Dragon Age 2

Mozda sam ja DA: Origins igrao odavno ali koliko se secam ni u njemu se ne dobija vise od tri opcije koje odredjuju pricu (ono sto ja zovem "The Good, the Bad and the Ugly" opcije) i jedna opcija kojom mozes malo vise da istrazis lik sa kojim komuniciras... To je to...Nisam bas siguran da Origins nudi po deset opcija kojima se definise prica... Na osnovu toga dosao sam do zakljucka da onda ni dijalozi u DA2 nisu losi i da nepostoji nesto zbog cega bi trebalo da mi se nesvidjaju...
To sto povezujem DA i ME je po meni logicna stvar, obe igrice su RPG i svaka ima svoju draz ali je sustina ista, osnovna razlika jeste okvir u koji su dve igrice smestene, odnosno ME je svemirska odiseja,a DA je srednjovekovna fantazija...
 
Iskreno, ME dijalozi su katastrofa. Uzasno me nervira cinjenica da nikada ne znam sta ce Shepard da izgovori nakon sto odaberem neku opciju.
Implementiranje ovog modela u DA2 me je poprilicno iznervirao.
Akcija u ME igrama mi se jako svidjala, ali smatram da je omanula poprilicno u DA2. Kada se na sve to doda da je igra ocigledno zbrzana i da su sve lokacije u igri manje vise tuneli, moram da priznam da je konacni utisak jako los.
Probao sam igru, hteo sam da je odigram, ali nisam izdrzao duze od dva sata, i to uz veliku muku.
Jedini Bioware-ov RPG koji nisam presao... i sve mi se cini da nikada necu.
 
Sta mislite na temu da je Flemeth ustvari Fen'harel? Mislim da se tokom dijaloga cuje kako je Fen'harel zarobljen na Thedasu, nakon sto je prevario i dobre i lose bogove i zatvorio ih na Nebu i u Paklu. Posto bogovi u DA imaju oblicje zmajeva, a i Flemeth je zmaj. Na kraju dodatka The witch hunt za DA:O, Morrigan kaze da je Flemeth "nesto vise".
 
Kada je priča u pitanju, tek ćemo u DA3 da vidimo sve ono što nismo saznali u DA:O, pošto je dvojka jedan veliki epic lol-fail. EA se baš potrudio da zaradi na slavi prve igre, i zbog njih Bioware izbaci prvu igru koja nije vredna ni indie devs-a, a kamoli nekoga ko nam je doneo ME.

Mislim, stvarno, sedeo sam satima prevrćući očima u neverici koliko je igra cheesy i retardirana. Vidi se da je pravljena na onaj određen način da bi mogla da bude multi-platform, ali mnogo više friendly ka konzolnim fanaticima kojima je samo stalo do button-mashing tehnike igranja. Bljak. Borba je totalno dosadna, najbolja RPG franšiza koju sam igrao posle Diablo-a i Baldurs Gate-a postade buđavi, odvratni hack&slash, uz dialog-wheel za one sa posebnim mentalnim problemima koji ne znaju koja opcija šta prestavlja ako nema ikonicu.

Istina da je DA:O imao neoriginalnu priču (oh ne, prastaro zlo se uzdiže, ajd skupi vojsku pa u klanje), ali su detalji urađeni fantastično, interakcije i odnosi sa kompanjonima su besprekorni i često zabavni, da ne spominjem brdo lore-a. U DA2, sve je nekako pretvoreno u sivu smešu gluposti i nevažnih informacija/događaja, da ne spominjem glupost oko Chantry Seekera, što im STVARNO nije trebalo;

Pojava Flemeth je, isprva sam mislio, trebalo da nas zainteresuje, ali je i to fail zato što nema apsolutno nikakvog smisla. Po priči DA:O, junak je prošao dobar deo priče pre nego što je Lothering pao, i to se dešava pre nego što dobijemo quest od Morrigan oko one knjige koju treba uzeti od Flemeth. Zašto onda, pobogu, u DA2 izgleda kao da je Lothering pao samo nekoliko dana pre nego što se opet pojavljuje Flemeth u totalno drugačijem obliku, i ne odaje ama baš ništa osim dodatne zbunjenosti oko toga šta je ona zapravo. Apsolutno sva dešavanja u DA2 su "pointless" ako se gleda cela istorijska priča iz DA:O; dajem glavu da je Bioware to znao, pa su onda pokušali da nas zamajavaju vraćanjem pola likova iz keca. Alistair se pojavljuje na 5 minuta da bi nas podsetio svoje stare dosetke "swooping is bad"... Ma stvarno? Anders je, koliko sam ja skontao, odjednom biseksualac u DA2 (WTF?), ne znam zašto se uopšte i spominje Zevran (koji inače nije mnogo bio zanimljiv ni u kecu). Pojava Leliane, doduše, je cool, ali ništa drugo do teaser-a za 3. deo. Pojava Izabele, doduše, je isto extra jer u kecu nije imala nikakvu ulogu osim da nauči glavnog lika specijalizaciji (dualist). Seća li se neko? :D

