Ekonomski fakultet u Beogradu!

Dakle doshlo je vreme da i nasha generacija odluchi o daljoj zhivotnoj putanji ali neki od nas se i dalje bore sa svojom neodluchnoshcu.
Naime moja najveca ljubav je biologija i jako bih zhelela da studiram medicinu! Medjutim, mislim da kasnim sa pripremama jer sam na DJ smeru i mnogo sam propustila a pripreme su jako skupe, pogotovo uzimajuci u obzir da mesechno dajem nevezano za pripreme 150 evra za privatnu shkolu jezika.
Sve u svemu, ekonomija mi se chini kao pristojan fakultet, dodushe naslushala sam se i kako je tezhak i dosadan, mada sam chitala osnove ekonomije i nisu mi nesnosno dosadne kao shto govore.
Ali ja i dalje ne znam da li je to fakultet za mene!
Molim vas budite ljubazni pa mi odgovorite na sledece:
Koliko je ekonomija zaista dosadna?
Kakve kvalitete bi trebalo da poseduje osoba koja bi uspela u ekonomiji?
Da li je matematka mnogo teshka, poshto nisam preterani fan matematike?
Kakva su predavanja i organizacija fakulteta?
Hvala unapred. :zpozdrav:
 
molim za pomoc one koji znaju da mi pomognu oko sledeceg problema...
naime radi se o objasnjenju prosirene drustvene reprodukcije iz OE...
kako da izracunam v1 u drugom odeljku u zadacima,kada je dato koliko sredstva ide na akumulaciju i koliko na fond licne potrosnje????


unapred HVALA
 
...ja takodje planiram da upisem ekonomiju,ali mi je problem sto nisam iz Beograda pa mi je malo tesko doci do tih knjiga za prijemni ...... uzela sam informator i od svih onih predmeta cini mi se da cu se opredjeliti za poslovnu ekonomiju i istoriju .... :D pitanja bas i nisu teska ...ali sam malo uplasena kako ce to dalje sve da izgleda ..... :(
 
Kandidati za upis na osnovne akademske studije Ekonomskog fakulteta u Beogradu školske 2009 /2010. godine polažu prijemni ispit koji se sastoji od dva testa, i to:

• test iz jednog od četiri predmeta:
• istorija,
• geografija,
• sociologija, i
• opšte obrazovanje i informisanost.

Sadržaj testa za predmete istorija, geografija i sociologija baziran je na precizno definisanom jednogodišnjem srednjoškolskom gradivu, dok test iz opšteg obrazovanja i informisanosti zasnovan na opštepoznatim činjenicama iz različitih oblasti nauke, tehnike i umetnosti (npr. filozofija, književnost, fizika, hemija, matematika, muzika, likovna umetnost, istorija, geografija, sociologija).

Na ovom testu kandidat može steći najviše 20 bodova.

• testi iz jednog od četiri predmeta:
• osnovi ekonomije
• poslovna ekonomija
• informatika i računarstvo, i
• matematika.

Sadržaj testa za sve predmete je baziran na precizno definisanom dvogodišnjem srednjoškolskom gradivu.

Na ovom testu kandidat može steći najviše 40 bodova.
izgleda da je stvarno po izboru,ranije su se polagala sva tri predmeta i nije bio test opste informisanosti...
 
Eriu,sad si ispravio gresku,ja sam to vec procitala i tako sam shvatila ali kad sam procitala tvoj post zbunila sam se.No,dobro sad je sve ok.
Jos nesto,turisticka sam skola tj. sada je zavrsavam i upisala bih ekonomski inace sam slaba sa matematikom,pa koliko je to pametno???
 
Da dam savet buducim kolegama.
Najveci broj ljudi ne upadne na budzet zbog SOCIOLOGIJE I POSLOVNE EKONOMIJE.

Sociologiju ko bude spremao kajace se, svoje sanse za budzet nek odmah otpise. Dobices pitanje iz fusnote, dobices pitanje koje je rekao da nece biti, dobices tako debilozno pitanje da ce ti doci da places od muke na prijemnom. :dash: ko se pravi pameta i uzme sociologiju, srecno mu bilo, a milion posto ce se kajati!

Poslovna ekonomija je najtezi ispit na fakultetu, ljudi padaju, ne zato sto ne uce, vec zato sto ti moras da znas celu kjigu od reci do reci da bi mogao da odgovoris na test pitanja koji oni daju! tako da pitanja ce biti teska, ali ako budete bas, bas ucio imas sanse da uradis dobro prijemni Ali ako uzmete da spremate poslovnu UCITE MNOGOOOOOOOO. moj savet.
Osnove su mnogo lakse ima sablom pitanja koja se ponavljaju iz godine u godinu, naucite relativno lake zadatke i to je to.

Najbolja opcija je geografija i istorija!
Ko god sprema sociologiju znaci da nema kontakt sa nekim ko studira ekonomiju u Bg, jer bi ti njegov savet bio da ne zagorcavas svoj zivot bez potrebe.

Toliko od mene, srecno buduce kolege:D.
 
Da dam savet buducim kolegama.
Najveci broj ljudi ne upadne na budzet zbog SOCIOLOGIJE I POSLOVNE EKONOMIJE.

Sociologiju ko bude spremao kajace se, svoje sanse za budzet nek odmah otpise. Dobices pitanje iz fusnote, dobices pitanje koje je rekao da nece biti, dobices tako debilozno pitanje da ce ti doci da places od muke na prijemnom. :dash: ko se pravi pameta i uzme sociologiju, srecno mu bilo, a milion posto ce se kajati!

Poslovna ekonomija je najtezi ispit na fakultetu, ljudi padaju, ne zato sto ne uce, vec zato sto ti moras da znas celu kjigu od reci do reci da bi mogao da odgovoris na test pitanja koji oni daju! tako da pitanja ce biti teska, ali ako budete bas, bas ucio imas sanse da uradis dobro prijemni Ali ako uzmete da spremate poslovnu UCITE MNOGOOOOOOOO. moj savet.
Osnove su mnogo lakse ima sablom pitanja koja se ponavljaju iz godine u godinu, naucite relativno lake zadatke i to je to.

Najbolja opcija je geografija i istorija!
Ko god sprema sociologiju znaci da nema kontakt sa nekim ko studira ekonomiju u Bg, jer bi ti njegov savet bio da ne zagorcavas svoj zivot bez potrebe.

Toliko od mene, srecno buduce kolege:D.

Za sociologiju nije tacno, a za poslovnu ne znam.

Da li ove nedelje ima neki raspust na ekonomskom u Beogradu?

A zasto bi bio?:eek:
 

Back
Top