Дрво Живота

Нисам ништа реплицирао него изнео један нови поглед, Е сад што ти имаш проблем да у свему видиш реплику то расчисти сам са собом,
Некако си превише једносмеран То што на дугмету пише реплај не значи да се само за то мора користити
ja odgovorih georgiju, i ti onda meni na tu repliku njemu;
ako ne repliciras na odredjeni tekst, vec hoces mene generalno da naucis pameti, onda obrisi ili precrtaj tekst, pa probaj da me ucis pameti sa svojim ''novim pogledom'' koji nema veze sa mojom replikom
 
po.meni isus je ucestvovao u stvaranju drva zivota jer pise nice iz zemlje a ko poveruje u isusa imace pristup eliksiru zivota..
Јесте, а еликсир живота је осећање животне радости које имају људи који не суде другима, који радо помажу ближњима, који лако праштају и имеју да претрпе своје ближње. Мир који прати такве људе је мирис тог еликсира, Исус Христос је тај еликсир упоредио са вином рекавши . Овоје за вас крв моја. Јер Христова крв је љубав према блиђњима, то осећање радости које имамо док смо у љубави са ближњима. Кад се човек напије вина њему је лепо, весео је, ништа му није прљаво, ничег се не стиди, све му је лепо. Такав је и човек који се напије Христове крви, Тог осећања љубави према ближњима, тог еликсира живота: све му је лепо, свему се радује, ништа му није прљаво ни ружно,ни некултурно, никоме не суди.Ужива у животу.
Христос када је подигао чашу, коју називају свети грал, у њој је било вино, Али ако ту слику пребацимо у духовно, онда видимо да је чаша суд, суд у коме је вино. Судови којима судимо су као чаше, како судимо таква осећања имамо, А осећања су пиће које је у суду, Ако је наш суд прави у њему ће бити осећање љубави и то је свети грал из којег пију они који у нашли фонтану младости у себи
 
ja odgovorih georgiju, i ti onda meni na tu repliku njemu;
ako ne repliciras na odredjeni tekst, vec hoces mene generalno da naucis pameti, onda obrisi ili precrtaj tekst, pa probaj da me ucis pameti sa svojim ''novim pogledom'' koji nema veze sa mojom replikom
Одакле теби идеја да см ја уопште прочитао георгијев пост и да ми је било битно шта ти њему одговараш, Ја сам једноставно се надоградио на детаљ који ми је био интересантан, Ко да сви ми морамо да будемо онакви какав си ти и да се понашамо онако како би се ти понашао.
Ти мени судиш за оно шта ти мислиш да сам ја урадио, а ниси ни покушао да прочиташ до краја и видиш о чему се ту ради.
Ја сам крив што ти не читаш постове него трчиш ко јуне пред руду,
 
Одакле теби идеја да см ја уопште прочитао георгијев пост и да ми је било битно шта ти њему одговараш
pa, eto, prevario sam se... kad sam te odignorisao; ti ne diskutujes uopste, pa mi ne preostaje nista drugo nego da te opet ignorisem
to sto ti radis je za BLOG, a ne za forum
Ја сам крив што ти не читаш постове него трчиш ко јуне пред руду,
ti ne citas postove koje citiras, a ja bar procitam ono sto citiram i prethodnu repliku - ti upadnes, a ne zanima te ni jedno ni drugo da procitas, stvarno ko je june ovde
 
Poslednja izmena:
pa, eto, prevario sam se... kad sam te odignorisao; ti ne diskutujes uopste, pa mi ne preostaje nista drugo nego da te opet ignorisem
to sto ti radis je za BLOG, a ne za forum

ti ne citas postove koje citiras, a ja bar procitam ono sto citiram i prethodnu repliku - ti upadnes, a ne zanima te ni jedno ni drugo da procitas, stvarno ko je june ovde
Ја видим да је овај форум постао некако пријатно место; кад оно, био сам игнорисан
 
Јесте, а еликсир живота је осећање животне радости које имају људи који не суде другима, који радо помажу ближњима, који лако праштају и имеју да претрпе своје ближње. Мир који прати такве људе је мирис тог еликсира, Исус Христос је тај еликсир упоредио са вином рекавши . Овоје за вас крв моја. Јер Христова крв је љубав према блиђњима, то осећање радости које имамо док смо у љубави са ближњима. Кад се човек напије вина њему је лепо, весео је, ништа му није прљаво, ничег се не стиди, све му је лепо. Такав је и човек који се напије Христове крви, Тог осећања љубави према ближњима, тог еликсира живота: све му је лепо, свему се радује, ништа му није прљаво ни ружно,ни некултурно, никоме не суди.Ужива у животу.
Христос када је подигао чашу, коју називају свети грал, у њој је било вино, Али ако ту слику пребацимо у духовно, онда видимо да је чаша суд, суд у коме је вино. Судови којима судимо су као чаше, како судимо таква осећања имамо, А осећања су пиће које је у суду, Ако је наш суд прави у њему ће бити осећање љубави и то је свети грал из којег пију они који у нашли фонтану младости у себи
ma. I da je tako kako kazes ko god da je i pio iz case eliksir mladosti na kraju rikavela...jel pobedio ovu telesnu prirodu bilo ko vala nije
 
Ništa, samo Bog može smrt da pobedi jer je on i stvorio kao i život što je. I Isus vaskrsao Lazara pa opet ga smrt posetila. Tako da od vaskrsenja nema ništa bar na zemlji, a kako ćemo na nebu će vidimo ili nećemo.
a to da vaskrsnes na nebu isto nema sanse..kad se zavrsi sedmi dan i udjemo u osmi to je pocetak novi na ovoj istoj zemlji s drugim fizickim zakonima..
 
i da se nadje lek za kancer umrece od druge bolesti a tako rece bog da pridje onom drvetu ne moze pa taman bio i svetac i to ce tako biti dok traje ovog sveta tako rece on ne ja..leka protiv smrti nema pod ovim.nebom
Промлем је што ми себе доживљавамо као тело па је с те стране гледано смрт крај живота, Али ми нисмо тело да би себе тако мерили, ми смо ум који вечно траје, И то трајање није живот већ је живот како ми доживљавамо то трајање, Ако је наше трајање испуњено задовољством живљења онда је то живот а ако је испуњено, гневом, бесом, љутњом, незадовољством, онда је то вечна смрт. Христос је васкрсао телом да би показао какав је духовни ускрс, Прелазак из смрти у живот, А људи неспособни да разумеју духовне ствари то изокрећу
 

Back
Top