EKV

slazem se sa Forma_Ideale.. u knjizi 'Magi zvezda koja vecno traje' stvarno nema nista sto do tada nismo znali. Pola knjige su komentari ljudi sa interneta u doba kad je magi umrla.
 
"...После свих преминула је клавијатуриста, Маргита Стефановић, чувена фатална ''Маги'', четврти члан групе. Девојка из добре куће, школовани пијаниста и свршени архитекта, за којом су чезнули многи младићи, а она је бирала, узимала и одбацивала кога је хтела. Била је позната по свом промискуитетном и блудном животу. Сећам се, док су били у пуном напону своје популарности, једна наша пријатељица је правила жур за своју славу и на тој несрећној ''слави'', коју данас никако не бих могао назвати тим именом, она је, са једним познатим и младим глумцем и певачем, починила срамно дело у дуплим улазним вратима стана. Чудно је како се тада није отворила земља да их обоје прогута и сам Светац са огњеним мачем, чији се спомен тога дана славио. Маргита је на крају толико пропала да је сва била отечена од наркотика, лекова и алкохола, скоро сви зуби су јој поиспадали, њена прелепа, дуга и тамна коса се проредила, тако да је постала права ругоба од које су сви, у тузи и непријатности, зазирали и бежали. У једном моменту је пре пар година успела мало да се тргне. Ставила је вештачке зубе и она поднадулост је донекле спласла. Но, како би започела разговор са неким, она виспрена и бистра интелектуалка, сада би нагло губила ток мисли и једноставно би залутала усред разговора не знајући где је стала. или би одједном почела да прича нешто потпуно неповезано са темом и тако стварала мучну ситуацију и себи и свом саговорнику. На крају је оболела и од епилепсије. Тешка трагедија... "

Degutantno do kraja. :neutral:
Žur, sramno delo, veštački zubi. O, Bože.

Na ovo sam naisla skoro...Kvalitet snimka nije dobar, ali mozda neko zna kako da ga poboljsa...

Magi,sahrana 21.09.2002.



RIP :(

I ovo mi je vrlo degutantno. :neutral:
Da je u pitanju neki "zvanični" snimak, ne bih imala ništa protiv.
Pretpostavljam da je ovo snimio telefonom i postavio onaj jedan dečko, koji, ko o čemu - o njoj i njima, preko svih granica i mere.

***

2m4rd77.jpg


91fpms.jpg
 
Degutantno do kraja. :neutral:
Žur, sramno delo, veštački zubi. O, Bože.



I ovo mi je vrlo degutantno. :neutral:
Da je u pitanju neki "zvanični" snimak, ne bih imala ništa protiv.
Pretpostavljam da je ovo snimio telefonom i postavio onaj jedan dečko, koji, ko o čemu - o njoj i njima, preko svih granica i mere.

Znam! Slazem se potpuno. Snimak je postavio jedan decko koji kaze da su njegovi puno pomagali Margiti par godina pred smrt; kaze da je jako bio blizak sa njom. Da li mislimo na istog lika? Ne onaj sto se dere kada kod pomenes Firchija?

Pozdrav
 
Dobar vam dan!

Pozdrav od još jednoga ljubitelja jedne od najboljih grupa na prostorima bivše Juge! :D
Ispregledao sam sve ove vaše stranice i baš mi je bilo zanimljivo.

Jedna od najomiljenijih mojih pjesama uopće:



Danas na Trgu videh decka u crnoj majici,sa prednje strane napisano ekv,i meni je vec tad bio ulepsan dan :D a onda se okrenuo i na ledjima sam mu videla Milanovu sliku iz perioda kad je ovaj kocnert bio.
 
Najgore što uopšte ne proživljavaju te pjesme, ne znaju ništa o onima koji su ih stvarali, ne znaju ništa o njihovim motivima, načinima stvaranja, značaju.
Bitno je samo da se dernja "ovaj krug sam smislio ovaj krug sam stvoriooo" bez metafizike, zamišljaš krug, skakućeš i pjevaš uz pjesmu.
Užas, sramota me je.
 
