EKV

Amerika.... kada bi neko cuo jednu pesmu od EKV mogao bi da kaze da Milan i ne peva nista posebno, ali kada cujes dvadeset shvatis kako je to genijalno... tako cisto i jako , bez ikakvih pevackih fazona, pokazivanja ej ja mogu to i to .... nego moja poruka je to i to...a ima neverovatno jak i slobodan glas... i bas u pesmi Amerika je ta poruka nekako najjaca, bar meni...i na kraju kad se prodere uuhhh ... razmisljao sam pre neki dan o tome da je Milan jedini od mnogih osoba koje cenim kojem bas nista do sada nisam zamerio....
 
Dugo nisam svraćala...
Imala sam neki problem sa ulogovavanjem. :confused: I sad ne uspevam da pogledam sve što hoću, ne znam šta je više u pitanju... :confused:

Tema sve više ima neki "vičući taksativno nemuzički ton"...

Pozdrav nekima. ;)

Inače sam juče skinula dokumentarac "Šarlo te gleda". Nisam još stigla da pogledam... Ali mi se čini da će me razočarati. Na preskok sam pogledala par scena... Izgleda mi kao vrlo, vrlo loša i drečava power point prezentacija činjenica, uglavnom poznatih. Neću dublje da ulazim dok ne pogledam sve, ali mislim da je mogla dublje. :neutral:


P.S. Ako smem, nevezano za temu... Zna li neko da li se igde na netu može naći za download dokumentarac o Dušanu Preleviću Preletu "U redu, pobedio sam!" (Vladimir Petrović, 2009.) Strašno bih volela da pogledam, a ne znam na koji način. Znam da je negde u Beogradu prikazivan.
 
Magi je dečak!
To je prvi grafit
sa kojim sam se upoznala.
Ispred njega
i dalje je rasla jedna kruška
a ispod je zujala Slavija.
Beba je dečak!
To je bio prvi grafit
prva pesma za mene
kada se Magi odselila
u tužne zvezde.
A onda su posekli krušku
sagradili poslovnu zgradu
Više nije bilo mesta za grafite.
 
Uvek
obraćam pažnju
na poslednju stvar
Tako se i sećam
mog poslednjeg susreta
sa Margitom
Odnela sam kesu krušaka
Nisam imala više para
za zlatno grožđe
ili u to vreme
još tajanstveni kivi
Obična plava najlon kesa
sa žutim kruškama
I moja prva velika zasenjenost
kada me je Vd pozvao
da izađemo
stidljivo i nametljivo
kako je samo on to znao
A ja klinka
koja je nešto slagala
mamu i tatu
I onda Taš
I jedna klupa
On je seo
Ja sam
spustila glavu u njegovo krilo
Dao mi je svoje naočare
za sunce
Da
to je prvi put
da sam ih stavila
Platani iznad nas
bili su ljubičasti
i smrtno ozbiljni
kao da zapisuju
još jednu tajnu tajnu
Našu tajnu
A onda je i Vd
otišao
kao i što mu priliči
neobazirući se na zaborave
A na meni je ostalo
da se sećam.....
 
Sarlo te gleda na youtube-u. Kada kod sam pokusala da skinem taj film sa nekog share sajta, komp mi je uvek dobio virus, ali sam konacno nasla film ovde :


ovo je samo prvi deo, od 7, ali ceo se moze naci preko tog linka. Ko jos nije video film, uzivajte :)
 
Magi je dečak!
To je prvi grafit
sa kojim sam se upoznala.
Ispred njega
i dalje je rasla jedna kruška
a ispod je zujala Slavija.
Beba je dečak!
To je bio prvi grafit
prva pesma za mene
kada se Magi odselila
u tužne zvezde.
A onda su posekli krušku
sagradili poslovnu zgradu
Više nije bilo mesta za grafite.

