Dodik spreman da podrži neke promene Ustava BiH

Ma gde nije, kad on hoce da stavi da se iz Republike Srpske ne bira Srbin, vec tamo neki predstavnik Republike Srpske:( Izdao je pleme, stavlja teritorijalnu jedinicu ispred naroda:( Ako to nije izdaja, ja ne znam sta je :(

Pa ne mora da znači da neće biti Srbin. Zato je veća mogućnost da Srbi iz Federacije kao i Bošnjaci i Hrvati iz RS uđu u strukture vlasti.

Ovo je jedan preduslova za ulazak u EU, a ako neko želi da i Srbi uđu u EU, to sigurno nije izdaja srpstva. Naprotiv.
 
:)

Otkad je Milorad Dodik postao čelnik Srba u BiH, u duvanjskom kraju kruže priče da je njegovo podrijetlo iz Studenih Vrila kraj Tomislav Grada. Navodno potiče iz obitelji Dodig koje po nadimku zovu Antelići. Eto razloga za posjet kući Petra Dodiga Antelića u Studenim Vrilima.

Puno rodbine

Viruj ti da bi to moglo bit, veli 70-godišnji Petar kada smo mu spomenuli o čemu se po Duvnu priča. Jerbo ja imam u Bosni puno rodbine. Tamo ti je, u Derventu, odselio za Drugoga svitskog moj stric Toma. Bio žendar u vrime stare Jugoslavije, pa ga pribacilo u Crnu Goru. Tamo oženio Crnogorku kojoj je bilo ime Velika. I bila je velika. Onda se četerestdruge sa ženom i dicom vratio u Studena Vrila.
A tu bila ustaška vlast, pa mu ćaća Antelija, to je moj did po kojem nas zovu Antelići, a bio je Titino godišće (1892.), tada kaza: Seli sine di znaš, da ne bi svi zaglavili porad tvoje žene pravoslavke. Taka vrimena bila. I Toma sa ženom i dicom sprtio u Derventu. Živili su prvo u ulici Braće Porobić, a kasnije u ulici Mladena Stojanovića 74. A Toma i Velika su imali osmero dice. Sinovima je bilo ime Bože, Drago, Vito, Miro, Rato i Branko, a ćeri su se zvale Rada i Iskonica.
— Nije, ćaća, Iskonica, nego Ikonija, ispravlja Petra sin Zdravko.
— Jesam li i ja kaza Iskonica, uzvraća Petar koji još veli da je prije zadnjeg rata često posjećivao rođake u Derventi. Kaže da su stanovali prvo u ulici Braće Porobić, a kasnije u ulici Mladena Stojanovića 74. Neki od njih također su svraćali u Studena Vrila. Pokojni mu stric Toma navraćao četiri puta.
— I znam da su se prezivali Dodik, a mi Dodig. Radi čega su prominili to zadnje slovo, đava ga zna. I znam da su svi bili prišli na pravoslavlje.
Zapravo su se krstili u pravoslavnoj crkvi. Onda bi se katkad koškali oko toga. Nu, svi od dida Antelije, a ja Rvat i katolik, a oni Srbi i pravoslavci. Kad sam Petru spomenuo da je Milorad Dodik rođen u Laktašima 1959. godine, on kazao da su neki njegovi stričevići selili od ćaće, pa je možda netko preselio u Laktaše. I svaki od njih bi mogao imati dijete rođeno l959. godine.
Trenutno u Studenim Vrilima žive četiri obitelji Dodig Antelić - Petrova, Milanova, Tomina i Brankova. Inače su svi Antelići krupni i snažni. Petar kaže da je Antelija bio dvometraš, a stric Toma tek nešto niži. I tu Petar vidi genetsku sličnost Milorada Dodika i Antelića.

/srpskinacionalisti.com
 
:)

Otkad je Milorad Dodik postao čelnik Srba u BiH, u duvanjskom kraju kruže priče da je njegovo podrijetlo iz Studenih Vrila kraj Tomislav Grada. Navodno potiče iz obitelji Dodig koje po nadimku zovu Antelići. Eto razloga za posjet kući Petra Dodiga Antelića u Studenim Vrilima.

