Dodik: Podela Kosova jedino realna

Danas Srbi u Brčkom čine 33% vlasti, a gradonačelnici se po nacionalnom ključu rotiraju svake četiri godine. Sada je Dragan Pajić gradonačelnik, prije njega bio Mirsad Đapo, a poslije će biti neki Hrvat.

U Brčkom vlast ne čine sami Srbi, niti sami Hrvati, niti sami Bošnjaci nego i jedni i drugi i treći podjednako, tako da Brčko svakome jednako pripada.

hehe, moj srbine, ja ti kazem da ce ta labava federacija BIH opstati jedino ako se drzi Srbije, ako kupujete nase proizvode, rusku naftu itd, uostalom srbima pripada sve na teritoriji Srpske, svi resursi, termocentrale, hidrocentrale, itd, a brcko je sto se tice srba zadovoljavajuce reseno, na terenu:per: :whistling:
 
om je jedan mesar iz Laktasa
koji vidi da je odsvirao svoje
kosovo nije njegova prcija da ga tak o lako daje i djeli
pazi sta kaze
50 narednih godina da ne budemo taoci kosova
pa to je ppoliticki mrtvac od covjeka koji ne vidi dalje od svoga nosa i ne razmislja dublje od svoga dzepa
sta j epola vijeka
kosovo je nas nacionalni kompas
istorija
kultura
i buducnost
nemamo svo vile po dedinju kao dodik
ali imamo kosovo
 
hehe, moj srbine, ja ti kazem da ce ta labava federacija BIH opstati jedino ako se drzi Srbije, ako kupujete nase proizvode, rusku naftu itd, uostalom srbima pripada sve na teritoriji Srpske, svi resursi, termocentrale, hidrocentrale, itd, a brcko je sto se tice srba zadovoljavajuce reseno, na terenu:per: :whistling:

Ma da...

Znam da Mostar ne može bez ekonomske metropole Nevesinja, Tuzla bez gigantskog Han-Pijeska, Sarajevo bez velegrada Sokoca.

Kako da ne...:mrgreen:
 
om je jedan mesar iz Laktasa
koji vidi da je odsvirao svoje
kosovo nije njegova prcija da ga tak o lako daje i djeli
pazi sta kaze
50 narednih godina da ne budemo taoci kosova
pa to je ppoliticki mrtvac od covjeka koji ne vidi dalje od svoga nosa i ne razmislja dublje od svoga dzepa
sta j epola vijeka
kosovo je nas nacionalni kompas
istorija
kultura
i buducnost
nemamo svo vile po dedinju kao dodik
ali imamo kosovo

Tačno tako.:ok:
 
staces, niste hteli jugu, niko vam nije kriv sto ste sabijeni na tri grada, mislim jeste ponizavajuce, ali alija cetnik je odradio lep posao za nas srbe:mrgreen:

O Bože...

Aj nastavi gluposti da pišeš. Uvijek sam pretpostavljao sa su u cijeloj BiH gradovi poput Kalinovika, Bileće, Rudog, Lopara metropole. ***, izuzev Banja Luke RS nema nijedan ekonomski strateški centar.

A Alija je RS-u sve dao, nema šta. Dao Podrinje koji iz dana u dan postaje sve veći pustoš, arbitražom o Brčkom podjelio RS na dva dijela. Ovo su samo dvije stvari koje će RS uvijek održati u BiH.

P.S. Ja ti sada garantujem da bi se Dodik do sutra ujutro odrekao cijelog Podrinja kada bi mu neko dao novac za još jednu vilu na Dedinju. Njemu u RS postoje jedino Banja Luka i Laktaši, a za ostalo ga boli. Zato imamo poražavajuće podatke u ostalom dijelu RS-a.:(
 
O Bože...

Aj nastavi gluposti da pišeš. Uvijek sam pretpostavljao sa su u cijeloj BiH gradovi poput Kalinovika, Bileće, Rudog, Lopara metropole. ***, izuzev Banja Luke RS nema nijedan ekonomski strateški centar.

