Džeja sahraniše u aleji...

Мислиш кад сте ви усташе дошли на власт. Не другар. 1945. године, на власт су дошле усташе и зликовци, и уништили су српску елиту, коју су наши српски непријатељи називали великосрпска буржуазија, или реакција. Уз њих уништили су и најврединије и најбоље сељаке, које су назвали Кулацима. У Србији није било ни јег јединог фашисте, а није било ни српских народних издајника, осим око сто педесет њих. Тих сто педесет људи, заправо су били југословени српског порекла, а хрватске провинијенције. И били су вискоко позицинирани у КПЈ. Јер видиш, комунистичка партија Србије, је основана тек касније. Далеко после рата. Није је било, јер у њој иначе није било Срба. Србе комунисте је тито побио скоро све још пре и током рата. Ја сад незнам, да ли си ти само усташа, или си комуњара. Но, мени је то и онако исто.
Jok brale srpsku elitu su uništili četnici koji su došli na vlast početkom nacističke okupacije. Knjigu u šake i malo obnovi gradivo, nije sramota biti neobrazovan, sramota je lupetati javno.
 
Bla bla bla truć
Srbija pod nemačkom okupacijom (poznata kao Nedićeva Srbija, u zvaničnim dokumentima – Područje Vojnog zapovednika Srbije) je bila protektorat pod okupacijom vojske Nacističke Nemačke u toku Drugog svetskog rata, od 1941. do 1944. godine. Vrhovnu vlast na ovoj teritoriji predstavljala je nemačka vojna uprava poznata kao Vojna Uprava u Srbiji (nemački: Militärverwaltung in Serbien), dok su domaće kvislinške organe vlasti, podređene vojnoj upravi, činile dve sukcesivne vlade: Komesarska vlada Milana Aćimovića (1941.) i Vlada nacionalnog spasa Milana Nedića (1941-1944). Područje okupirane Srbije obuhvatalo je veći deo teritorije kasnije poznate kao Centralna Srbija, severni deo Kosova (okolina Kosovske Mitrovice) i formalno Banat (koji je imao de fakto zasebnu nemačku upravu).

Marionetska Srbija je uspostavljena nakon sloma Kraljevine Jugoslavije u aprilskom ratu, a ukinuta je 1944. nakon pobede jugoslovenskih partizana i sovjetske Crvene armije u bici za Srbiju.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Nedićeva_Srbija
 
Bla bla bla truć
Па??? Какве везе то у опште има са било чим што ја овде говорим. НИкакве. Друго, видиш, сви смо се надали, кад се појавио нтернет да ће сад много лакше да се долази до истине. Нико није очекивао нечега тако опскурног, као што је хрватска википедија, или објаве СУБНОРа.
 
Јеси бре типичан, Марио...
Ја сам за такве раније веровао да тролују, али кад сам схватио да има и озбиљних, озбиљно сам се забринуо за грађанерско друштво...
 

Back
Top