DS traži Zagrebačku ulicu u Beogradu

Inace imam potrebu da podelim sa vama dragi forumasi moje jedno zapazanje.Cesto prolazim pored sajma i do skoro nisam ni znao da se taj deo grada(otprilike na pola puta izmedju ade i sajma pa sve do mostara-gazele) zove bulevar vojvode Misica . Interesantno je da u tih onako odokativno 1.5 do 2 km nema vise od 3 table na kojima pise bulevar vojvode Misica.Dakle zvanicno on postoji i zove se tako ali je neprimecen i svi taj deo grada zovu sajam.Kada mi je to upalo u oci pogledao sam po drugim ulicama u gradu i svuda je bukvalno na svakom koraku znaci na svakih 30 do 50 metara tabla na kojoj pise ime ulice. Da li sam ja toliko prolupao i postao toliko istripovan ili su vlasti to namerno tako odradile i da li je mozda jos neko to primetio? Ja licno mislim da je sramota da tako vazna licnost u istoriji Srbiji na ovaj nacin bude pa ajde da se izrazim ponizena....Naravno mene to ne cudi, to se sve uklapa u proces menjanja svesti i zaboravljanja svoje istorije,tradicije i kulture al eto doslo mi je ovo da napisem, nisam nikome to rekao

Zgrade u Bul. Vojvode Mišića su poprilično udaljrene od ulice a i nema ih puno i uglavnom su poslovne,čisto sumnjam da nisu obeležene ali sa ulice je to teško videti. Inače ta ulica nosi taj naziv sigurno 30+ godina ako je ikada i imao drugi naziv.

Edit: Evo reče Milunka Savić čitavih 85 godina :)

P.S. Ima i bista spomenik Vojvodi Mišiću kod stanice na sajmu ako se dobro sećam.
 
Poslednja izmena:
Демократска странка је одувек била позната по оваквој врсти дебилизма! Космополите а не ѕнају слине и доопе да обрису пхизда им , да им пхизда материна ***********ка!
 
Вознесенска, до '896. па до '31. Босанска (што је физички наставак Босанске, данашње Г. Принципа).

- - - - - - - - - -



Топчидерски друм.

Baba Višnja, koje ste Vi godište? :confused:

- - - - - - - - - -

Демократска странка је одувек била позната по оваквој врсти дебилизма! Космополите а не ѕнају слине и доопе да обрису пхизда им , да им пхизда материна ***********ка!

BULEVAR REVOLUCIJE je mnogo veća ulica nego ona ranije nazivana BULEVAR KRALJA ALEKSANDRA
Slobodno zadržite ono patrljče od poteza... a ono što je izgradjeno pod CK SKJ da se imenuje po autoru

posle komunjare lopovi... svašta... a ono demokrate i majku rodjenu...
 
Булевар војводе Мишића тако се назива од 1930.

Okej.A jel mogu nesto da te pitam ali nije zlonamerno?Vidim na ovom tvom klipu gde si gostovala u emisiji da kazes kako si jedna od starih Beogradjana jer su tvoji tu od pre drugog svetskog rata i to je okej.
A kako bi onda ja mogao u tom smislu da se izjasnim jer su moji minimum 250 godina nastanjeni ovde na istoj zemlji na kojoj sam i ja sad na 15 km od centra grada znaci od pre prvog srpskog ustanka sto se zna a koliko jos pre toga su dosli ne zna se. Kako onda ja mogu da se izjasnjavam kao praistorijski Beogradjanin ili kao praistorijski severni Sumadinac? Ako je neko ko se doselio 1928 pravi Beogradjanin sta je onda onaj koji je tu minimum jos od 18 veka
 
Baba Višnja, koje ste Vi godište? :confused:

- - - - - - - - - -



BULEVAR REVOLUCIJE je mnogo veća ulica nego ona ranije nazivana BULEVAR KRALJA ALEKSANDRA
Slobodno zadržite ono patrljče od poteza... a ono što je izgradjeno pod CK SKJ da se imenuje po autoru

posle komunjare lopovi... svašta... a ono demokrate i majku rodjenu...
Да прецизирамо: у прво време се није ни звала Булевар... Већ - Улица краља Александра. Популарно су је звали тада Александрова...

Булеваром је проглашена од '46, кад је постао Револуције.
 
Ljudi, ako se ja dobro sećam, jedna od onih ulica koje od Karađorđeve vode naviše ka Zelenom vencu se i zove Zagrebačka. To jest, zvala se do pre nekoliko godina, sad tek na Planu plus videh da je promenjeno ime u Koče Popovića. Ali zanimljivo, ima jedna sadašnja Zagrebačka ulica, i to u Vrčinu, koji jeste na teritoriji Beograda, tako da je zahtev DS ispunjen i doviđenja prijatno (mislim njima sa takvim degenskim zahtevima)...
 
Демократска странка је одувек била позната по оваквој врсти дебилизма! Космополите а не ѕнају слине и доопе да обрису пхизда им , да им пхизда материна ***********ка!

Naprotiv demokrate su maknuli skoro sve što je iole imalo veze sa partizanima ili sfrj ili sssr-om i skoro svakom iz kraljevske porodice(obe) dodelio ulicu.

