Dragan Šormaz napustio SNS

FxM7CA7WwAAQQwy
 

Šormaz za Danas, nakon što je i Stanislava Pak saopštila da napušta SNS: Vučić će sad još više da zategne situaciju u društvu​


Šormaz za Danas, nakon što je i Stanislava Pak saopštila da napušta SNS: Vučić će sad još više da zategne situaciju u društvu 1


Ne postoji Srpska napredna stranka, postoji samo Aleksandar Vučić. Srbija je jedina zemlja u Evropi koja zapravo nema Vladu, ima samo njega – kaže za Danas Dragan Šormaz, bivši član Glavnog odbora SNS, reagujući na istupanje iz partije Stanisllave Pak, takođe članice GO SNS, savetnice za medije bivšeg predsednika Srbije i SNS – Tomislava Nikolića.

Dragan Šormaz kaže da nema poseban komentar, osim da potvrdi i ponovi da Srpska napredna stranka nije partija.

– SNS ne postoji, postoji samo Vučić, kome to nije jasno, ne znam… Ja sam najavio da bih se kandidovao za predsednika naprednjaka. Mislite da me neko pozvao, neki odbor, deo stranke? Naravno da nije. Oni će se na Skupštini stranke, u subotu, 27. maja, verovatno da objave nekakvo kolektivno rukovodstvo partije kojim će, naravno, on i dalje da komanduje – kaže Šormaz.

Kako dodaje, i u vremenu Tita, odnosno komunizma postojalo je više demokratije.

– Ne shvataju da apsolutna moć znači i apsolutnu odgovornost… Vučić to neće da prihvati – objašnjava Šormaz.

Upitan da li će istupanje još jedne članice GO SNS i javni govor o načinu na koji funkcioniše stranka i država doprineti da građanke i građani Srbije dobiju bolji uvid u istinu, Šormaz odgovara potvrdno.

– Doprineće istini ali Vučić će sad samo još više krenuti da zateže situaciju u društvu. Čeka ga gubjenje vlasti… – zaključuje Dragan Šormaz.

Članica Glavnog odbora Srpske napredne stranke, Stanislava Pak, saopštila je gostujući na televiziji N1 da napušta SNS.

Savetnica za medije Tomislava Nikolića, bivšeg predsednika Srbije, zamolila je građane da ne dođu na sutrašnji miting SNS, jer taj skup produbljuje nasilje u društvu.

Predugo sam ćutala zbog lične tragedije – rekla je ona.

Govorila o lošoj atmosferi u stranci, o tome kako Vučić uređuje sve medije, čak i naslove, odnosno o tome kako u partiji postoji dosta ćlanova poput nje, u čije ime i istupa u javnost. Rekla je i da je u Predsedništvu „radila na crno“.

Podsetimo, Zorani Mihajlović i Draganu Šormazu danas se pridružila i Stanislava Pak, koja, zajedno sa svojim bivšim kolegama, napušta vladajuću Srpsku naprednu stranku.

https://www.danas.rs/vesti/politika...-sad-jos-vise-da-zategne-situaciju-u-drustvu/
Bas cudno,pa taj ne moze da se zadrzi dugo u jednoj stranci.
 
Sormaz, stara srpska familija, skoro kao i Karleusa ili Seselj.

он је изрод али Шормази јесу стара херојска Српска фамилија из Војне Крајине испод Динарске планине (Северне Далмације -- Цетински Крај и Босанско Грахово). Шормази су били Харамбаши, познати Хајдуци, док је дјед овог кретена Шормаза био познат и високо цењен Четник у Динарској дивизији -- и јако блиски пријатељ са Војводом Ђујићем прије рата, током рата и у егзилу. 'Шормаз' је надимак. Што се тиче Карлеуша она је Словенка по дједу. Шешељи су Срби из Попова Поља, Херцеговине. 'Шешељ' је презиме на основу струке или обицан надимак. У овом случају предак Војислава је вероватно имао надимак по шеширу -- на пример слична презимена на основу шешира/kапе укључују Кривокапић и Капичић. или је трговао шешире, правио шешире итд.
 
