Duh grada

Pitam se - čine li duh grada građevine ili ljudi?

I ja sam sa Vračara. :cao:

Moje goste odvela bih u Topolsku, u jedan kafić u kome se leti sedi na jastucima, na stepenicama. Ako im je do kulturnih znamenitosti, slabo bi se ovajdili ... Ne radi Narodni muzej, Noć muzeja je prošla. Pokazala bih im crkvu Sv. Marka, ubedljivo najlepšu u Beogradu ... i prošetali bismo Tašem (koji, istina, nije lep kao što je nekad bio), pa bismo popili limunadu i makijato u "Šansi". Za ručak bih ih odvela svojoj kući, da ih poslužim domaćim specijalitetima. A ukoliko baš insistiraju na kafani, onda u baštu u "Orašcu".
Mogli bismo da trknemo do reke - čisto da vide tzv. prednost grada na ušću dve reke. Možda je to nešto posebno, ne znam, ja sam navikla pa mi je obično. Zatim Kališ, zato što bi s moje strane bilo idiotski da im ne ponudim da vide nešto što, zaboga, NIJEDAN grad na svetu nema - tvrđavu. :lol: U Zoološki vrt ih ne bih vodila; strani turisti ionako bolje znaju da nema uživancije u pogledu na kazamat, a domaći imaju svoje kokošarnike i torove, i "Animal Planet", pa nek tamo gledaju životinje ... Ne bih ih vodila ni u Skadraliju, jer je ni ja više ne osećam kao bogznakako značajni deo ambijentalne celine. Knez Mihailova? Samo ako su željni "Zare" i hoće da bacaju pare.

Mislim da bih ih odvela na Trešnju. Je l još postoji Trešnja?
 
e tamo sam jednom bio...nesto sam radio tu u blizini i sednem na kafu..i kazem konobaru tursku jednu.....streljo me pogledom i reko nemamo tursku samo srpsku........:hahaha: posle ja vidim okolo slike ustanak,karadjordje i ostalo......:mrgreen:
 
Pitam se - čine li duh grada građevine ili ljudi?

I ja sam sa Vračara. :cao:

Moje goste odvela bih u Topolsku, u jedan kafić u kome se leti sedi na jastucima, na stepenicama. Ako im je do kulturnih znamenitosti, slabo bi se ovajdili ... Ne radi Narodni muzej, Noć muzeja je prošla. Pokazala bih im crkvu Sv. Marka, ubedljivo najlepšu u Beogradu ... i prošetali bismo Tašem (koji, istina, nije lep kao što je nekad bio), pa bismo popili limunadu i makijato u "Šansi". Za ručak bih ih odvela svojoj kući, da ih poslužim domaćim specijalitetima. A ukoliko baš insistiraju na kafani, onda u baštu u "Orašcu".
Mogli bismo da trknemo do reke - čisto da vide tzv. prednost grada na ušću dve reke. Možda je to nešto posebno, ne znam, ja sam navikla pa mi je obično. Zatim Kališ, zato što bi s moje strane bilo idiotski da im ne ponudim da vide nešto što, zaboga, NIJEDAN grad na svetu nema - tvrđavu. :lol: U Zoološki vrt ih ne bih vodila; strani turisti ionako bolje znaju da nema uživancije u pogledu na kazamat, a domaći imaju svoje kokošarnike i torove, i "Animal Planet", pa nek tamo gledaju životinje ... Ne bih ih vodila ni u Skadraliju, jer je ni ja više ne osećam kao bogznakako značajni deo ambijentalne celine. Knez Mihailova? Samo ako su željni "Zare" i hoće da bacaju pare.

Mislim da bih ih odvela na Trešnju. Je l još postoji Trešnja?

ja bih ih odveo na Vrbas, a Vrbas se uliva u Savu, Sava u Dunav ... tako nek se vrate odakle su došli
 
e tamo sam jednom bio...nesto sam radio tu u blizini i sednem na kafu..i kazem konobaru tursku jednu.....streljo me pogledom i reko nemamo tursku samo srpsku........:hahaha: posle ja vidim okolo slike ustanak,karadjordje i ostalo......:mrgreen:

Po tursku je trebalo da ideš u "Znak pitanja". Ili u "Kalenić".
Ima još par mesta ...
Doduše, ekspresna brzina kojom bi ponegde dobio kafu nagnala bi te na sumnju da li je kafa taze skuvana ili neki gost nije do kraja popio svoju. :mrgreen:
 
Po tursku je trebalo da ideš u "Znak pitanja". Ili u "Kalenić".
Ima još par mesta ...
Doduše, ekspresna brzina kojom bi ponegde dobio kafu nagnala bi te na sumnju da li je kafa taze skuvana ili neki gost nije do kraja popio svoju. :mrgreen:

ne znam ja borka mnogo tih beogradskih kafana..al sam bio u jednoj negde tamo na banjici ..mislim da se zove topola.....prava srbska kafana,sve u drvetu etno fazon......
 
Ja mislim da pošaljete te vaše goste kod mene, da vide šta je duh Beograda.
Kuvam tursku kafu, pravim dobru gibaju, imam salonac, muža, decu, mačku i psa, pušim u inat EU ... Volim muziku i sve što su nekad voleli mladi.
I još uvek razvlačim beogradski akcenat.
Čist raritet, odnosno antikvitet!
 
jok ja sam u jajincima jbt

па кад купиш утиске сваког тренутка, сваке секунде
о архитектури, људима и њиховој лепоти, моди, језику који се говори, музици која допире из локалних барова
и све то формира утисак "духа града"
а како је све то различито у различитим градовима, различити су и духови рада
а има и оних за које кажемо да су слични
Enter istovremeno na cvaj compa...:hahaha:
 
da se razumemo, duhu je mesto u lampi

Cors...
Osim u lampi ima I duh kafane...Kaže se "Kafana s dušom..." I u ovoj forumskoj,filozofskoj je bio...
Ja ga zapatio...Nisu ga ispoštovali I ...skomolao...
Oće to kad se duh kafane ne poštuje...Nekako se I on rastoći kako se ospe bratija...
Tako I duh grada...Razguze ga,razvuku psi skitnice I noćni obesni...Jbg...
 
Duh ONOG Novog Sada se sakrio u najgušći žbun Dunavskog parka...Onog naspram kog stranci
poziraju objektivima 'blizu Đurine biste... Ni N od Nojzaca...:(:cool:
Moj Pezos se još drži dobro...Bečko ostrvo u Panoniji...Exit ojland...:lol:
 

Back
Top