Ekspres lonac

Ljudi, koristite li ovo čudo i je l' vam eksplodiralo nekad?
Dajte neke bezbednosne mere.
mojoj tetki je ceo rucak zavrsio na plafonu jednom prilikom :) (i ne zezam se)
otvorila ga je a da prethodno nije nivelisala pritisak

ja ga ne volim i izbacio sam ga.

pre nego sto ga otvaras stavi ga u sudoperu i pusti hladnu vodu preko njega da dodje do popustanja pritiska
 
Ljudi, koristite li ovo čudo i je l' vam eksplodiralo nekad?
Dajte neke bezbednosne mere.
Ne ce eksplodirati,ako se zapusi redovan ventil,koji ispusta paru,postoji i sigurnosni,koji ce izduvati sav pritisak iz lonca.Samo moze da se desi,ako nisi slucajno tu u tom momentu da zagori jelo koje spremas,jer sva voda izadje tako iz lonca.Inace 1/3 lonca mora biti prazna,a 2/3 napunjeno,kada se sprema nesto u njemu.Ne sme da se puni.
 
Znate vic:
Išao Mujo prugom i udari ga voz.
Nekako se dovuče do Hasa.
Pujuckaju oni, kad na šporetu zapišti ekspres lonac.
Uzme Mujo motku i po njemu:
Udri ga sad. mnogo je zaheban kad poraste.

Za ozbiljno:
I Imamo da, ali ga žena slabo koristi.
Odličan je za pasulj, ili još bolje, kupus sa suvima mesom
 
Imam dva expres lonca,sto mi je stric poklonio jos '80-ih.Inace su nemacki.Na oba je otisla ta dihtung guma.Trazio sam na mnogim mestima,ali nema ih.zao mi je inace su bili super,t.j. i sada su ,ali bez gume.Kupovala je zena Metalceve nekoliko komada.Super su i gume jos uvek dobre
 
od ekspres lonca prijatelj napravio mini kazan za pecenje rakije na plin. sigurno cu da kupim tako nesto da donesem u nemacku, to mi je prioritet. ima da se kupi gotov za stotinak evradi
 
Super je, za kuvanje kukuruza i svih jela koja se dugo krčkaju. Proverim ventil da li funkcioniše i kad vri desetak minuta isključim šporet i čekam da poklopac sam upadne. Nikad ga na silu ne otvaram i nisam imala do sada ikakvih problema sa njim
 

Back
Top