Druga bozja zapovest...

Pa u proslosti su se slike (iliti ikone) smatrale kao slike za nepismene...nije je sigurno naslikao da bi se pred njom molilo!

значи нисмо грешни пошто смо неписмени кад се молимо пред иконом.
icon_bounce.gif
 
A zašto misliš da vse mora biti napisano u Bibliji?Gde u Biblji piše da se pri krštenju vrši trikratno pogruženje,osvećenje vode i ulja i mnoge druge stvari?Nigde.

Reci mi onaj uskopljenik nije imao ulja i mnogo druge stvari da li je njegovo krstenje pravilno, da li Jovan sto je krstavao bilo pravilno. Nigde se ne spominje ulje vec pise Jovan je krstavao vodom, a dolazi neko mnogo veci koji ce vas krstiti duhom.
I da sve sto je vazno pise u Svetom Pismu!!
 
Ako je ikona alat onda Hristu nijedna molitva nije uslisena jer nije imao alat. Koliko ja znam on se povlacio u prirodu i tamo se molio gde ga niko ne vidi. I gde se najbolje vidi prisustvo Boga.
to nije ni bitno. ne mozemo da se slozimo ni da li je postojao, a kamoli o uslisavanju molitvi. da se molitve ne uslisavaju jasno je i svakom laiku.

sta je ovde bitno. alat = objekt kojim je lakse manipulisati ljudima (vidjao sam armije ljudi kako cekaju satima da bi videli neku ikonu, koja je slucajno od zlata i srebra. bas hristoliko.) i
alat = stvar koja se prodaje za mnooogo novca
 
to nije ni bitno. ne mozemo da se slozimo ni da li je postojao, a kamoli o uslisavanju molitvi. da se molitve ne uslisavaju jasno je i svakom laiku.
Sta kazes!? molitve nam nisu uslisene!? ...ne lupaj!
To znas iz iskustva!? ..mozda si se molio za nekog BMW-a, ili mozda da dobijes na loto, pa da sa tim novcem odes u javnu kucu! Da li za to sluze molitve!?
sta je ovde bitno. alat = objekt kojim je lakse manipulisati ljudima (vidjao sam armije ljudi kako cekaju satima da bi videli neku ikonu, koja je slucajno od zlata i srebra. bas hristoliko.) i
alat = stvar koja se prodaje za mnooogo novca
Ti demonizovani ljudi koji cekaju red su ocigledno dozivali neko ''cudo'', na zalost u ovom slucaju to cudo je prouzrokovao demon!
 
glasi "Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti". Da li postoji mogucnost da freske po crkvama i manastirima, ikone kojima se vernici klanjaju i prinose npr. novac... verski kipovi po svetu koje ljudi prosto obozavaju... predstavljaju cin idolopoklonstva, i krse ovu bozju zapovest?

Moje mišljenje je da je idol sve što čovek voli više od samog sebe. A da li je Bog idol? Moje mišljenje je da nije, jer Bog je u čovečijoj duši (u obliku Ljubavi) i kada čovek voli Boga on voli sebe.

I kada čovek nekoga voli jednako kako voli samog sebe to je amplituda čiste Ljubavi, a sve preko toga je suvišak i idolopoklonstvo.
 
Reci mi onaj uskopljenik nije imao ulja i mnogo druge stvari da li je njegovo krstenje pravilno, da li Jovan sto je krstavao bilo pravilno. Nigde se ne spominje ulje vec pise Jovan je krstavao vodom, a dolazi neko mnogo veci koji ce vas krstiti duhom.
I da sve sto je vazno pise u Svetom Pismu!!
Naravno da se ne krštavamo uljem,nego se u Crkvi vrši(van krštenja)osvećenje ulja,to sam mislio.Nisam se dovoljno jasno izrazio.
Teško nama,ako prihvatamo princip "sola scriptura".:D
reci mi jel priznaješ odluke Vaseljenskih i Pomesnih Sabora?
 
