Dugačak put do EU

daxt

Elita
Poruka
17.079
UBEĐEN sam u to da će državljani Srbije koji imaju crveni pasoš moći da putuju bez viza od 1. januara, ostalo je, međutim, da srpska strana ispuni još nekoliko stavki pre nego što mi u svojstvu predsedavajućeg EU možemo proglasiti ukidanje odluke o vizama, izjavio je ambasador Švedske u Beogradu Kristen Bringeus.
-
Švedska je veoma snažan zagovarač proširenja EU i mi vidimo budućnost Srbije u okviru Unije, ali je to dug put i veoma veliki posao koji srpska strana mora da obavi - rekao je Bringeus.
- Ja se obično služim primerom ekologije, jer 40 odsto uslova koje vaša zemlja mora da ispuni da bi bila u EU upravo se tiče očuvanja i zaštite životne sredine. I to je ono što je važno: da će biti obavljen taj reformski unutrašnji proces u Srbiji - dodao je ambasador Švedske.
Kada je u pitanju zahtev za članstvo, svima je poznato gde je sada problem: da se ne slažu baš sve članice EU u tome da Srbija sarađuje s Haškim tribunalom, rekao je Bringeus i dodao da Švedska smatra da Srbija u potpunosti sarađuje s Haškim tribunalom i da sada moraju da ubede Holanđane da je to tako.
- Što se tiče podnošenja zahteva za članstvo u EU, uveren sam u to da će se to desiti u terminu koji je konstruktivan za srpsku vladu - kazao je švedski ambasador i ukazao da je najjednostavniji način za odmrzavanje SSP da se uhapse dvojica preostalih optuženika za ratne zločine Ratko Mladić i Goran Hadžić.
Bringeus je naveo da je dugoročno gledano, budućnost Kosova u EU, ukazujući da će kada ceo region bude deo Unije, kontakt granica potpuno izgubiti svoj smisao. :worth:
 
значи населиће шиптаре у Србији, а ми их нећемо моћи зауставити јер се коте као зечеви....:(

Претпостављам да је када је рекао границе,мислио у ширем смисли невезано за границе између Србије и Косова.
...
А могуће је и да ће моћне чланице ЕУ искористити Косово као резерват у који би протерали своје мањине.
 
UBEĐEN sam u to da će državljani Srbije koji imaju crveni pasoš moći da putuju bez viza od 1. januara, ostalo je, međutim, da srpska strana ispuni još nekoliko stavki pre nego što mi u svojstvu predsedavajućeg EU možemo proglasiti ukidanje odluke o vizama, izjavio je ambasador Švedske u Beogradu Kristen Bringeus.
-

po ovome ispada da ste vi srbi građani drugog reda jer imate crveni pasoš, za razliku od srba koji su došli iz hrvatske i imaju uz crveni plave putovnice i sa njima mogu bez viza di im drago
 
Bringeus je naveo da je dugoročno gledano, budućnost Kosova u EU, ukazujući da će kada ceo region bude deo Unije, kontakt granica potpuno izgubiti svoj smisao. :worth:

Al vas loze kao majmune. Pa sto ako su granice nebitne Francuska ne da Korzici da se otcepi,Spanije Baskiji i Kataloniji..itd.???
Neverovatno je kako glupe fore prolaze kod pojedinih Srba. Izgleda zaista glupljeg naroda nema
 
Al vas loze kao majmune. Pa sto ako su granice nebitne Francuska ne da Korzici da se otcepi,Spanije Baskiji i Kataloniji..itd.???
Neverovatno je kako glupe fore prolaze kod pojedinih Srba. Izgleda zaista glupljeg naroda nema

А ово важи само за еУроунијатску буљашку србију не за све нас:per: Ја знам како ћу са шиптарима
smajl037.gif
osama.gif
.....
 

Back
Top