Puno rodbine

Viruj ti da bi to moglo bit, veli 70-godišnji Petar kada smo mu spomenuli o čemu se po Duvnu priča. Jerbo ja imam u Bosni puno rodbine. Tamo ti je, u Derventu, odselio za Drugoga svitskog moj stric Toma. Bio žendar u vrime stare Jugoslavije, pa ga pribacilo u Crnu Goru. Tamo oženio Crnogorku kojoj je bilo ime Velika. I bila je velika. Onda se četerestdruge sa ženom i dicom vratio u Studena Vrila.
A tu bila ustaška vlast, pa mu ćaća Antelija, to je moj did po kojem nas zovu Antelići, a bio je Titino godišće (1892.), tada kaza: Seli sine di znaš, da ne bi svi zaglavili porad tvoje žene pravoslavke. Taka vrimena bila. I Toma sa ženom i dicom sprtio u Derventu. Živili su prvo u ulici Braće Porobić, a kasnije u ulici Mladena Stojanovića 74. A Toma i Velika su imali osmero dice. Sinovima je bilo ime Bože, Drago, Vito, Miro, Rato i Branko, a ćeri su se zvale Rada i Iskonica.
— Nije, ćaća, Iskonica, nego Ikonija, ispravlja Petra sin Zdravko.
— Jesam li i ja kaza Iskonica, uzvraća Petar koji još veli da je prije zadnjeg rata često posjećivao rođake u Derventi. Kaže da su stanovali prvo u ulici Braće Porobić, a kasnije u ulici Mladena Stojanovića 74. Neki od njih također su svraćali u Studena Vrila. Pokojni mu stric Toma navraćao četiri puta.
— I znam da su se prezivali Dodik, a mi Dodig. Radi čega su prominili to zadnje slovo, đava ga zna. I znam da su svi bili prišli na pravoslavlje.
Zapravo su se krstili u pravoslavnoj crkvi. Onda bi se katkad koškali oko toga. Nu, svi od dida Antelije, a ja Rvat i katolik, a oni Srbi i pravoslavci. Kad sam Petru spomenuo da je Milorad Dodik rođen u Laktašima 1959. godine, on kazao da su neki njegovi stričevići selili od ćaće, pa je možda netko preselio u Laktaše. I svaki od njih bi mogao imati dijete rođeno l959. godine.
Trenutno u Studenim Vrilima žive četiri obitelji Dodig Antelić - Petrova, Milanova, Tomina i Brankova. Inače su svi Antelići krupni i snažni. Petar kaže da je Antelija bio dvometraš, a stric Toma tek nešto niži. I tu Petar vidi genetsku sličnost Milorada Dodika i Antelića.

/srpskinacionalisti.com

:mrgreen: Mile, Hrvatino!!!


:rida:
 
Било је више него очигледно на коју страну вуче Додик
још кад се направила она игранка са подршкама у предизборним кампањама са Тадићем ...
А све је потпуно постало јасно када је сачекао Биљану Плавшић ...

Ово све су само последице ....

И потпуно је небитна његова биографија и његово породично стабло ....
Битно је да су Срби у РС преварени - опет ....
 

Данас си нешто посебно расположен за писање ...

g015.gif
g015.gif
g015.gif
 
Znam ... Al ne bih voleo da ga opravdavam ... :D

Pa sta onda pitas . Onako uzgred ,uzmi film Nenada Dizdarevica GAZIJA , da pogledas . Po Andrivu je ... veoma je poucan , a verujem da ce ti se dopasti .


Samo da znas gazija , ne bojimo se . Nije ti to ona raja , ko pre 300 godina ,.Gazije su silni junaci , i ratni pobednici . Al mgi su travu poljubili pred Srbima . Bolje je lepo , mirno , bez zavade , pa kako bude dogovreno .
 
