Дошло време за смену на месту за клечање

Не мислим да ти шириш демагогију, али мало се навлачиш на њу.

Па, то је из оног познатог вица ""што се ку**иш кад не знаш да летиш".

Тачније: Србија нема чиме да лети, нити има падобран, а неки би да она, таква искаче из авиона и да се спасе.

Критички осврт је потребан, али неке ствари реално јесу за критику, али неке и нису, има ствари на које можемо да утичемо, али на жалост, много више оних на које не можемо, због тог крајње лошег стања у коме смо као држава.

(Ако је, како рекох, то уопште више било каква држава, после 90те).

Друго је, што наша комплетна политичка "елита", углавном није у стању ни оно мало што би се реално могло...

Тешко да сам ти ја подложан демагогији пошто немам симпатија ни према једној политичкој опцији као ни према ни једном политичару. Не знам који су ти који би хтели да Србија скаче из авиона без падобрана,можеш ли да наведеш некога ?
 
Тешко да сам ти ја подложан демагогији пошто немам симпатија ни према једној политичкој опцији као ни према ни једном политичару. Не знам који су ти који би хтели да Србија скаче из авиона без падобрана,можеш ли да наведеш некога ?
Па сви они који кажу да не треба да клечимо, на пример, или да треба да кажемо одлучно историјско "не", да Америма и ЕУ, испсујемо све по списку, протерамо амбасадоре, и слично...
 
Па сви они који кажу да не треба да клечимо, на пример, или да треба да кажемо одлучно историјско "не", да Америма и ЕУ, испсујемо све по списку, протерамо амбасадоре, и слично...

Треба водити умерену полутику у складу са националном стратегијом коју на жалост немамо.Па ако треба да клечимо барем да знамо зашто.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/198894/Nikolic-i-Vucic-danas-u-Briselu
Nikolić i Vučić danas u Briselu
Lider Srpske napredne stranke (SNS) Tomislav Nikolić i njegov zamenik Aleksandar Vučić razgovaraće danas u Briselu sa predstavnicima Evropske unije o ključnim unutrašnjim i spoljnim pitanjima Srbije, izjavio je danas funkcioner SNS-a Marko Đurić.
55757_vucic-nikolic201-beta-marko-rupena_f.jpg


"Čelnici SNS-a tokom posete Briselu preneće evropskim zvaničnicima ono što smatraju da je stav najvećeg broja građana Srbije o ključnim problemima na unutrašnjem i spoljnjem planu", rekao je Đurić na jučerašnjoj konferenciji za novinare.

Đurić je rekao da poseta Nikolića i Vučića Briselu neće imati samo stranački karakter i da predstavlja "potvrdu položaja i ugleda koji je SNS postigla za kratko vreme u krugovima EU od kojih suštinski i vitalno zavisi evropsko pridruživanje Srbije".

"SNS ocenjuje ukupan bilans evropske politike Vlade Srbije kao nedovoljan i suštinski negativan, jer je Vlada nizom postupaka posredno udaljila Srbiju od EU", naveo je Đurić.

On je rekao da je Vlada Srbije doprinela umanjenju entuzijazma Brisela u odnosu na dalje pridruživanje Srbije EU, kao i porastu skepse koja postoji prema tom pitanju u pojedinim političkim krugovima najuticajnijih evropskih zemalja.

"Građani Srbije izloženi su delovanju vlasti koja ih u svakodnevnom delovanju čini sve udaljenijim od proklamovanih evropskih standarda i ciljeva", rekao je Đurić i kao loše poteze Vlade Srbije naveo reformu pravosuđa i odnos prema krizi i socijalnim pitanjima.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Они који су од 5. октобра на овамо редовно ишли на семинаре и брифинге,
од Будимпеште преко еуропских престоница, све до Брисела,
на којима су добијали упутства, током којих су морали клечати, молити и шенити,
полако губе позиције.
Исти ти створише аждају, али изгледа да су заборавили, да аждаје у бајкама
имају више глава, а управо је једна од тих глава, окренута ка њима,
спремна да их поједе у једном залогају.
Шта да вам кажем господо....?
Нисте хтели да слушате мудрости наших старих. Да сте послушали само једну
ШТО ПОСЕЈЕШ, ТО ЋЕШ И ПОЖЊЕТИ, данас би све било другачије.
Овако, ви сте прихватали мудрости, богате ЕУропе, која вас због тога овако и награђује... :per: :per: :per:

Mudrosti naših starih? Pod tim verovatno podrazumevaš narodnu "mudrost"?:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top