Dobro jutro, dobar dan, laku noć i dobrodošli vol 10

Dobro veče.
Koliko dešavanja u kratkom roku.
Dobila sam jubilarnu nagradu za 10 godina u firmi. Dobro je došla i baš me je usrećila.
Pored toga, ćerka se zahvaljujući praksi aktivirala po pitanju karijere, imala je prvi poziv za posao.
Toliko dešavanja oko nje. Nekoliko dana kao da se svet vrteo oko nje. Vrlo zanimljivo.
Danas sam premijerno obukla svoj novi letnji Luna crveni sako bez rukava. Rekli su mi da izgledam sveže.
Ja se osećam sveže iako i dalje ništa ne spavam. Kosa mi se isprala, sada izgleda boja top. Ugojila sam se malo, ali šta ću.
Uzbuđena sam od svega što se dešava. Baš uzbuđena.
A ona, ona je odrasla. Sama gradi karijeru i sama krči svoj put. Praksa ju je uvela u svet zaposlenih. Otvorila je račun u banci, ima i aplikaciju. Kod nje i oko nje toliko pažnje.
 
Poslednja izmena:
Dragi moji
Odlepila sam!!!!
Neki dkot u zgradi je spalio sve instalacije i osigurače nepažnjom i nemamo struje i ne rafi lift
Na 6 spratova sve mora da se menja kao i naš
Kako ćemo se kupati jesti raditi
***** ti mater majmune ko god da si krivično ču te goniti i nadoknada za sve ovo što nemam i moram da plaćam
Imbecil uvedite pravilo ko sme da živi i gradu u zgradi ******
U ***** materinu
Ja sam na poslu
 
Dragi moji
Odlepila sam!!!!
Neki dkot u zgradi je spalio sve instalacije i osigurače nepažnjom i nemamo struje i ne rafi lift
Na 6 spratova sve mora da se menja kao i naš
Kako ćemo se kupati jesti raditi
***** ti mater majmune ko god da si krivično ču te goniti i nadoknada za sve ovo što nemam i moram da plaćam
Imbecil uvedite pravilo ko sme da živi i gradu u zgradi ******
U ***** materinu
Ja sam na poslu
Baš užas. Treba živjeti bez struje, najmanji problem se popeti.
 
Screenshot_20220708-080416_Yettel.jpg


Pare otisle na nesto bitnije te ovo ne mogu da iskoristim / ekonomski 😼 propao .
 
Dobar dan. Stigla je struja.
Liftovi i dalje ne rade, to jeste problem za izvođenje pasa, ali je bar ćerka danas napolju uzela zalihe u kući potrepština. Išla je kod lekara, ali hvala Bogu zdrava je. Muž je sa majstorima. Ja stavila kafu, uključila njegov i svoje telefone u struju, ćerka je napunila u kafiću. Oko izlaženja ćemo se dogovoriti, ona se ponudila da ide. Uključila sam bojler. Idem da popijem jednu kafu sada ko čovek.
 
Problem je bio preopterećenje u stanovima ispod nas. Tabla je bila izgorela. Liftovi su isključeni do ponedeljka. Komšije ispod su uključivale više nego što treba. Treba sada reći svima da povedu računa. Majstori su rekli da smo imali sreće da se nismo zapalili.
Nama nije bio problem jedan dan bez struje, jeli smo šta ima, potrošili mlaku vodu iz bojlera, uzeli ručak u kafani i jedino to izvođenje pasa je problem. Ja sam pila mlaku kafu jer sam imala vode u bojleru u kuhinji.
Ništa strašno. Telefoni su nam izdržali, ja sam službeni ugasila, a privatni je imao bateriju, slušala sam i muziku jer mi je sve na telefonu. Čekam da napunim telefone. Bojler je pun. Posle da operem sudove.
Veliki nam je problem lift zbog pasa, mi smo poslednji.
Imali smo sreće da se nismo zapalili. Treba da zovem svekrvu, štedeli smo baterije da zovemo Infostan i koga treba hitno i komšije. Hrana nije propala srećom. Za večeru imamo hrane, a ćerka je nama dvoma donela karađorđevu i sad smo ručali. Ponovo može da se kuva. Popila sam dve kafe od želje, jednu kad je došla struja, drugu posle ručka.
Tako. Ljudski faktor. Ljudi pogrešno koriste utičnice i potrošače. Majstori su rekli da u našem stanu nije ništa bilo preopterećeno, mi stvarno vodimo računa o tome.
Sad konačno da malo odmorim i mozak i živce. Celo pre podne provela sam na telefonu, u stresu i sa majstorima i komšijama. Sad mi je vreme za odmor. Eto toliko za ovo javljanje. Ćerka može da nastavi sa praksom, struje ima, sve radi, vratili smo se u civilizaciju, a za liftove ćemo se organizovati, preživeće se.
 