Premijer Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas novinarima u Banja Luci da da je u ovom trenutku RS spremna da prihvati osam promena Ustava BiH da bi bio deblokiran proces daljih evropskih integracija.

Dodik je, posle razgovora sa predstavnicima Evropskog foruma za demokratiju Tanjom Fajon i Hanesom Svobodom, rekao da se to odnosi na povećanje broja poslanika u Predstavničkom veći i u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, te da se izbor poslanika u Dom naroda vrši s prostora cele BiH.

Dodik objašnjava da bi se time isključio nacionalni ekskluzivitet prilikom izbora u zajedničke organe BiH, što bi značilo da se iz RS ne bi birao Srbin, ili Hrvat i Bošnjak iz Federacije BiH, već bi u ustavu stajalo da se bira jedan predstavnik iz RS, odnosno dva iz Federacije BiH.

Dodik je izrazio spremnost da dodje i do promene Ustava BiH i u delu koji reguliše rotaciju u Predsedništvu BiH, koja se ne bi vršila svakih osam meseci kao sada, već svakih 16 meseci, kao i da se nadležnosti Predsedništva BiH, koje se tiču budžeta prenesu u ingerencije Saveta ministara BiH.

"RS je privržena evropskom putu BiH i spremna je da radi na ispunjavanju triju preostalih važnih pitanja za viznu liberalizaciju da bi polovinom iduće godine i gradjani BiH bili na beloj šengen listi", rekao je Dodik, dodajući da je tokom ovih razgovora postignuta saglasnost o neophodnosti transformacije OHR, kako bi BiH dobila kandidatski status u EU.

Govoreći o detaljima sastanka , Hanes Svoboda je rekao da je Dodik tokom razgovora naveo pitanja o kojima bi moglo da dodje do razgovora i do ublažavanje nacionalnih podela unutar BiH.

"Medjunarodna zajednica ne bi trebalo suviše da traži, a onda da ne dobije ništa. Zato smatram da treba ozbiljno uzeti u razmatranje ono što premijer Dodik predlaže i da se razmotre druga pitanja i onda da dodjemo do rešenja", rekao je Svoboda,dodajući da je dobio zanimljive predloge od Dodika u vezi s ustanvim promenama.

Svoboda je rekao da su u EU uvek bili protiv ukidanja RS, odnosno centralizacije BiH, navodeći da su potrebna odredjena prilagodjavanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, kako bi se ubrzao evropski put BiH.


http://www.srbijanet.rs/vesti/vesti...preman-da-podrzi-neke-promene-ustava-bih.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sta se ovo dogadja, molim a jednu analizu patriotskog bloka :)

Haahhahahahahhahah......ahhahahahhahahah.....ahhahahahahah Ne mogu od smijeha ni reda da sastavim....jel se ovo zove offsajd hahahahha
 
Bas ste me debelo nasmejali...
Vasi komentari su gotovo smesni..
Sta je to Mile popusatao sto je neizvodivo???
Nista sto vec nije bio nemoguce..

Mile svojim predlogom nije dao ni jednu nadleznost RS-a savetu ministara BiH, Mile nije predlozio ukidanje entitetskog glasanja, i Mile nije nista rekao po pitanju reforme policije, sto su kljucne stavke u samim Ustavnim promenama..
Sve sto je Mile prdlozio, gotovo da je bilo u aprilskom paketu Ustavnih promena iz 2006 godine, tako da nista novo nije rekao, ali vidi da ovde neki likuju za nesto sto smo vec videli..
Posto su ovo sminkane ustavne promene, za ocekivati je da ih Stranka za BiH u startu odbije, tako da ste dzaba krecili sa svim raspravama na ovoj temi..
 
Bas ste me debelo nasmejali...
Vasi komentari su gotovo smesni..
Sta je to Mile popusatao sto je neizvodivo???
Nista sto vec nije bio nemoguce..