Da spominjem grafiku? Vredi li uopšte spominjati? Sve je to lepo što podržava DX11 grafiku, ali to i dalje ne objašnjava zašto igra izgleda užasno u poređenju sa kecom. A da ne spominjem bagove u questovima, propadanje kroz zidove, niz stepenice, zapinjanje u environment i totalna linearnost mapa koje se iznova i iznova ponavljaju kao u ME1... Ježim se pri samoj pomisli. Jedinošto je dobro u DA2 je to što NAJZAD glavni lik nije "mute", to mi je često smetalo u kecu zbog nekih potencijalno urnebesnih dijaloga.

Inon Zur je opet radio soundtrack koji je dosadan baš onako kao i prvi; nekoliko dobrih momenata i to je to. Da čovek nije uradio OST za Crysis 1, začudio bih se koliko muzika nema inspiracije za slušanje van igre; ovako sam samo razočaran.

Čisto da se razumemo, ja retko kada strastveno "mrzim" neku igru/dev-a/izdavača itd. ali ovo je zaista vredno pljuvanja na sav glas; razumno, naravno, detaljno izloženo, a ne samo reći da je sranje. Istina, DA2 je zaista ostavio snažan utisak na mene; kao kad popijem previše rakije pa posle bacanja pegle legnem u krevet i osećam se kao da propadam, pa pre nego što zaspim počnem da kukam i molim da prestane, i obećavam da više nikad neću piti xD

Da li je neko video onu "specilajnu akciju" Bioware-a, što nude Mass Effect uz DA2? Umirao sam od smeha kada sam video reklamu za, paz' sad, PC verziju igre uz komentare i ocene za konzolne verzije, i to od zvaničnih Xbox/PS3 magazina (ili šta god)... :rotf:
Kako me je to nasmejalo, pa ja to ne mogu da opišem rečina xDDD
 
Poslednja izmena:
Po svemu sudeci ja sam izgleda jedini koji brani DA2... :)
Ima dosta od kad sam je presao i vec sam je pomalo zaboravio (igrajuci Assassins Creed: Brotherhood, Homefront,Shogun 2 i jos neke druge igrice), po svemu sudeci ukusi jesu razliciti, DA2 definitivno nije perfektan (nije ni blizu) ali se meni iz ko zna kog razloga svideo, dal zbog duge pauze (dugo nije bilo dobre igrice) dal zbog toga sto se vezem za odredjeni naslov pa jedva cekam nastavak...Tacno je da DA2 ima dosta bagova i mana ako pogledamo ko su proizvodjaci mozda je trebalo i vise da se potrude... Ipak DA2 je kod mene (kao strastvenog igraca) probudio isto sto i Splinter Cell (i stalni povratci Sama Fishera) tj. iako je svaki sledeci gori od predhodnog ja ga ponovo u slast igram... Tako ce biti i sa DA3 kad na njega dodje red, u svakom slucaju nadam se da su izvukli pouku jer ih na sve strane poprilicno pljuju (pogotovo na stranim forumima) kao i ovde pa ce uslisiti molbe kad budu napravili DA3...
 
Ljudi ko god kaze da je DA2 sranje, losa igrica ili tako nesto. Apsolutno nije realan niti objektivan.. Jedino o cemu se moze pricati jeste DA2 u odnosu na DAO..

Bratislave, ne lupaj, evo ti moj post iznad, sasvim realan i objektivan; čak, šta više, veoma je optimističan, u suprotnom bih išao u detalje svake sitnice koja me je iznervirala. I ne mora se DA2 porediti samo se kecom, odigraj "the mother of all RPGs" i više nikada nećeš gledati RPG u istom svetlu...

Ko je mislio da ću reći Diablo, a? E pa, ništa od toga :rotf:
Baldurs Gate!
 
