DVOBOJ

Zakljuchala bih se u kupatilo sa mobilnim da mogu zvati pomoch
pa sutradan otishla kod rodtitelja i vishe se nikad ne bih vratila.
Ako me posle toga sacheka na ulici
otishla bih u policijsku stanicu na svim opshtinama
sve dok u jednoj ne bih pronashla inspektora
koji isto ima cherku
pa ga pozove na "razgovor"
isto-slično.
samo što se ja ne bih sama zaključavala u klopku no bih pobegla na ulicu.
ne daj bože =I

jer je kazna 1500 dinara i opomena
stvarno? oO
 
U tom trenutku si srechna ako mozzesh podichi ruke ispred lica, zashtiti se....i da dohvatish pikslu i gadjash teshko chesh pogoditi
a razjariti chesh ga josh vishe
mozzda uspeh vrishtati sa polomljenom vilicom
niko neche dochi
sutra che ti se izvinjavati i plakati i preklinjati
a ti chesh samo zzeleti da se sve to nije desilo
da zaboravish....
 
Slazem se da postoje zene koje zive u "konc logoru" od braka....boriti se za sebe..uzeti decu ustati i otici...nije tu problem nasilnik,vec strah i osecaj ponizenja i krivice koji takav usadi svojoj zrtvi...snaga je potrebna da se pobedi vlastiti strah,a ne nasilnik....takvi su u stvari slabici i to vise klase...zato se i zaklanjaju iza nasilja...od zrtve postati pobednik...nikada se to ne postize nasiljem...

Ovo je kljuchno. Bez pomochi sa strane chesto i nemoguche. Zato ostaju - strah je presudan
sem batina tu su i pretnje
nachi chu te
nechesh videti decu
ubichu te/tvoje roditelje/decu/prijatelje
 
Nema shanse....vrlo chesto su omiljeni u drushtvu i niko ne veruje zzrtvi da joj se deshava to shto joj se deshava

e da, to sam i ja primetila.
ali ne da su vrlo omiljeni, nego da su sociopate i da teže da budu vrlo omiljeni:
glasno pričaju, puno se šale, nije im prijatno ako neko neće da ih sasluša i kad pokaže da se smorio.
 
Nema shanse....vrlo chesto su omiljeni u drushtvu i niko ne veruje zzrtvi da joj se deshava to shto joj se deshava

e da, to sam i ja primetila.
ali ne da su vrlo omiljeni, nego da su sociopate i da teže da budu vrlo omiljeni:
glasno pričaju, puno se šale, nije im prijatno ako neko neće da ih sasluša i kad pokaže da se smorio.

Doslovce.
Potvrdujem sopstvenim iskustvom.
Nisam nikad imala vezu sa nekim takvim.
Ja sam takvog u porodici imala.
Sesnaest godina se trpelo sve i svasta.
A niko u gradu ne bi za njega ruznu rec rekao, nikad...
On je boem, je li, strasan drugar, duhovit do maksimuma, nema boljeg...a niko ne zna kakav je bivao kada je dolazio kuci.
Uh, teska mi je tema...mnogo...na mnogo ruznih stvari seca.
 
Doslovce.
Potvrdujem sopstvenim iskustvom.
Nisam nikad imala vezu sa nekim takvim.
Ja sam takvog u porodici imala.
Sesnaest godina se trpelo sve i svasta.
A niko u gradu ne bi za njega ruznu rec rekao, nikad...
On je boem, je li, strasan drugar, duhovit do maksimuma, nema boljeg...a niko ne zna kakav je bivao kada je dolazio kuci.
Uh, teska mi je tema...mnogo...na mnogo ruznih stvari seca.