A Alija je RS-u sve dao, nema šta. Dao Podrinje koji iz dana u dan postaje sve veći pustoš, arbitražom o Brčkom podjelio RS na dva dijela. Ovo su samo dvije stvari koje će RS uvijek održati u BiH.

P.S. Ja ti sada garantujem da bi se Dodik do sutra ujutro odrekao cijelog Podrinja kada bi mu neko dao novac za još jednu vilu na Dedinju. Njemu u RS postoje jedino Banja Luka i Laktaši, a za ostalo ga boli. Zato imamo poražavajuće podatke u ostalom dijelu RS-a.:(

Hehe i to mi kaze pripadnik naroda koji je najbrojniji u bih a kontrolise 19% teritorije? Ja bar imam drzavu a ti nemas ni to:per: A to podrinje mozes da posmatras u sirem kontekstu, posto su Srpska i Srbija teritorijalno povezane, i predstavljaju celinu, u kulturnom, ekonomskom, demografskom smislu, podrinje se naslanja na srbiju od 7,4 miliona ljudi druze.......
 
Danas Srbi u Brčkom čine 33% vlasti, a gradonačelnici se po nacionalnom ključu rotiraju svake četiri godine. Sada je Dragan Pajić gradonačelnik, prije njega bio Mirsad Đapo, a poslije će biti neki Hrvat.

U Brčkom vlast ne čine sami Srbi, niti sami Hrvati, niti sami Bošnjaci nego i jedni i drugi i treći podjednako, tako da Brčko svakome jednako pripada.


Recepti po nacionalnom ključu su se ekstra pokazali na ovim prostorima!!!:hahaha:
Usput, koliko se sjećam (a dobro mi to ide) stranke koje politički gravitiraju ka Banja Luci su na lokalnim izborima 2008 osvojile blizu 43% glasova!!!
Ostatak rasporedi na vas, hrvate i one treće koji se ne broje u konstitutivne narode!!!:cool:
Svako je pobjeđivao na biralištima gdje ima naseljenu većinu svojuh sunarodnjaka, pa inda zaboravi tu svoju multikulti demagogiju!!!
 
Hehe i to mi kaze pripadnik naroda koji je najbrojniji u bih a kontrolise 19% teritorije? Ja bar imam drzavu a ti nemas ni to:per: A to podrinje mozes da posmatras u sirem kontekstu, posto su Srpska i Srbija teritorijalno povezane, i predstavljaju celinu, u kulturnom, ekonomskom, demografskom smislu, podrinje se naslanja na srbiju od 7,4 miliona ljudi druze.......

O Bože, odavno nisam nešto gluplje pročitao. Postaješ jaka konkurencija onom "RSmuslimanu" u takmičenju za pisanje nebuloza.

-19% - pročitaj ustav RS pa vidi koja su tri naroda ravnopravna u RS.
-najbrojniji narod - moj srpski, mislim da nije.
-povezanost - Banjalučka regija nije ni sa Bijeljinom povezana, a kamoli sa Srbijom.
-državu - imam BiH. Isto kao i ti, našu zajedničku BiH. A ako voliš samo jedan entitet, i to je dobro, voliš pola moje države.
-Podrinje se naslanja na način da Srbi iz Podrinja odlaze živjeti u Srbiju jer u Podrinju perspektive nema. Ako je to taj oslonac, Bože me sačuvaj.
 
O Bože...

Aj nastavi gluposti da pišeš. Uvijek sam pretpostavljao sa su u cijeloj BiH gradovi poput Kalinovika, Bileće, Rudog, Lopara metropole. ***, izuzev Banja Luke RS nema nijedan ekonomski strateški centar.

A Alija je RS-u sve dao, nema šta. Dao Podrinje koji iz dana u dan postaje sve veći pustoš, arbitražom o Brčkom podjelio RS na dva dijela. Ovo su samo dvije stvari koje će RS uvijek održati u BiH.