Ovo je sad klasično proseravanje i kontriranje, jer ovi ostaci DS-a ne mogu da se oslobode one mantre o sns "nacionalistima" pošto je to jedini program koji su imali , iako ih ovi danas šiju u svim "izdajničkim" disciplinama za dve dužine :lol:
 
Да прецизирамо: у прво време се није ни звала Булевар... Већ - Улица краља Александра. Популарно су је звали тада Александрова...

Булеваром је проглашена од '46, кад је постао Револуције.

pa nemam ja ništa protiv da se to i dalje zove po Aleksandru kao nekad
samo onaj veći deo naknadno stvoren da ostane Bulevar Revolucije

Nećemo ništa od Kralja
a on uze sve, čak i mnogo veći deo ulice koji komunjare izgradjivale
i onu sliku iz dvora prodao za apanažu... čim je ušao... i ne plaća komunlaije a četnici plaćaju ili duguju...
 
Okej.A jel mogu nesto da te pitam ali nije zlonamerno?Vidim na ovom tvom klipu gde si gostovala u emisiji da kazes kako si jedna od starih Beogradjana jer su tvoji tu od pre drugog svetskog rata i to je okej.
A kako bi onda ja mogao u tom smislu da se izjasnim jer su moji minimum 250 godina nastanjeni ovde na istoj zemlji na kojoj sam i ja sad na 15 km od centra grada znaci od pre prvog srpskog ustanka sto se zna a koliko jos pre toga su dosli ne zna se. Kako onda ja mogu da se izjasnjavam kao praistorijski Beogradjanin ili kao praistorijski severni Sumadinac? Ako je neko ko se doselio 1928 pravi Beogradjanin sta je onda onaj koji je tu minimum jos od 18 veka
Изјасни се како год хоћеш.

А онима који су се још раније доселили у БГ - ја само могу да кажем - свака част! Дубоки наклон.

Али, тим више, од њих бих очекивала и веће знање о Београду...

Знање = љубав... За свој град, завичај, Србију...

Не делимо се на "староседеоце" и "дошљаке", већ по томе колико волимо и познајемо наш Београд, Србију читаву...
 
Zašto ne bi i DS nešto zaradio,
kad je Slobo moga na prodaji Krajišnika lovu uzeti,
zašto i oni jednu ulicu ne bi prodali,
hebeš ulicu!!!!

Prekini vise tako da se ponasas koje pare je uzeo sta lupetas? ! Jeljcin i Gorbacov su bili zapadne marionete i izdajnici i onda su Sloba i Radovan bili nezasticeni i krajisnici su se tako namestili da najvise nastradaju kao najzapadniji Srbi i to je to. Pomiri se vise sa tim.Dok ne naucis da je zivot nepravda neces postati covek. Samo kukas ovde po forumu i zapomazes
Imam komsija i ortaka izbeglica iz oluje i niko od njih nema takvo istripovano ponasanje ne masiraj nam mozak ovde vise svaki dan
 
Poslednja izmena:
Zašto ne bi i DS nešto zaradio,
kad je Slobo moga na prodaji Krajišnika lovu uzeti,
zašto i oni jednu ulicu ne bi prodali,
hebeš ulicu!!!!

Nama prodo Kosovo... još reko da je to POBEDA

a dogovarao se sa Tudjmanom i oko Zagrebačke Banke oko srpskog udela u kapitalu...
da se nisu dogovorili imali bi na ime učešća i hotel u Splitu koji je pripadao Zagrebačkoj
E sad Slobe nema da bi nam odgovorio zašto nemamo SRPSKI hotel u Splitu
Medjutim, jedino da pitamo Dinkića zašto udari auto Borku...
 
Prekini vise tako da se ponasas koje pare je uzeo sta lupetas? ! Jeljcin i Gorbacov su bili zapadne marionete i izdajnici i onda su Sloba i Radovan bili nezasticeni i krajisnici su se tako namestili da najvise nastradaju kao najzapadniji Srbi i to je to. Pomiri se vise sa tim.Dok ne naucis da je zivot nepravda neces postati covek. Samo kukas ovde po forumu i zapomazes
Imam komsija i ortaka izbeglica iz oluja i niko od njih nema takvo istripovano ponasanje ne masiraj nam mozak ovde vise svaki dan

a baba Borku ko ubi?
 
Изјасни се како год хоћеш.

А онима који су се још раније доселили у БГ - ја само могу да кажем - свака част! Дубоки наклон.

Али, тим више, од њих бих очекивала и веће знање о Београду...

Знање = љубав... За свој град, завичај, Србију...

Не делимо се на "староседеоце" и "дошљаке", већ по томе колико волимо и познајемо наш Београд, Србију читаву...

Pa dobro ja sam 96 godiste ne mogu bas toliko puno da znam a ovo boldovano se slazem svakako, samo imam neko svoje vidjenje da su starosedeoci oni koji su 150+ godina unazad tu.Mozda nisam upravu,verovatno je to preterano i previse godina...Sta znam.. U mom kraju je ima stvarno dosta familija koje su se na primer doselile 1813 kad je bila velika bezanija
 

Back
Top