Sta kazes!? molitve nam nisu uslisene!? ...ne lupaj!
To znas iz iskustva!? ..mozda si se molio za nekog BMW-a, ili mozda da dobijes na loto, pa da sa tim novcem odes u javnu kucu! Da li za to sluze molitve!?
kakko se usudjujes???
koliko je srba stradalo u jasnovcu? mislim da ih se njih 100% molilo? jel prezivelo 100% njih?
znam decu umrlu od teskih bolesti. svi njihovi su se molili.
osim toga, molitva je nesto natprirodno (da radi, a ne radi)
picture.php
 
mozda si se molio za nekog BMW-a, ili mozda da dobijes na loto, pa da sa tim novcem odes u javnu kucu! Da li za to sluze molitve!?
svi koji ne veruju su gresni i gorece u paklu?
pises kao pravi verski fanatik.
ja se ne molim. ne treba mi nikakav automobil i ne zudim za icim materijalnim. od materijalnih stvari vec imam sve sto mi treba. sve sam zaradio.
kako i pomisljas da mozes da znas ista o meni????
u zivotu nisam platio za sex, niti cu. ja sam ateista i ne molim se. to je gubljenje vremena. a za one sto se mole mislim da su besposlicari i lenjivci.

ne boj se, nisam zloupotrebio molitvu ikad.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pazi molitva je jedna najveca moc jednog hriscanina, ona je disanje duse ako se ne molis ni dusa ti ne dise. Hriscanin se ne moli da dobije na lotu ili nesto za sebe vec prvenstveno za druge ljude za one koji su u nevolji. Molitva nije naklapanje reci koje ne razumemo vec jednostavna i kratka molitva. Bog nece uslisiti nekoga ko se ne kaje za svoje grehe. Ali ako neko klekne i moli se kao carenik ta molitva je sigurno uslisena. A i desi se da nekada ne uslisi molitvu Bog jer nije to dobro za nas ponekad molimo ono sto nam se cini dobro ali na kraju se ustanovi da nije. Kao car Jezekilj Bog mu je uslisio molitvu ali on umesto da proslavi Boga on je hvalio sebe a da mu nije produzio zivot umro biz te greske i ne bi zgresio. Bog najbolje vidi sta je dobro za nas.

Sto se tice krstenja uskopljenik nije bio u crkvi vec su dosli do vode i tu se krstio. I krstio se u ime Oca Sina i Svetoga Duha. Ja verujem u Bibliju i samo u nju.
 
svi koji ne veruju su gresni i gorece u paklu?
pises kao pravi verski fanatik.
ja se ne molim. ne treba mi nikakav automobil i ne zudim za icim materijalnim. od materijalnih stvari vec imam sve sto mi treba. sve sam zaradio.
kako i pomisljas da mozes da znas ista o meni????
u zivotu nisam platio za sex, niti cu. ja sam ateista i ne molim se. to je gubljenje vremena. a za one sto se mole mislim da su besposlicari i lenjivci.

ne boj se, nisam zloupotrebio molitvu ikad.

Bog jasno kaze da svako treba da radi i da nema gore bolesti od lenjosti. Apostoli su se molili ali su i radili. Kao sto rekoh oni se nisu molili za materijalne stvari vec za duhovne..
Sto se tice ubijenih u jasenovcu nemoj da krivis Boga, i sto se tice hriscana oni veruju u novo nebo i novu zemlju tako da im je smrt kao san.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pazi molitva je jedna najveca moc jednog hriscanina, ona je disanje duse ako se ne molis ni dusa ti ne dise. Hriscanin se ne moli da dobije na lotu ili nesto za sebe vec prvenstveno za druge ljude za one koji su u nevolji. Molitva nije naklapanje reci koje ne razumemo vec jednostavna i kratka molitva. Bog nece uslisiti nekoga ko se ne kaje za svoje grehe. Ali ako neko klekne i moli se kao carenik ta molitva je sigurno uslisena. A i desi se da nekada ne uslisi molitvu Bog jer nije to dobro za nas ponekad molimo ono sto nam se cini dobro ali na kraju se ustanovi da nije. Kao car Jezekilj Bog mu je uslisio molitvu ali on umesto da proslavi Boga on je hvalio sebe a da mu nije produzio zivot umro biz te greske i ne bi zgresio. Bog najbolje vidi sta je dobro za nas.

Sto se tice krstenja uskopljenik nije bio u crkvi vec su dosli do vode i tu se krstio. I krstio se u ime Oca Sina i Svetoga Duha. Ja verujem u Bibliju i samo u nju.

Da li Ti misliš, ako legnem u đakuzi i molim se, da li će Bog da usliši takvu molitvu?
 

Back
Top