Uvek
obraćam pažnju
na poslednju stvar
Tako se i sećam
mog poslednjeg susreta
sa Margitom
Odnela sam kesu krušaka
Nisam imala više para
za zlatno grožđe
ili u to vreme
još tajanstveni kivi
Obična plava najlon kesa
sa žutim kruškama
I moja prva velika zasenjenost
kada me je Vd pozvao
da izađemo
stidljivo i nametljivo
kako je samo on to znao
A ja klinka
koja je nešto slagala
mamu i tatu
I onda Taš
I jedna klupa
On je seo
Ja sam
spustila glavu u njegovo krilo
Dao mi je svoje naočare
za sunce
Da
to je prvi put
da sam ih stavila
Platani iznad nas
bili su ljubičasti
i smrtno ozbiljni
kao da zapisuju
još jednu tajnu tajnu
Našu tajnu
A onda je i Vd
otišao
kao i što mu priliči
neobazirući se na zaborave
A na meni je ostalo
da se sećam.....

:ok: :ok: :klap: :klap: :super:
 
jeste li čitali knjigu "vrati unatrag", aleksandra ilića?

to su zapisani razgovori sa margitom
dobila sam je za rođendan, pročitala isti dan, mislim bila mi je zanimljiva ali nisam sigurna koliko je verodostojna...
 
jeste li čitali knjigu "vrati unatrag", aleksandra ilića?

to su zapisani razgovori sa margitom
dobila sam je za rođendan, pročitala isti dan, mislim bila mi je zanimljiva ali nisam sigurna koliko je verodostojna...

Ja sam je citala par puta, imam je kod sebe. Meni je veoma sumljiv njegov opis susreta sa Dr. Raninom...neobicno mi je da je Ilic smeo tako nesto da obelodani zbog toga sto je taj covek Doktor , a Magi je ipak bila veoma poznata licnost...i to kako njemu doktor objasnjava njeno stanje...samo jedna u nizu stvari koje nemaju smisla. Sta ti mislis?
 
Dobar vam dan!

Pozdrav od još jednoga ljubitelja jedne od najboljih grupa na prostorima bivše Juge! :D
Ispregledao sam sve ove vaše stranice i baš mi je bilo zanimljivo.

Jedna od najomiljenijih mojih pjesama uopće:


 
jeste li čitali knjigu "vrati unatrag", aleksandra ilića?

to su zapisani razgovori sa margitom
dobila sam je za rođendan, pročitala isti dan, mislim bila mi je zanimljiva ali nisam sigurna koliko je verodostojna...

"Vrati unatrag" je knjiga puna laži, ako smo već kod literature vezane za EKV onda su tu "Mesto u mećavi" i "Magi- zvezda koja večno traje" i naravno razne rock enciklopedije od kojih je najpoznatija ona Petra Janjatovića.
 
Kako doći do tih knjiga uopšte? :confused:


Ja sam "Mesto u Mecavi" pozajmila iz Narodne Biblioteke u Beogradu i fotokopirala ( relativno skoro, 6-7 meseci, pa mislim da je jos imaju). "Vrati u Natrag" ima da se kupi u svim vecim knjizarama, a sto se ove "Magi-zvezda koja vecno traje", ja nju nigde, ali nigde nisam uspela da nadjem ( cak ni u biblioteci), a nju najvise zelim :(
 
Ja sam "Mesto u Mecavi" pozajmila iz Narodne Biblioteke u Beogradu i fotokopirala ( relativno skoro, 6-7 meseci, pa mislim da je jos imaju). "Vrati u Natrag" ima da se kupi u svim vecim knjizarama, a sto se ove "Magi-zvezda koja vecno traje", ja nju nigde, ali nigde nisam uspela da nadjem ( cak ni u biblioteci), a nju najvise zelim :(

U toj knjizi "Magi - zvezda koja večno traje" nema nijednog teksta ni podatka koji ti već nije poznat, verovatno. Grupa "fanova" je u toj knjizi na jednom mestu sakupila sve već poznato i objavljeno o Margiti. Tako da, ako si pročitala i našla sve što je dostupno na netu, u toj knjizi nema ničeg novog. ;) Čisto da se manje sekiraš. ;) (Knjiga je inače bila na aukciji na sajtu www.limundo.com, ne znam da li je još uvek.)

