Додик против мисе у Сарајеву за жртве Блајбурга

Ne znam kako je to poslagano u tvom sistemu vrijednosti, ali u mom je ubijanje zarobljenika ratni zločin, a to je i službeni stav pristojnih država
Ako je Srebrenica ratni zločin - a jest, i suđeno vam je zbog toga - onda je to i Blajburg: u čemu je suštinska razlika?


Poslagano u tvom sistemu vrednosti -
koljem, razbijam maljem glave, pravim burek sa iskopanim očima, zatrpavam žive ljude, testerišem ljude..... - obrišem znoj sa čela, udarnički se nasmejem i kažem: predajem se, sad sam ratni zarobljenik, sad mi sudite.

Po meni je ubiti takvog stvora plemenit čin.


Srebrenica - to što je plaćeno - objavljeno je, uskoro stiže i istina.



Inače, Blaburg - prenaduvana priča. Civili su pušteni, krvnici su ih poveli sa sobom kao živi štit uz laži da će ih partizani sve pobiti.
 
Poslagano u tvom sistemu vrednosti -
koljem, razbijam maljem glave, pravim burek sa iskopanim očima, zatrpavam žive ljude, testerišem ljude..... - obrišem znoj sa čela, udarnički se nasmejem i kažem: predajem se, sad sam ratni zarobljenik, sad mi sudite.

Po meni je ubiti takvog stvora plemenit čin.


Srebrenica - to što je plaćeno - objavljeno je, uskoro stiže i istina.



Inače, Blaburg - prenaduvana priča. Civili su pušteni, krvnici su ih poveli sa sobom kao živi štit uz laži da će ih partizani sve pobiti.
Dobro, mi u pristojnim državama nemamo smrtnu kaznu, zato jer smo pristojna država
 
Dobro, mi u pristojnim državama nemamo smrtnu kaznu, zato jer smo pristojna država

Pristojna?
Zaista na znam ko pristojan može veličati ustaška 'dela'..... ili pak vapiti zašto nije bilo suđenja za te mračne umove dok se oko njih puše hiljade spaljenih domova i rojevi muva obleću brda leševa koji su ostali iza njih...
 
Pristojna?
Zaista na znam ko pristojan može veličati ustaška 'dela'..... ili pak vapiti zašto nije bilo suđenja za te mračne umove dok se oko njih puše hiljade spaljenih domova i rojevi muva obleću brda leševa koji su ostali iza njih...
Moja država ne veliča ustaška djela, to si izmislio.
Dapače, u Ustavu RH piše upravo suprotno.
 

Back
Top