Dobro veče.
Tek sam se sad malo odmorila i konačno dočepala muzike. Gledali smo slike iz Duckley - ja i prebacili na telefon. Vratila sam se u vreme kada smo išli na najluksuznija mesta a ja bila vitka. Kakve uspomene. Slušam neku super muziku, jela sam čokoladu i popila nes. Večeras ništa ne spremam, jedemo sardine. Tako da sam praktično slobodna celo veče, muž će da izvodi pse. Celo veče i noć da se opustim malo. Okačiću i slike kad ih dobijem. Opuštam se. Nisam se još nikom javila, nisam stigla. Danas posle svog stresa koristim priliku da uživam da mi vikend ne propadne. Telefoni su u funkciji, sve radi, mogu da uživam.
Treba sutra sa ćerkom da prođemo pivot i vlookup za njen test za ponuđeni posao.
Nije za o glavu. Prvo neka završi, a posao posle. Jedino ako upadne ponuda koja se ne propušta. Sada je fokusirana na praksu gde mnogo uči i ja je spremam takođe.
U kući imamo puno slatkiša, tri vrste kafe i voća za ceđenje, taman za uživanje. Prosto uživam. I cigara imam i muzike i našla sam puno zabavnih stvari da čitam, uzmu mi po sat dnevno.
Konačno malo uživanja. 🍰
 
Uživam u divnoj večeri. Slušam muziku, jedem kasno i slasno, pijem kafu u ovo doba i ne planiram još da spavam. Gledam slike i prijatno mi je, nije vruće, njih dvoje spavaju, ja ludujem. Osećam se tako prijatno. Za sutra sam smislila predivan meni. Danas nisam morala napolje, da se penjem bez lifta. Sa ćerkom sam pričala večeras, prolazi kroz velike promene, zakoračila je u svet odraslih i treba se na to navići. To je došlo samo od sebe.
A ja sam stvarno usporila.
Sada imam toliko godina i soli u glavi da mogu elegantno da se ponašam i pomalo nonšalantno.
A bilo je i vreme.
Bila sam kao upregnuti konj stvarno mnogo dugo. Mnogo obaveza i tereta mi polako silazi sa leđa. A mnoge sam i sama odbacila. Naučila sam da je moje vreme samo moja stvar.
Iznad svega cenim svoje vreme. Pametni ljudi znaju da je vreme koje koristiš kako želiš najvrednije što možeš da postigneš. Težim tome. Nije to uvek moguće, ali to mi je deviza. Da imam vremena. Ne dovoljno.
Da imam vremena.
 
Dobar dan.
Ustala sam u pola 1.
Završila sam svekrvi i zaovi za drva za ovu zimu. Ne ni muž, ni neko drugi, ja sam završila, i mnogo sam na to ponosna. To je velika stvar, mnogo sam na sebe ponosna zbog toga.
Treba da spremam punjenu papriku. Uzela sam najbolje meso, biće apsolutno top, samo me sad mrzi da pravim.
Večeras pravimo one naše luksuzne palačinke. Ćerka je išla u prodavnicu za dva dana dok nam ne proradi lift. Ona briše prašinu. Ja da spremim ručak i oribam šporet. Imam i čoko sirup za palačinke 🥞
Prilično sam lenja trenutno. Napolje vala ne idem do sutra, a sutra će nadam se pustiti liftove. Mogli su to i juče da urade ali su stoke. Da nije bilo muža juče ne bi nam došli ni za struju. Kao i uvek. Ali ko već ne zna kakav je Infostan, vodovod, EPS i ostala bulumenta. Ne vredi trošiti reči. Nego ću ja preko mog kolege bajera za energetiku da dođem do njihovih kontakata jer to treba imati. Nisam se setila pre. Ne može da škodi.
Mrzi me i ćerki da pokazujem excel. Verovatno ćemo popodne. Baš me sve mrzi. Već je dva sata a paprika ni na vidiku. As usual. Barem sam odspavala i rešila drva, a to je VAŽNO, niko nije crko od gladi za pola sata.
 