Eto super vam je!!! Sve imate... buni ste ko brodovi... kod vas je idealno, a mi smo za **** krasni... :cool: Sve što valja, izuzev BL ostalo je vama pa sad uživajte!!! Mi nemamo ništa, osim BL i, a zapravo nam više od ovog što imamo i ne treba, samo da nismo u unitarnoj nakazi od države skupa sa vama!!!

P.S. Ja ti sada garantujem da bi se Dodik do sutra ujutro odrekao cijelog Podrinja kada bi mu neko dao novac za još jednu vilu na Dedinju. Njemu u RS postoje jedino Banja Luka i Laktaši, a za ostalo ga boli. Zato imamo poražavajuće podatke u ostalom dijelu RS-a.:(

Eto nek Silajdžić otkine iz džepa koji milion od onih silnih vaših donacija, koje je vam je preko ambasade u Beču posvrtao dok ste ko miševi kopali butmirski tunel i nek već jednom kupi brate Miletu tu vilu na Dedinju kao kompenzaciju za ukidanje entitetskog glasanja i prodaju Republike Srpske!!!

Uostalom tog Podrinja su se 95' odrekli i Haris i Alija da bi zauzvrat dobili NATO intervenciju po položajima VRS pa eto... opet badava pošto i danas realno vladate tek na 20-ak % teritorije BiH!!!
 
Poslednja izmena:
Recepti po nacionalnom ključu su se ekstra pokazali na ovim prostorima!!!:hahaha:
Usput, koliko se sjećam (a dobro mi to ide) stranke koje politički gravitiraju ka Banja Luci su na lokalnim izborima 2008 osvojile blizu 43% glasova!!!
Ostatak rasporedi na vas, hrvate i one treće koji se ne broje u konstitutivne narode!!!:cool:
Svako je pobjeđivao na biralištima gdje ima naseljenu većinu svojuh sunarodnjaka, pa inda zaboravi tu svoju multikulti demagogiju!!!
43%?

Dijete drago, od 42 poslanika u državnom parlamentu BiH, preko 20 ih je iz reda bošnjačkog naroda, pa ti skontaj ko kolo vodi. Kakvih 43%?
 
O Bože, odavno nisam nešto gluplje pročitao. Postaješ jaka konkurencija onom "RSmuslimanu" u takmičenju za pisanje nebuloza.

-19% - pročitaj ustav RS.
-najbrojniji narod - moj srpski, mislim da nije.
-povezanost - Banjalučka regija nije ni sa Bijeljinom povezana, a kamoli sa Srbijom.
-državu - imam BiH. Isto kao i ti, našu zajedničku BiH. A ako voliš samo jedan entitet, i to je dobro, voliš pola moje države.
-Podrinje se naslanja na način da Srbi iz Podrinja odlaze živjeti u Srbiju jer u Podrinju perspektive nema. Ako je to taj oslonac, Bože me sačuvaj.

hehe pa sto branis aliju onda? provalio sam te:hahaha: ne brini se ti za srpsku, Rusija stoji iza nje,usla je sa kapitalom, videces uskoro kako ce Srbima biti bolje:whistling: kako nije povezana, pa srbi su vecina u gradu brckom, niko ih ne sprecava da prolaze tuda, kako ti kao Srbin nisi informisan:bye:
 
hehe pa sto branis aliju onda? provalio sam te:hahaha: ne brini se ti za srpsku, Rusija stoji iza nje,usla je sa kapitalom, videces uskoro kako ce Srbima biti bolje:whistling: kako nije povezana, pa srbi su vecina u gradu brckom, niko ih ne sprecava da prolaze tuda, kako ti kao Srbin nisi informisan:bye:

Opet on o Brčkom. Pa ti ili si lud ili ... !?