To me podseti, bila sam nedavno na nekoj čoban-rock svirci kao pratnja drugarici,
i hajde ono, igraću, da ne ispadne da se pravim fina i izigravam snoba, neće mi glava otpasti od malo zatupljivanja mozga.
Ali kad su opičili Krug nisam htela ni da se maknem ni da meknem,
samo sam posmatrala idiote kako skaču i kao "gube se",
pre bih na takvim mestima onda skakala uz šugavo dugme i sl.
oni su za to...
Još mi ova moja nesretnica dovikuje "šta ti je, pa ti voliš EKV", mrzelo me da objašnjavam,
jedva sam čekala da izjurim napolje...
A prva sam bila protiv onih "utripovanih" EKV fanova koji ih "božakaju",
ali ovo je dno dna, bilo bi smešno da nije... :neutral:
 
Najgore što uopšte ne proživljavaju te pjesme, ne znaju ništa o onima koji su ih stvarali, ne znaju ništa o njihovim motivima, načinima stvaranja, značaju.
Bitno je samo da se dernja "ovaj krug sam smislio ovaj krug sam stvoriooo" bez metafizike, zamišljaš krug, skakućeš i pjevaš uz pjesmu.
Užas, sramota me je.

A ja ne kapiram zašto to tebe toliko dira? :confused:
Tebi su oni iritantni zbog tog njihovog stava i pristupa, "plitkog". Ti bi njima vrlo verovatno bio zbog tog svog metafizičkog. :neutral:
Ljudi slušaju muziku na različite načine, iz različitih razloga i pristupaju joj različito duboko. Potrebe su različite. I to je u redu.
U redu je da te zadovoljava dernjanje "Kruga". U redu je i da te, osim toga, interesuje i Margitin prosek ocena na arhitekturi.
Ti si ti. Drugi su drugi. Ti radiš stvari iz svojih pobuda i na svoj način. Drugi iz njihovih pobuda i na njihov način.
Krajnje je bespotrebno i preterano da tebe bude sramota zbog njih i njihovog načina. EKV nije ni tvoje ni ničije "vlasništvo", niti slušanje EKV-a zahteva neku propusnicu ili člansku kartu, te je stoga "legitimno" uživanje u njima na sve načine i na svim nivoima.

To me podseti, bila sam nedavno na nekoj čoban-rock svirci kao pratnja drugarici,
i hajde ono, igraću, da ne ispadne da se pravim fina i izigravam snoba, neće mi glava otpasti od malo zatupljivanja mozga.

:roll:

Sumnjam da te neko vatrenim oružjem naterao na to "zatupljivanje".
Kad već odeš međ` čobane, najmanje što možeš je da se uklopiš.
Ako ne želiš, ne odeš i očuvaš reputaciju fine. Pride ti glava ne otpadne i ostane na ramenima. :)

Ali kad su opičili Krug nisam htela ni da se maknem ni da meknem,
samo sam posmatrala idiote kako skaču i kao "gube se",

Ja stvarno nisam znala da na EKV ne sme svako da skače, i da je samo određenima dozvoljeno da se uz njih "gube". :confused:

pre bih na takvim mestima onda skakala uz šugavo dugme i sl.
oni su za to...

A vidiš, nekome je Dugme ono što je tebi EKV.

Još mi ova moja nesretnica dovikuje "šta ti je, pa ti voliš EKV", mrzelo me da objašnjavam,

Ne bi ona to razumela, je li?


A prva sam bila protiv onih "utripovanih" EKV fanova koji ih "božakaju",

Kad ono, desilo se i tebi. :D
 
Poslednja izmena:
zašto to nije muzika za svakoga?
nikad mi nije bio jasan taj stav.