Slazem se da je Baldurs Gate gore sa bogovima RPG igrica i tamo ima osigurano mesto zajedno sa jos nekoliko drugih igrica koje su dovele ovaj zanr u fokus svih nas... Kad sagledam citavu raspravu koja se ovde vodila i moj pocetni stav, moj zakljucak mora da bude sledeci:

DA2 definitivno nije najbolja RPG igrica do sada nije ni blizu, radi se o relativno dobroj igrici koja ima nekoliko neocekivanih raspleta i interesantnih izbora sto i jeste sustina RPG-a, ono sto jeste losa strana svega je to sto su igricu uprostili, nema tactical look,manjak dijaloga,talent tree je oversimplified, borba je tu i tamo interesantna i ume da zahteva nekakvu taktiku ako se igra na HARD, ako se igra na EASY onda vam grupa i nije potrebna sve mozete sami, izbor klasa je smanjen (sto je po meni jedna od najvecih gresaka), kao i izbor rase, manjak razlicitih pecina (tu ukljucujem i manjak raznovrsnosti scenografije) i zabrinjavajuce mala rezolucija pojedinih predela...
Sa druge strane, ne bi mi bili igraci kad ne bi igrali nastavak jednog od najvecih RPG naslova sadasnjice (mislim na poslednje 2-3 godine) i tu se krije draz RPG naslova... Istina je da velika prica nemoze kvalitetno da stane u samo jedno izdanje igrice (kad smo zavrsili DA:O svima je bilo jasno da tu nije kraj) i DA sigurno nece stati ni u triologiju (bar po meni) kao ME, zato ova igrica ima svoju draz i zato sam je u slast odigrao jer nisam mogao da pronadjem vezu izmedju DA:O i DA2 osim one ocigledne sa pocetka, a sve vreme sam znao da ona negde tu postoji i to je razlog zbog koga jedva cekam nastavak i zbog cega sam siguran da ce sveukupni utisak biti dobro ocenjen na kraju...
Ipak ne treba ocekivati da ce svi nastavci doziveti velicinu prvog dela, pa ljudi moji posle Rokija 1 svi ostali su bili pomalo smesni i suvisni ali isto tako vazni za sveukupni dozivljaj...
 
Slažem se sa većinom navedenog, doduše, ne vidim razloga zašto DA2 nije mogao da bude bolji od keca. ME2 je isto bio bolji od keca; uvek ima mesta za poboljšanja i nadogradnju; Bioware je uradio najbolje što je mogao, ali EA im jednostavno nije dao dovoljno vremena, j.b.g.

Da je DA2 imao nešto više veze sa samom pričom, ili Origin-a ili generalno celokupne priče, sve ostalo bih mogao da zanemarim jer bih mogao reći: "naučio sam nešto novo"; ovako smo samo dobili neke spoilere koji nisu spoileri (Chantry Seekers) i ništa drugo do nekoliko teaser-a za 3. deo (Leliana!)

Istu glupost smo videli sa Witch Hunt DLCom, ali DLC je trajao pola sata maje-više; DA2 sam uspeo da pređem za 24 sata ukupnog gameplay-a uz bukvalno SVE questove, a utisak je bio isti: "ovo je totalno nebulozno i nepotrebno"...
Slažem se da će dobar naslov uvek prodavati nastavke, bez obzira koliko bili loši (am, Need for Speed već 4-5 godina, anyone? bljak) i da će čak i oni gameri koji nisu fanboys-i i koji svakom individualnom naslovu prilaze objektivno igrati, ali radije ću goreti u paklu nego da kupim igru, ili čak šta više, odigram je još jednom u životu. I taj jedan put je bilo previše.
 
DA2, nije loš, ali nije ni ništa posebno. BioWare ume mnogo bolje igre da napravi, a DA2 je ispao skroz prosečan.. I onaj pederluk, ma daj... Preterali ga sad. Vidi se da su hteli igru da rade prema ME2 koji je takođe uprošćen, ali je ispao dobar jer je to više pucačina nego RPG. Žao mi je zbog DA2, mogla je to da ispadne fenomenalna igra, da su imali još dve godine rada, ali jednostavno EA ih je požurivao... Ne sviđa mi se i što je previše borbe ubačeno. Da se razumemo, meni je borba bila zanimljiva, ali smori nakon nekog vremena kad te svi napadaju...

Očekujem da će DA3 da bude fenomenalan, BW će valjda ispraviti greške sve...
 
I ono parafraziranje. Anders kaže meni, tj. glavnom liku: ''I love you''. A glavni lik ima opciju ''I AM HUNGRY''. Mislim, ono WTF. ME ima bolje romanse. Btw. u TW2 će i biti romansi takođe, sa Triss, a još više ******** izgleda. XD
 
I ono parafraziranje. Anders kaže meni, tj. glavnom liku: ''I love you''. A glavni lik ima opciju ''I AM HUNGRY''. Mislim, ono WTF. ME ima bolje romanse. Btw. u TW2 će i biti romansi takođe, sa Triss, a još više ******** izgleda. XD

Hm.. Pa ne znam bas, witcher je pomalo smesna igra u poredjenju sa nekim drugima, nadam se da ce TW2 biti drugaciji pa da ga odigram ozbiljno :)
 