Super to za Rusiju, 49% države oni pomažu, zašto bi ja bio protiv toga?:dontunderstand:

A Aliju ni u jednom postu od svog učlanjena na ovaj forum nisam branio. Ako ti smatraš da je odbrana što sam rekao kako je postupao po pitanju odbrane cjelovitosti BiH, OK.
Da je drugačije postupio, RS bi do sada mogla 5000 puta proglasiti nezavisnost. Ali nije. Nije ni jednom ni pokušala. Pa se ti pitaj što, ja znam što, ali eto malo razbistri mozak...:per:
 
Opet on o Brčkom. Pa ti ili si lud ili ... !?

Super to za Rusiju, 49% države oni pomažu, zašto bi ja bio protiv toga?:dontunderstand:

A Aliju ni u jednom postu od svog učlanjena na ovaj forum nisam branio. Ako ti smatraš da je odbrana što sam rekao kako je postupao po pitanju odbrane cjelovitosti BiH, OK.
Da je drugačije postupio, RS bi do sada mogla 5000 puta proglasiti nezavisnost. Ali nije. Nije ni jednom ni pokušala. Pa se ti pitaj što, ja znam što, ali eto malo razbistri mozak...:per:

hehe mnogo si naivan, ali dobro shvatices uskoro zasto je srpskoj bolje ovako:per: Dodik je popularniji od Tadica, mislim da ce on biti predsednik savezne drzave srbije i bosne:whistling:
 
O Bože, odavno nisam nešto gluplje pročitao. Postaješ jaka konkurencija onom "RSmuslimanu" u takmičenju za pisanje nebuloza.

-19% - pročitaj ustav RS pa vidi koja su tri naroda ravnopravna u RS.
-najbrojniji narod - moj srpski, mislim da nije.
-povezanost - Banjalučka regija nije ni sa Bijeljinom povezana, a kamoli sa Srbijom.
-državu - imam BiH. Isto kao i ti, našu zajedničku BiH. A ako voliš samo jedan entitet, i to je dobro, voliš pola moje države.
-Podrinje se naslanja na način da Srbi iz Podrinja odlaze živjeti u Srbiju jer u Podrinju perspektive nema. Ako je to taj oslonac, Bože me sačuvaj.

Ti mora da si nekakav jako nesretan lik kada moraš druge da ubjeđuješ u ovakve gluposti!!!

A tek što si Srbalj... Ma svakakvih nas ima, al takav teško da se sreće!!! BH Srbin dođe mu isto kao i Lagumdžijin Srbalj, a Lagumdžija je dokazani ekspert za produkovanje isturanje naručenih "reprezentativnih" Srbalja i Hrvata koje izabiraju muslimani!!!:rotf::rotf::rotf:
 
Opet on o Brčkom. Pa ti ili si lud ili ... !?

Super to za Rusiju, 49% države oni pomažu, zašto bi ja bio protiv toga?:dontunderstand:

A Aliju ni u jednom postu od svog učlanjena na ovaj forum nisam branio. Ako ti smatraš da je odbrana što sam rekao kako je postupao po pitanju odbrane cjelovitosti BiH, OK.
Da je drugačije postupio, RS bi do sada mogla 5000 puta proglasiti nezavisnost. Ali nije. Nije ni jednom ni pokušala. Pa se ti pitaj što, ja znam što, ali eto malo razbistri mozak...:per:

Nemoj više TI Aliju da nam napadaš molimo te ko Boga svevišnjeg!!!:rotf::rotf::rotf:
 
43%?

Dijete drago, od 42 poslanika u državnom parlamentu BiH, preko 20 ih je iz reda bošnjačkog naroda, pa ti skontaj ko kolo vodi.

Vodi kolo onaj kome ne treba OHR da "drži vodu u kući"!!! A vala na glavu se nasađujete kako bi vam stranci nešto podarili mimo saglasnosti ostalih naroda!!! Doduše zadnjih godina naspram Milorada to radite za džabaka, al mentalitet ipak ne popušta!!!