Pre valjda 3 godine sam kupila knjigu "Dečak iz vode", ali sam i od te knjige očekivala više. Mislila sam da će u njoj biti još nečeg osim stihova Milanovih pesama. Ovako, ne doživljavam je kao naročitu "vrednost". :confused:

"Mesto u mećavi" nemam i ne znam da li se i kako sve može doći do te knjige...

"Vrati unatrag" imam. I nemam ništa protiv te knjige.

I mislim da se ranije spominjalo da ima nečeg o EKV-u i u knjizi "Bog i rokenrol".
 
Poslednja izmena:
U toj knjizi "Magi - zvezda koja večno traje" nema nijednog teksta ni podatka koji ti već nije poznat, verovatno. Grupa "fanova" je u toj knjizi na jednom mestu sakupila sve već poznato i objavljeno o Margiti. Tako da, ako si pročitala i našla sve što je dostupno na netu, u toj knjizi nema ničeg novog. ;) Čisto da se manje sekiraš. ;) (Knjiga je inače bila na aukciji na sajtu www.limundo.com, ne znam da li je još uvek.)

Pre valjda 3 godine sam kupila knjigu "Dečak iz vode", ali sam i od te knjige očekivala više. Mislila sam da će u njoj biti još nečeg osim stihova Milanovih pesama. Ovako, ne doživljavam je kao naročitu "vrednost". :confused:

"Mesto u mećavi" nemam i ne znam da li se i kako sve može doći do te knjige...

"Vrati unatrag" imam. I nemam ništa protiv te knjige.

I mislim da se ranije spominjalo da ima nečeg o EKV-u i u knjizi "Bog i rokenrol".

Hvala na informaciji! Slazem se sa tobom - i ja sam mnogo vise ocekivala od knjige " Decak iz vode". Smeta mi malo sto sve nesto kao izlazi o EKV-u, a sve je to nesto sto svi znaju. U svakom slucaju, glasine i nagadjanja ostaju o svemu sto se izdesavalo.


Sto se tice knjige "Bog i rokenrol"-u njoj, otac Arsenije pise o njegovim iskustvima pre nego sto je " pronasao Boga", dok je i on sam bio narkoman i dok se druzio sa Gerom i tom ekipom. Jedini put kada se Magi pojavljuje u knjizi je u citatu ispod, koji sam nasla na nekom drugom forumu, pa sam htela da ga iskopiram da vidite. Ovo sto sledi definitvo ostavlja bljutav ukus...(

"...После свих преминула је клавијатуриста, Маргита Стефановић, чувена фатална ''Маги'', четврти члан групе. Девојка из добре куће, школовани пијаниста и свршени архитекта, за којом су чезнули многи младићи, а она је бирала, узимала и одбацивала кога је хтела. Била је позната по свом промискуитетном и блудном животу. Сећам се, док су били у пуном напону своје популарности, једна наша пријатељица је правила жур за своју славу и на тој несрећној ''слави'', коју данас никако не бих могао назвати тим именом, она је, са једним познатим и младим глумцем и певачем, починила срамно дело у дуплим улазним вратима стана. Чудно је како се тада није отворила земља да их обоје прогута и сам Светац са огњеним мачем, чији се спомен тога дана славио. Маргита је на крају толико пропала да је сва била отечена од наркотика, лекова и алкохола, скоро сви зуби су јој поиспадали, њена прелепа, дуга и тамна коса се проредила, тако да је постала права ругоба од које су сви, у тузи и непријатности, зазирали и бежали. У једном моменту је пре пар година успела мало да се тргне. Ставила је вештачке зубе и она поднадулост је донекле спласла. Но, како би започела разговор са неким, она виспрена и бистра интелектуалка, сада би нагло губила ток мисли и једноставно би залутала усред разговора не знајући где је стала. или би одједном почела да прича нешто потпуно неповезано са темом и тако стварала мучну ситуацију и себи и свом саговорнику. На крају је оболела и од епилепсије. Тешка трагедија... "


Inace, pisac je Monah Arsenija , a izdavac manastir Crna Reka, 2006. I tu knjigu sam dosta lako pronasla u knizari na Bulevaru. Pozdrav:)
 

Back
Top