Quantcast

Ekspres lonac

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.497
Ljudi, koristite li ovo čudo i je l' vam eksplodiralo nekad?
Dajte neke bezbednosne mere.
mojoj tetki je ceo rucak zavrsio na plafonu jednom prilikom :) (i ne zezam se)
otvorila ga je a da prethodno nije nivelisala pritisak

ja ga ne volim i izbacio sam ga.

pre nego sto ga otvaras stavi ga u sudoperu i pusti hladnu vodu preko njega da dodje do popustanja pritiska

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.272
Ljudi, koristite li ovo čudo i je l' vam eksplodiralo nekad?
Dajte neke bezbednosne mere.
Ne ce eksplodirati,ako se zapusi redovan ventil,koji ispusta paru,postoji i sigurnosni,koji ce izduvati sav pritisak iz lonca.Samo moze da se desi,ako nisi slucajno tu u tom momentu da zagori jelo koje spremas,jer sva voda izadje tako iz lonca.Inace 1/3 lonca mora biti prazna,a 2/3 napunjeno,kada se sprema nesto u njemu.Ne sme da se puni.

skura58

Stara legenda
Poruka
99.335
Znate vic:
Išao Mujo prugom i udari ga voz.
Nekako se dovuče do Hasa.
Pujuckaju oni, kad na šporetu zapišti ekspres lonac.
Uzme Mujo motku i po njemu:
Udri ga sad. mnogo je zaheban kad poraste.

Za ozbiljno:
I Imamo da, ali ga žena slabo koristi.
Odličan je za pasulj, ili još bolje, kupus sa suvima mesom

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.272
Imam dva expres lonca,sto mi je stric poklonio jos '80-ih.Inace su nemacki.Na oba je otisla ta dihtung guma.Trazio sam na mnogim mestima,ali nema ih.zao mi je inace su bili super,t.j. i sada su ,ali bez gume.Kupovala je zena Metalceve nekoliko komada.Super su i gume jos uvek dobre

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.505
od ekspres lonca prijatelj napravio mini kazan za pecenje rakije na plin. sigurno cu da kupim tako nesto da donesem u nemacku, to mi je prioritet. ima da se kupi gotov za stotinak evradi

vecic

Zaslužan član
Moderator
Poruka
130.809
Super je, za kuvanje kukuruza i svih jela koja se dugo krčkaju. Proverim ventil da li funkcioniše i kad vri desetak minuta isključim šporet i čekam da poklopac sam upadne. Nikad ga na silu ne otvaram i nisam imala do sada ikakvih problema sa njim

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.