A ne, stvarno nije u tome stvar,nije do ljudi, nego do situacija više.
Niti bih mogla nekome zabraniti da sluša, niti bih htela.
Za nekog nije Ekatarina Velika, za nekog nije Crvena jabuka (lupam, ne vređam fanove),
to je logično da nije sve za svakoga,
niti mislim da bolje od nekog drugog kapiram Ekatarinu Veliku.
Neko određenu muziku sluša zbog same muzike, neko zbog tekstova,
neko da bi bio "u fazonu", neko (cenim i takve stavove) sluša da bi se opustio, i bitno mu da nešto svira u pozadini (to se i meni desi-pustim prvo što mi dođe pod ruku da ubijem tišinu, ali bukvalno prvo :D )
Jednostavno, Ekatarina Velika jeste iza sebe ostavila neki previše upečatljiv trag,
ja ih nikad nisam videla kao uzore, niti kao nešto posebno-videla sam ljude koji su pravili prilično dobru muziku, pa čak i tekstove, ali razumem one koji ih veličaju, i jao, ne znam kako da nazovem to sad (mozgoblokada :lol:)
da li su to oni sami, ili još više možda tadašnji mediji,
ali stvorili su to što su stvorili, pritom ne kažem ni da su najbolji bend (i sama neke volim više-mogu nabrojati skoro 5 dražih domaćih grupa), jednostavno je tako. (ovo ko je razumeo, skidam ne kapu, nego glavu, jer ja sama nisam najbolje skontala šta sam htela)
Enivej- nije stvar u tome ko sluša, nego u kojoj situaciji.
Moj najbolji drug je, kako ja kažem- totalni svaštojed u muzici :D i plejlista mu je haotična,
i ja baš obožavam to kod njega, mnogo mi simpatično...
Ali glupo mi da ih čujem npr u diskoteci posle Dejvida Gete, to je opet samo moje mišljenje...ne moram da ga delim ni sa kim.

Hajde da ukratko odgovorim i Formi_Ideale za ono:
Sama sam naglasila da mi nije bilo teško da odem tamo,
dakle da me niko nije terao, ma i super bih se provela, bubnjar je bio :ok: samo da nije bilo par pijanih idiJota :lol:
zato sam i u šali rekla da mi ne bi glava otpala- to je izreka moje bakute ♥
i nisam rekla da su ti ljudi čobani, nego se tak'e svirke u nas zovu čoban-svirke, i ortaci koji to slušaju kažu "ej, bili smo na čoban svirci"..Jesu to nazvali mrzitelji tih nekih takvih grupa, ali ovi ljudi nemaju komplekse, i zezaju se na račun svog ukusa, carevi :D
I ne, niti sam fina niti se pravim fina, ali eto, recimo da sam to uradila i zbog toga da moja drugarica ne stekne takav utisak.

Ono drugo sam valjda pojasnila...

Protiv Dugmeta, ponavljam, nemam ništa, samo ne slušam, naročito kasnije radove, ali ne bih ih nikad pljuvala pred fanovima.. :)

NIKAD, ali nikad ne bih svoju najbolju drugaricu svrstavala među glupe ljude, niti bilo koga,
mrzelo me da joj objašnjavam jer nije bilo mesto ni vreme, a i bila sam malo izrevoltirana, priznajem ;) posle sam joj rekla, razumela je (duša moja :heart:)
Mišljenja sam da je lepo mešati muziku, ali kad se previše meša, čovek na kraju bljuje ;))
I ne, ni tada ih nisam svrstala međ' bogove, smatram da se ljudi s bogovima ne smeju mešati :)

Molim te samo, nemoj o nečemu prerano donositi konkretne i fiksirane zaključke,
ako to još nije razrađena tema. No hard feelings :) :bye:
Više sam htela reći da poduže vreme nisam videla neku prosečno srećnu osobu da ih sluša. ):

Ovo sam razumela odmah, ono nije imalo veze s tvojim postom (:
 

Back
Top