он је изрод али Шормази јесу стара херојска Српска фамилија из Војне Крајине испод Динарске планине (Северне Далмације -- Цетински Крај и Босанско Грахово). Шормази су били Харамбаши, познати Хајдуци, док је дјед овог кретена Шормаза био познат и високо цењен Четник у Динарској дивизији -- и јако блиски пријатељ са Војводом Ђујићем прије рата, током рата и у егзилу. 'Шормаз' је надимак. Што се тиче Карлеуша она је Словенка по дједу. Шешељи су Срби из Попова Поља, Херцеговине. 'Шешељ' је презиме на основу струке или обицан надимак. У овом случају предак Војислава је вероватно имао надимак по шеширу -- на пример слична презимена на основу шешира/kапе укључују Кривокапић и Капичић. или је трговао шешире, правио шешире итд.
Sve je to Titina siptarija koju je dovukao u Srbiju kako bi mu sluzili, a i jesu mu bili odani , sto se kaze do poslednjeg daha, a onda postadose Srbi.
 
Sve je to Titina siptarija koju je dovukao u Srbiju kako bi mu sluzili, a i jesu mu bili odani , sto se kaze do poslednjeg daha, a onda postadose Srbi.
Ееех, ТИТО их ,,довукао''!? Дошли сами.
Не знам колико година имаш, али ако си од старије гарде, сигуран сам да си се својевремено у Југи залагао за ,,Братство и јединство''. Или бар ти то тада није сметало.
 
Ееех, ТИТО их ,,довукао''!? Дошли сами.
Не знам колико година имаш, али ако си од старије гарде, сигуран сам да си се својевремено у Југи залагао за ,,Братство и јединство''. Или бар ти то тада није сметало."
Da ,da , dosli sami u "vlakovima bez voznog reda". Sto kod Karadjordjevica nisu dosli sami?
 
Da ,da , dosli sami u "vlakovima bez voznog reda". Sto kod Karadjordjevica nisu dosli sami?

Па неће бити ,,у влаковима без возног реда''. Од Карађорђевића је наслеђена следећа структура становништва:

Структура становништва Краљевине СХС по матерњем језику:
Попис становништва из 1921. године
српски/хрватски
8.218.000​
74,36%​
словеначки
1.019.997​
8,51%​
немачки
505.790​
4,22%​
мађарски
467.658​
3,90%​
албански
439.657​
3,67%​
румунски
231.068​
1,93%​
турски
150.322​
1,26%​
чешки/словачки
115.532​
0,96%​
русински
25.615​
0,21%​
руски
20.568​
0,17%​
пољски
14.764​
0,12%​
италијански
12.553​
0,11%​
осталих и непознато
69.878​
0,58%​
Срби: 4.791.000; Хрвати: 3.427.000

Дакле, преко 25% становништва није било српско. И ако се изузме хрватско становништво тај проценат је далеко већи.
 
...za to vreme je na primer Kina imala rast od preko 9% godišnje i postala svetska ekonomska sila, koliki je rast za to vreme ostvariivala Srbija
Ne možeš baš porediti Kinu koja ima Kineze i Srbiju koja ima Srbe.

Kinezi su u fazonu "nije neka plata, ali ako radim 16 sati dnevno biće OK", a Srbi su u fazonu "e da sam ja selektor reprezentacije/predsednik/lekar, ja bi' to ovako..."
 
Koliko znam Jelena Karleuša je još u stranci,u organima stranke i nije lepo da se njeno ime spominje u istom kontekstu kao imena Šormaz,Zorana i dr.
Ljudi su grešni pa i bivši članovi stranke su grešni ali SNS je stranka koja prašta greške ako je pokajanje iskreno i bez zadrške.
 

Back
Top