Domaćice

Poruka
22.606
Posao domaćice itekao nije lak i većina žena to zna bilo da su zaposlene i + domaćice bilo da nigde ne rade i samo rade po kući.E sad kod nas znam da je bilo neke priče o radnom stažu domaćice ali je tu pojeo slon magarca i ništa se nije dogodilo a po meni nije fer da neko ceo život radi po kući i od toga nema ništa.A kada bi se preračunali koliko bi nekoga morali da platimo da nam te iste poslove radi, jer ove žene što rade po kućama uglavnom rade samo spremanje a kuvanje posebno naplaćuju, dobićemo jednu baš cifru koju bi trebalo da izdvojimo.A čula sam, ne znam koliko je to istina, da u BIH svaka žena koja rodi ako se ne varam četvoro dece, može da prima penziju ako je nezaposlena a i one su jel domaćice, pa zašto ne bi to moglo i kod nas?:aha:
 
Eo sta mene zanima..kad pocinje taj posao domacice..mada po meni nije posao ako se ne placa i ako sredjujes svoj dom..dakle u kom dobu..jel to sa 5..15..25 godina..jel se to racuna samo kad se uda i rodi decu..pa kao izgovor za nezaposlenje
 
Eo sta mene zanima..kad pocinje taj posao domacice..mada po meni nije posao ako se ne placa i ako sredjujes svoj dom..dakle u kom dobu..jel to sa 5..15..25 godina..jel se to racuna samo kad se uda i rodi decu..pa kao izgovor za nezaposlenje

Nije to izgovor da neko neradi jer teže je biti domaćica jer taj rad niko ne poštuje.Evo i ti kažeš ako se ne plaća onda to nije posao.Pa baš da vidim na šta bi ti kuća ličila da ti se žena zainati i neće da sprema po kući:manikir:...jer kao šta ti je to spremaš po kući,kuvaš ručak,peri sudove po tri puta na dan,peri veš,peglaj veš itd:roll:....da ti neko da da ispeglaš veš jedne četvoročlane porodice samo jednom trčao bi bre da nađeš posao -makar neko kopanje samo da to ne radiš...za džabe...:mrgreen:
 
a bio si mi omiljeni forumas.... :(
Pa sto nisam i dalje:cry:
Nije to izgovor da neko neradi jer teže je biti domaćica jer taj rad niko ne poštuje.Evo i ti kažeš ako se ne plaća onda to nije posao.Pa baš da vidim na šta bi ti kuća ličila da ti se žena zainati i neće da sprema po kući:manikir:...jer kao šta ti je to spremaš po kući,kuvaš ručak,peri sudove po tri puta na dan,peri veš,peglaj veš itd:roll:....da ti neko da da ispeglaš veš jedne četvoročlane porodice samo jednom trčao bi bre da nađeš posao -makar neko kopanje samo da to ne radiš...za džabe...:mrgreen:

Poenta..nema sta meni da zavisi kuca jer ako sam zivim sam cu je i spremati..al ne idem okolo i pricam kako sam domacica i da potrazujem zasluge za nesto sto meni treba..besmisleno..ako neka pak pomisli da je rob molim lepo..nemoj da se udaje i mirna backa..ili da vidim nek u startu podele poslove..da vidimo dal ce neko pristati da radi i donosi novac i da deli kucne poslove..mislim meni lakse da ispeglam ko sto peglam kad mi nesto treba..nego da teglim 20 kila iz metroa..menjamo se kad oces
 

Back
Top