni rek'o
Ne bih pucao, nego bih sek'o

Ako mi iko presece put
Umem da budem veoma ljut
Neka se ne nada nicem boljem
Ili da pucam, ili da koljem

Jer ja sam mlad, jak, i glup
A zivot dzabe - nimalo skup
Ja sam mlad, glup, i jak
Na obaracu veoma lak
 

Back
Top