Mile svojim predlogom nije dao ni jednu nadleznost RS-a savetu ministara BiH, Mile nije predlozio ukidanje entitetskog glasanja, i Mile nije nista rekao po pitanju reforme policije, sto su kljucne stavke u samim Ustavnim promenama..
Sve sto je Mile prdlozio, gotovo da je bilo u aprilskom paketu Ustavnih promena iz 2006 godine, tako da nista novo nije rekao, ali vidi da ovde neki likuju za nesto sto smo vec videli..
Posto su ovo sminkane ustavne promene, za ocekivati je da ih Stranka za BiH u startu odbije, tako da ste dzaba krecili sa svim raspravama na ovoj temi..

Pa cekaj BRE , De ces pred rudu , ...hebi ga . pusti ih bar jos jedan krug ... pa onda ... hebi ga .
Rano .
 
:)

Otkad je Milorad Dodik postao čelnik Srba u BiH, u duvanjskom kraju kruže priče da je njegovo podrijetlo iz Studenih Vrila kraj Tomislav Grada. Navodno potiče iz obitelji Dodig koje po nadimku zovu Antelići. Eto razloga za posjet kući Petra Dodiga Antelića u Studenim Vrilima.

Puno rodbine

Viruj ti da bi to moglo bit, veli 70-godišnji Petar kada smo mu spomenuli o čemu se po Duvnu priča. Jerbo ja imam u Bosni puno rodbine. Tamo ti je, u Derventu, odselio za Drugoga svitskog moj stric Toma. Bio žendar u vrime stare Jugoslavije, pa ga pribacilo u Crnu Goru. Tamo oženio Crnogorku kojoj je bilo ime Velika. I bila je velika. Onda se četerestdruge sa ženom i dicom vratio u Studena Vrila.
A tu bila ustaška vlast, pa mu ćaća Antelija, to je moj did po kojem nas zovu Antelići, a bio je Titino godišće (1892.), tada kaza: Seli sine di znaš, da ne bi svi zaglavili porad tvoje žene pravoslavke. Taka vrimena bila. I Toma sa ženom i dicom sprtio u Derventu. Živili su prvo u ulici Braće Porobić, a kasnije u ulici Mladena Stojanovića 74. A Toma i Velika su imali osmero dice. Sinovima je bilo ime Bože, Drago, Vito, Miro, Rato i Branko, a ćeri su se zvale Rada i Iskonica.
— Nije, ćaća, Iskonica, nego Ikonija, ispravlja Petra sin Zdravko.
— Jesam li i ja kaza Iskonica, uzvraća Petar koji još veli da je prije zadnjeg rata često posjećivao rođake u Derventi. Kaže da su stanovali prvo u ulici Braće Porobić, a kasnije u ulici Mladena Stojanovića 74. Neki od njih također su svraćali u Studena Vrila. Pokojni mu stric Toma navraćao četiri puta.
— I znam da su se prezivali Dodik, a mi Dodig. Radi čega su prominili to zadnje slovo, đava ga zna. I znam da su svi bili prišli na pravoslavlje.
Zapravo su se krstili u pravoslavnoj crkvi. Onda bi se katkad koškali oko toga. Nu, svi od dida Antelije, a ja Rvat i katolik, a oni Srbi i pravoslavci. Kad sam Petru spomenuo da je Milorad Dodik rođen u Laktašima 1959. godine, on kazao da su neki njegovi stričevići selili od ćaće, pa je možda netko preselio u Laktaše. I svaki od njih bi mogao imati dijete rođeno l959. godine.
Trenutno u Studenim Vrilima žive četiri obitelji Dodig Antelić - Petrova, Milanova, Tomina i Brankova. Inače su svi Antelići krupni i snažni. Petar kaže da je Antelija bio dvometraš, a stric Toma tek nešto niži. I tu Petar vidi genetsku sličnost Milorada Dodika i Antelića.

/srpskinacionalisti.com

Bar u RS-u nikad nije pridavana važnost krvnim zrncima.
 

Back
Top