Smešna igra?! O.O Koje igre, na primer? Skidaj, obavezno, biće remek delo. :D Jesi pogledao nove trejlere?? NIkako nisu smešni! :D

pa pazi ja sam ono harcore rpg fan, samo najmoguce harcore stvari volim. Ono sa macem i magijom idem u svet i bez minimum 100 sati igranja ne smatram to rpg iskustvom :D... U witcheru mi se mnogo toga nije dopadalo, a najvise sto je bio prelak, i malo borba smesna, msm imas ono kao light i hard napade i to je to, i magiej koje su beskorisne ako se dobro secam. To mi je smetalo sto nije imao onaj epski prizvuk, recimo Morrowinda ( :worth: :worth: :worth:) i dalje se secam, ja mali klinac od 12 godina, sam u sobi nedelju dana ne izlazim, istrazujem morrowind, idem po svetu resavam questove, napredujem u raznroaznim guldama.. Eh to su bila vremena :D.. I secam se na kraju dozivljaj kad krenes da levitiras iznad sveta, imao sam osecaj kaod a sam neki svetac na zemlji :lol:.. A i bio sam prilicno OP mage :D.. Ehm malo sam odlutao.. Anyways zato mi ej witcher bio manji dozivljaj.
Probacu TW2 sad sam stavio da se skida, 7 gb :)
 
Jeste bio lak, ali koja većina današnjih rpg-ova nije laka, kreneš od nule, pa se leveluješ polako i najjači si na kraju! Morrowind mi se uopšte nije dopao, meni je on smešan za razliku od TW-a, ali vidiš ukusi se razlikuju.
Borba je različita mnogo u ovom novom delu. Igrala sam preko sto sati TW. Ima TW neke mane, ali ***, stara je igra, i još je rađena u Aurora enginu! Poljaci su se baš potrudili, svaka im čast. A muzika mi je fenomenalna, vidiš.. Borba mi se strašno svidela, jer je originalna i zahteva da sve uradiš u određeno vreme, a ne da ***** miš u mozak. :D
Super, i ja ga skidam takođe. :D
 
Jeste bio lak, ali koja većina današnjih rpg-ova nije laka, kreneš od nule, pa se leveluješ polako i najjači si na kraju! Morrowind mi se uopšte nije dopao, meni je on smešan za razliku od TW-a, ali vidiš ukusi se razlikuju.
Borba je različita mnogo u ovom novom delu. Igrala sam preko sto sati TW. Ima TW neke mane, ali ***, stara je igra, i još je rađena u Aurora enginu! Poljaci su se baš potrudili, svaka im čast. A muzika mi je fenomenalna, vidiš.. Borba mi se strašno svidela, jer je originalna i zahteva da sve uradiš u određeno vreme, a ne da ***** miš u mozak. :D
Super, i ja ga skidam takođe. :D

E ovo se slazemo, danasnji rpg su sranje, ja ih retko i igram. Nije to vise zlatno doba, 90 posto istih se ne mogu ni igrati... I dan danas igram morrowind oblivion, naravno sa gomilom modova.. I ponekad krenem neki novi.
Nego sto se tice teme, po meni je DA2 kad sam ga igrao prilicno solidan, msm ako ga uproedim sa gomilom drugih rpg koje skinem, probam pola sata i batalim.. ne mogu da se mere.. A i prica mi se dopala, ne znam zasto je svi hejtuju, svidja mi se ta socjalna drama izmedju magova i templara, i kako sam na kraju i ja se saosecao sa likovima, to ej nesto sto retko dozivim u igri. Onaj konacan izbor mi je bas tesko pao, jer je i jedna id ruga strana bila u pravu.. A i zadnja borba kad se magovi tamo zatrpaju nekako je bila epic
 
Ma nije priča tako loša, samo nema mnogo dijaloga, uglavnom su glupi, likovi nisu baš najbolji, reciklirane prostorije, reciklirani kvestovi, monotono. Ali nikako nije loša igra, ali problem je što je mogla da ispadne fenomenalna. Ja sam bila na strani magova, ali kraj je izgleda isti, tako da nije važno..
 
Ma nije priča tako loša, samo nema mnogo dijaloga, uglavnom su glupi, likovi nisu baš najbolji, reciklirane prostorije, reciklirani kvestovi, monotono. Ali nikako nije loša igra, ali problem je što je mogla da ispadne fenomenalna. Ja sam bila na strani magova, ali kraj je izgleda isti, tako da nije važno..

nije :).. Drugacije stvari saznas :D
 
Je li, jel može neko da mi objasni kako da dostiglem mrtvi rang house Brother i Father za House Hlaalu da otpočnem treću fazu Strongholda, pokušavao sam sve živo i nikako da uradim, čak sam išao i kod one slepise iz Vivec St. Delyh i završio joj ono sranje za Twin Lamps i te kurce, a tek sam House Cousin, šta više jebeno da radim???
 

Back
Top