Quantcast

DVD disk?

silvesters

Obećava
Poruka
77
Hoću da narežem neki DVD film koji ima preko 6 GB. Kakav mi DVD (mislim na disk) treba? Imam neki od 4,7 GB, ali to verovatno nije dovoljno. Znam da postoje DVD + i – diskovi, koja je razlika?

skora

Zainteresovan član
Poruka
169
Razlika u + i - nije u kolicini podataka koji mogu da se narezu, nego u izradi diska, i na pocetku su + razvijali brze tehnologiju.

Tebi treba disk DoubleLayer koji je 8.5 GB ali on je dosta skup. zato mozes da uzmes program "DVD shrink" i da sa njim kompresujes na 4.7 GB sa neznatnim gubitkom kvaliteta.

Gryphon

Domaćin
Poruka
3.800
skora:
Razlika u + i - nije u kolicini podataka koji mogu da se narezu, nego u izradi diska, i na pocetku su + razvijali brze tehnologiju.

Tebi treba disk DoubleLayer koji je 8.5 GB ali on je dosta skup. zato mozes da uzmes program "DVD shrink" i da sa njim kompresujes na 4.7 GB sa neznatnim gubitkom kvaliteta.
Dobro su ti objasnili, samo da dodam da ne mozes rezati DVD DoubleLayer bez DVD rezaca koji to podrzava.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.