Download i upload.

gost 225213

Primećen član
Poruka
718
Pokusacu da budem kratak.
Za sta koji sluzi?
Kapiram da je download za skidanje filmova.
A mislim da je upload za recimo igranje igrica bez laga, brze otvaranje stranica i video klipova na netu i tako to.
Sta je pravi odgovor?
 
Malo detaljnije ako moze. Zar je moguce da je samo za to?

Download (daunloud) upravo i jeste brzina kojom ćete vi preuzeti određene fajlove putem interneta – film, muziku, imejl...Upload (aploud) brzina je ona kojom vi šaljete podatke i fajlove sa vašeg računara na internet i koja je najčešće mnogo manja od download brzine.

Pa valjda ti je dovoljno....ako ti je to nedovoljno evo ti nešto drugo...

http://bs.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Upload
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Database_download
 
Znam sve prevode, i znam sta znaci. Prosto toliko retko postavljam stvari na net u odnosu na to koliko skidam, da mi je bzv da je upload samo za to. Znaci i da bi se stranice brze otvarale, i igrice radile bez laga, i klipovi brze loadirali i tkt treba imati sto bolji download, a upload je nebitan?
 
Vrj mi da o kompu znam vrv vise nego ti. Prosto ovo me je uvek zbunjivalo, uvek sam pretpostavljao da upload ima veze sa otvaranjem klipova i igranjem igrica preko neta, medjutim mrzi me da trazim po guglu, i zato sam postavio ovde da mi neko kaze konkretno sta je za sta i kako sta na sta utice.
 
Poslednja izmena od moderatora:
S' Gugla:

Upload je brzina kojom se podaci (kao što su vaše fotke sa žurke ili video snimci sa odmora) sa vašeg računara šalju na internet, npr na društvene mreže kao što je Facebook. Upload brzine su u internet paketima mnogo sporije od download brzina. To je zbog toga što korisnici najčešće preuzimaju sadržaj sa interneta (surfuju i skidaju datoteke), a ređe šalju podatke na internet, tako da je brzina download-a prioritet internet provajdera.
Upload brzine postaju važnije onima koji šalju velike količine podataka, to su na primer gejmeri koji igraju igrice preko interneta ili oni koji rade od kuće i dele velike fajlove sa klijentima.
 
upload u slucaju igrica je znacajan koliko i download,prosto receno,igras kanter,ti kada kliknes da pucas,ti saljes komande ka serveru,znaci to je upload,slanje fajlova,bitova,sa tvog kompjutera ka spoljnom svetu (mrezi) predstavlja upload
dok kucas ove postove na forumu,ti vrsis upload ,jer saljes nesto ka necemu
 
upload u slucaju igrica je znacajan koliko i download,prosto receno,igras kanter,ti kada kliknes da pucas,ti saljes komande ka serveru,znaci to je upload,slanje fajlova,bitova,sa tvog kompjutera ka spoljnom svetu (mrezi) predstavlja upload
dok kucas ove postove na forumu,ti vrsis upload ,jer saljes nesto ka necemu

Prava istina i najbolje objasnjeno :)
Takodje kada si na skajpu i vrsis razgovor preko mikrofona ili video poziv podjednako ti je vazan i down i up stream.

I svaki sajt kada otvaras tvoj racunar salje zahtev od nekoliko kb ka tom sajtu to takodje ide uploadom, da je srece da imamo neki normalan net kao komsije rumuni ili madjari npr da nam upload bude kao sada download meni npr 10 mega bita :D
 

Back
Top