Quantcast

Domaćice

Poruka
22.664
Posao domaćice itekao nije lak i većina žena to zna bilo da su zaposlene i + domaćice bilo da nigde ne rade i samo rade po kući.E sad kod nas znam da je bilo neke priče o radnom stažu domaćice ali je tu pojeo slon magarca i ništa se nije dogodilo a po meni nije fer da neko ceo život radi po kući i od toga nema ništa.A kada bi se preračunali koliko bi nekoga morali da platimo da nam te iste poslove radi, jer ove žene što rade po kućama uglavnom rade samo spremanje a kuvanje posebno naplaćuju, dobićemo jednu baš cifru koju bi trebalo da izdvojimo.A čula sam, ne znam koliko je to istina, da u BIH svaka žena koja rodi ako se ne varam četvoro dece, može da prima penziju ako je nezaposlena a i one su jel domaćice, pa zašto ne bi to moglo i kod nas?:aha:

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.696
Eo sta mene zanima..kad pocinje taj posao domacice..mada po meni nije posao ako se ne placa i ako sredjujes svoj dom..dakle u kom dobu..jel to sa 5..15..25 godina..jel se to racuna samo kad se uda i rodi decu..pa kao izgovor za nezaposlenje

Poruka
22.664
Eo sta mene zanima..kad pocinje taj posao domacice..mada po meni nije posao ako se ne placa i ako sredjujes svoj dom..dakle u kom dobu..jel to sa 5..15..25 godina..jel se to racuna samo kad se uda i rodi decu..pa kao izgovor za nezaposlenje
Nije to izgovor da neko neradi jer teže je biti domaćica jer taj rad niko ne poštuje.Evo i ti kažeš ako se ne plaća onda to nije posao.Pa baš da vidim na šta bi ti kuća ličila da ti se žena zainati i neće da sprema po kući:manikir:...jer kao šta ti je to spremaš po kući,kuvaš ručak,peri sudove po tri puta na dan,peri veš,peglaj veš itd:roll:....da ti neko da da ispeglaš veš jedne četvoročlane porodice samo jednom trčao bi bre da nađeš posao -makar neko kopanje samo da to ne radiš...za džabe...:mrgreen:

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.696
a bio si mi omiljeni forumas.... :(
Pa sto nisam i dalje:cry:
Nije to izgovor da neko neradi jer teže je biti domaćica jer taj rad niko ne poštuje.Evo i ti kažeš ako se ne plaća onda to nije posao.Pa baš da vidim na šta bi ti kuća ličila da ti se žena zainati i neće da sprema po kući:manikir:...jer kao šta ti je to spremaš po kući,kuvaš ručak,peri sudove po tri puta na dan,peri veš,peglaj veš itd:roll:....da ti neko da da ispeglaš veš jedne četvoročlane porodice samo jednom trčao bi bre da nađeš posao -makar neko kopanje samo da to ne radiš...za džabe...:mrgreen:
Poenta..nema sta meni da zavisi kuca jer ako sam zivim sam cu je i spremati..al ne idem okolo i pricam kako sam domacica i da potrazujem zasluge za nesto sto meni treba..besmisleno..ako neka pak pomisli da je rob molim lepo..nemoj da se udaje i mirna backa..ili da vidim nek u startu podele poslove..da vidimo dal ce neko pristati da radi i donosi novac i da deli kucne poslove..mislim meni lakse da ispeglam ko sto peglam kad mi nesto treba..nego da teglim 20 kila iz metroa..menjamo se kad oces

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.