Dobar dan.
Došla s posla, vrlo uspešno bilo na poslu. Liftovi su pušteni i rade.
Svratila u povratku na Brdo, uzela večeru, slatko i uloške i domestos, savladala brzu kasu. Od sutra idemo u redovan ritam, prodavnica i psi.
Naredna dva dana radim od kuće.
Uključila sebi papriku da se greje. Ćerka je otišla sa koleginicom sa prakse da spremaju projekat. Juče joj nisam pokazala excel, moram večeras. Imam samo jedan posao da uradim i posle ću sa njom da radim. Večera je prosta, skuvam samo torteline s pršutom, koje sam kupila i to je to.
Imam vremena za odmor popodne.
Dok ručam i popijem kafu predah za danas. Posle vikenda bez lifta i dan bez struje vratili smo se u normalu.
Mnogo se radujem što radim od kuće.
Obradovala me je i jedna lepa vest, tačnije dve ali ta druga nije nešto bitna.
Danas lep dan ali sam jako umorna, baš mi treba odmor.
Večeras počinjem da vežbam, sinoć sam zaspala. Nekako sam iznela crvenu haljinu uprkos stomačiću. Nemam sluške, ali mogu da dremnem.
Paprike su ispale baš odlično, a i zamrzla sam jedan obrok za njih.
Sve u svemu izašli smo iz kriznog moda, a ako su te vesti tačne, Lady će se baš radovati. Videćemo.
 
Pokazala sam joj vlookup funkciju i pivot tabele, evo je vežba na svojim dokumentima. Dosta brzo sam joj pokazala, ali njoj vežba i priprema ide sporo. Teško je ukapirati to bez vežbanja, pa sam je pustila da vežba.
Osim toga, nije lako naučiti nešto brzo što se stiče iskustvom, ali na dobrom je putu. Vežbaće par dana, pa će naučiti.
Osim toga, nigde ne gori. Već će naučiti. Nije kao da će sutra početi da radi.
Moram da se bavim oko psa dok ona radi, i moram da ga izvedem.
Idem taman da prošetam malo, nije lako biti predavač.
 
Dobar dan.
Još malo pa se gasim za danas. Nešto vrlo bitno sam uradila, iako pre podne nisam baš imala volje da radim. Ćerka ide popodne u biblioteku da nam uzme knjige i ide sa drugaricom na kafu. Očistila je kupatilo, ja sam spremila ručak. Kuća je u pristojnom stanju. Mislim se da posle posla odem malo da skitam i kupim sebi masku, farbu, već šta mi treba, ili samo odem do Maksija da uzmem nešto dok mi traju popusti. Jedva čekam da mi donese knjigu.
Naredne dve sedmice radiću od kuće jer nam se renoviraju kancelarije.
I imam volje da odem u kupovinu i nemam, prilično sam umorna i dalje, a valjalo bi malo izaći iz kuće i izluftirati se.
Ako i muž ode u skitnju, ja ću kod kuće, da budem sama. Ako će on popodne da bude kući, ja odoh napolje malo sama za sebe, da se malo sama za sebe izluftiram. Mnogo posla i privatno i profesionalno za kratko vreme, i jak tempo, prosto moram da se malo osamim i opustim sama za sebe.
 
Stigla mi je knjiga. Zove se Kao da smo jedno. Čitam je po preporuci. Videćemo valja li čemu. Takođe sam i vežbala, počela sam konačno. Posle dve godine pauze. Nisam nigde otišla jer sam uključila belo, ali nisam ništa ni radila, dremnula, vežbala, popila kafu. Muž večeras ide sa drugarom, a za nas dve ću ispržiti jaja za večeru, mrzi me da spremam tikvice. I ostatak sudova od danas mogu kasnije dok budem imala volje. Znači mleko, znači plazma. Znači voljno i čitanje knjige. ❤️
 
Stigla mi je knjiga. Zove se Kao da smo jedno. Čitam je po preporuci. Videćemo valja li čemu. Takođe sam i vežbala, počela sam konačno. Posle dve godine pauze. Nisam nigde otišla jer sam uključila belo, ali nisam ništa ni radila, dremnula, vežbala, popila kafu. Muž večeras ide sa drugarom, a za nas dve ću ispržiti jaja za večeru, mrzi me da spremam tikvice. I ostatak sudova od danas mogu kasnije dok budem imala volje. Znači mleko, znači plazma. Znači voljno i čitanje knjige. ❤️

Znači 200posto uživanja.
😍
 
Znači 200posto uživanja.
😍
Nikakvog uživanja sinoć. Sa ćerkom sam provela više sati u priči, žali se na neke tegobe, prilično sam uznemirena.
Onda vodi psa i tamo vamo knjigu nisam pipnula.
Stalno nešto.
Nema dana da mi planove ne pomrsi neki andrak, bukvalno.
Ništa se tu ne može, to je život.
Kad ugrabim uživanje, ugrabim.
To ti je.
 
Nikakvog uživanja sinoć. Sa ćerkom sam provela više sati u priči, žali se na neke tegobe, prilično sam uznemirena.
Onda vodi psa i tamo vamo knjigu nisam pipnula.
Stalno nešto.
Nema dana da mi planove ne pomrsi neki andrak, bukvalno.
Ništa se tu ne može, to je život.
Kad ugrabim uživanje, ugrabim.
To ti je.

Nadam se da će sve biti dobro sa ćerkom.
 

Back
Top