A zasto neko nekog trpi? Onaj ko je samostalan taj ode. Ali nase zene se cesto udaju jer misle da kad rode nece morati nista raditi i sve ce im muz zaraditi i doneti i tako postanu ovisne o psihopati.
 
drage zene, ako bi vas vas dragi kojim slucajem premlatio, kako bi reagovale?
jel bi probale da mu vratite fizicki, kad zaspi ili kad se okrene vi ga sapletete ili mu tresnete kristalnu vazu u potiljak? ili bi bacile na njega ormar?
sta bi radile, al najstvarnije, zamislite tu situaciju..odvratnu i groznu...
a vi muskarci, sta imate da kazete na to da se u 21. veku zene i dalje fizicki maltretiraju? ko tu nije evoluirao? zasto ne istucete komsiju bildera koji je visi za glavu od vas i ima 200 kg?? koliko mislite da gubite od muskosti ako udarite zensko?
ja mislim 100%

draga zeno,
ja volim da tucam zene
samaram ih kitom po licu, pici i guzici
samaram ih po guzici dok vodimo ljubav
vucem ih za kosu dok vodimo ljubav

ako sam besan ili cutim ili psujem i vicem, smesno je udariti zenu jer ste vi slabiji pol i treba da vas stitimo ali ne od komsije bildera nego od nas samih i losih misli koje mogu da nas sputaju u jednom trenutku

moj otac nije tukao moju majku
nije tukao mene
nije tukao moju sestru
ali moja mama je tukla moju sestru i mene kad smo bili mali, tako da ne vidim razliku izmedju zenskih i muskih nasilnika
 
Ovo je kljuchno. Bez pomochi sa strane chesto i nemoguche. Zato ostaju - strah je presudan
sem batina tu su i pretnje
nachi chu te
nechesh videti decu
ubichu te/tvoje roditelje/decu/prijatelje
Slazem se,ali je svoj osecaj krivice i stida potrebno pobediti da bi se trazila pomoc...cesto sama zrtva krije da je zlostavljana...svoj zacarani krug..to je najteze razbiti..sve ostalo je posle lakse..
 
draga zeno,
ja volim da tucam zene
samaram ih kitom po licu, pici i guzici
samaram ih po guzici dok vodimo ljubav
vucem ih za kosu dok vodimo ljubav

ako sam besan ili cutim ili psujem i vicem, smesno je udariti zenu jer ste vi slabiji pol i treba da vas stitimo ali ne od komsije bildera nego od nas samih i losih misli koje mogu da nas sputaju u jednom trenutku

moj otac nije tukao moju majku
nije tukao mene
nije tukao moju sestru
ali moja mama je tukla moju sestru i mene kad smo bili mali, tako da ne vidim razliku izmedju zenskih i muskih nasilnika

Isto samo sto je moj otac dok je bio sa nama i tukao mater, a trebao ju je ubiti jer su i jedno i drugo govna.
 
To nasilje ne pogadja samo odredjene drushtvene strukture niti se deshava samo u nerazvijenim zemljama.
Nasilnike imate svugde i zapravo shto je na boljem drushtvemom polozzaju manje su shanse da bude kazznjen.
Zzrtve drzzi strah i osechaj da je situacija beznadezzna, da su u klopci - shto vrlo chesto i jeste sluchaj.
 
A zasto neko nekog trpi? Onaj ko je samostalan taj ode. Ali nase zene se cesto udaju jer misle da kad rode nece morati nista raditi i sve ce im muz zaraditi i doneti i tako postanu ovisne o psihopati.

O tome zasto je moja majka to trpela ne zelim da raspravljam Sinnke, a ja sama nisam mogla otici, zar ne?
Uostalom, moj stav o "trpljenju" sam iskazala u prethodna dva posta!
Ili bi taj koji me pokusa udariti bio pod zemljom, ili ja.
 
I da...nasilje radja nasilje i mrzznju....
kada se to usvoji kao prirodan poredak stvari koji se ne mozze izbechi, i sama zzrtva ponekad postaje nasilna - prema slabijem (deci) ili proradi sekira (prema nasilniku)
Kad sve saberesh to su sve tragedije na koje smo oguglali
 
da li to znaci da je takvo ponasanje ipak u skladu sa ljudskom prirodom? negde duboko u nama, usadjena zelja da se neko fizicki povredi, neko blizak...
ili je pak to neka devijacija u nama?
 
@ Parka: Stvarno. :(

Agresija je u ljudskoj prirodi isto kao i u zzivotinjskoj.
Besmisleno izzivljavanje nad slabijima je ipak ljudski specialitet, ozbiljna mana koju treba da suzbijemo u nama i izbijemo iz drugih. :aha:
 

Back
Top