Što se tiče tvog arogantnog stava kako VAS je sila 20 od 42 poslanika u Parlamentu... pa eto ti tu i odgovora na pitanje zašto imate pred nosom entitetsko glasanje i zašto tih 20 ne može ni za k.rac da odluči bez predstavnika Srbalja!!! Tu priču koliko vas-nas možeš da prodaješ Hrvatima, a nas zabole za takve komentare barem dok se ne provede popis stanovništva!!! Eto zašto u tom Parlamentu i ne stanuje kapacitet ozbiljnog suverenog državnog odlučivanja!!!



Znaš "dide" šta??? Evo tebi link rezultatima lok. izbora u Brčkom pa računaj umjesto da lupetaš šuplju:

http://www.izbori.ba/Mandati27102008/ShowMunicipality.asp?MunicipalityCode=200#

Skontaj samo koja imena su se uzguzala u listu za nacionalne manjine!!!
Mislim stvarno ste jadni!!! Ova lista je klasičan dokaz da se vi izjašnjavate sve po potrebi (isto kao i onomad Ejup "Jugosloven"), pa na takav beskarakteran način pokušavate da na prevaru uzurpirate što veći dio vlasti kako bi drugima sjeli na leđa!!!

Zaista si uzaludan sa tom svojom "nekoizmase+multikulti" pričom!!!
 
Poslednja izmena:
om je jedan mesar iz Laktasa
koji vidi da je odsvirao svoje
kosovo nije njegova prcija da ga tak o lako daje i djeli
pazi sta kaze
50 narednih godina da ne budemo taoci kosova
pa to je ppoliticki mrtvac od covjeka koji ne vidi dalje od svoga nosa i ne razmislja dublje od svoga dzepa
sta j epola vijeka
kosovo je nas nacionalni kompas
istorija
kultura
i buducnost
nemamo svo vile po dedinju kao dodik
ali imamo kosovo

Daj nauci prvo da pises pa se tek onda frljaj besmislenim i glupim parolama.
Mora da si bio na velikom odmoru kada su se ucila slova.
Ili si bio na Kosovu?
 
Podela Kosova je jedino realno održivo rešenje koje bi moglo da bude prihvatljivo i za Srbe i za Albance, ocenio je predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik.


U intervjuu podgoričkom „Danu“, Dodik je rekao da će Albanci vrlo teško vladati severom Kosova i ocenio da će u tom delu uvek biti nasilja i nestabilnosti i nikad neće biti demokratije.
„Podela Kosova je jedino dugoročno i trajno rešenje, koje je dobro i za Albance“, smatra premijer Republike Srpske.
Po njegovoj oceni, Srbiji treba dati satisfakciju kako bi mogla da kaže: „Evo, priznajemo.“
“Znam da crkva i mnogi ljudi u Srbiji ne misle tako, ali Srbija ne sme dozvoliti da zbog Kosova bude zarobljena još 50 godina“, kazao je Dodik ocenivši da je kosovski mit vekovima zarobljavao političku svest Srba.

Odgovarajući na pitanje da li postoji politička volja u Srbiji za ovakvo rešenje, Dodik je rekao da se „volja uvek stvori, ako se ide za rešenjima“.
„To rešenje još niko ne pominje, pa se i ne zna da li postoji volja za to. Sada vladaju emocije u duhu parole ’Ne damo Kosovo’, a nismo na Kosovu“, rekao je Dodik.
“Da sam u poziciji albanskih rukovodilaca, sever Kosova bih ponudio za trajni mir i razgraničenje sa Srbijom“, dodao je Dodik.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/180697/Dodik-Podela-Kosova-jedino-realna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nisam očekivao od Dodika da bude glas razuma, ali svaka mu čast.

:dash: :dash: :dash: :dash:
1.To ne moze da bude "trajni mir"
2.Da me nude mojom sopstvenom zemljom?To bi bilo kao kad odes u goste,pa domacina ponudis da sedne(banalan primer) :lol:
3.Nek se on odrekne rs,msm,kad tako razmislja,sta ce da mu fali? :confused:
 

Back
Top